Екстри за апартамент - идеи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Dextuar » 16 Юни 2019, 19:50

Здравейте колеги,

ако си представите, че имате чисто празен новопостроен апартамент, какви биха нещата, които със сигурност бихте искали да добавите като "екстри"?

За момента се сещам за поставяне на шумоизолиращи панели на стените, вата на тавана (последен етаж съм) за топлоизолация, външни ролетни алуминиеви щори с мотор и интеграция с IoT, ей такива неща. Интересно ми е да чуя мнения особено от хора, които в последствие са добавяли нещо, което е щяло да бъде направо значително по-добре, ако е било "внедрено" още при първоначалния ремонт, а не добавено в последствие.

Замислям се още за система за пречистване на водата и може би добавяне на слънчеви панели.

Приемам всякакви идеи :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Venelin1111 » 16 Юни 2019, 20:02

Екстрите са много , зависи ти на какви се спираш. Ако аз в момента правех такъв проект бих се спрял на тъй наречената система„ умна къща”, приложима е и в апартамент.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от TNT » 16 Юни 2019, 20:17

Джакузи или поне хидромасажна вана :mhihi: По възможност за повече от един човек :mhihi: От тези новите имитации на камина също. Звука от пукащи дръвца е най-важен да се направи качествено :mhihi: А защо имитация ? Като се сетя как трябва да цепя дърва и да мъкна - бал съм ти уюта и романтиката :ok:

Това за шумоизолацията добре си го добавил. Живял съм в жилище с тънки стени и не ми се иска пак да мога да позная програмата на ТВ-то на съседа....

Ако има възможност за малко барбекю, също ще е чудесно :yes:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от alx » 16 Юни 2019, 20:31

Dextuar написа:Здравейте колеги,

ако си представите, че имате чисто празен новопостроен апартамент, какви биха нещата, които със сигурност бихте искали да добавите като "екстри"?


продавам въпросния апартамент и с парите си купувам къща. от там :

джакузи на двора или в пристройка
слънчеви панели
хубава камина с подаване на въздух отвън (ако имам добър източник за дърва- иначе пропускам камината)
хубава веранда с чадър(и) и шезлонг(и) и един хубав тренажор за гребане примерно
геотермално подово отопление
хубава подравнена ливада с подходяща трева и интелигентна напоителна система
домашно кино с поне 150" екран - може да е от тези дето се навиват нагоре ако стаята ще се ползва и за друго
не пиша басейн щото ако не ти е вътре в къщата е страшна тесла - всеки ден като е отворен трябва да му робуваш

апартамент? как ли пък не

и така.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Моджо » 16 Юни 2019, 20:53

Мога да пусна линк към тема от друг форум. най общо казано “умна къща”, сичко цъкаш през тел. Светкаш лампи, пускаш уреди, даже умни ключалки имало и праща СМС ако мушнеш нерегистрирани ключ. Иначе с Аелекса ще сме комшии.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Venelin1111 » 16 Юни 2019, 21:35

Моджо написа:Мога да пусна линк към тема от друг форум. най общо казано “умна къща”, сичко цъкаш през тел. Светкаш лампи, пускаш уреди, даже умни ключалки имало и праща СМС ако мушнеш нерегистрирани ключ. .


И не само чрез смартфон , системата се командва с таблет , обособен команден център зависещ от собствен ел източник и допълнително криптирана мрежа(VPN).
Истина е , че е скъпо удоволствие и окабеляването е супер много , касае се за километри кабели в зависимост от квадратурата на жилището. Системата се включва в зададено от собственика час или чрез СМС.
Грижи се за конфорта Ви.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Моджо » 16 Юни 2019, 21:41

Ми не знам за какво се касае,ма колегата всичко му е Шаоми и е вифи. Не е някаква свръх скъпа работа. Той си го прави сам де.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Venelin1111 » 16 Юни 2019, 21:46

Аз знам , около 10К е за 140 кв м жилищна площ. В цената освен изграждането влизат и джаджите и материалите които се влагат.
Изображение


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от alx » 16 Юни 2019, 21:52

Venelin1111 написа:Аз знам , около 10К е за 140 кв м жилищна площ.


хаха... не.

много по- евтино е...
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Venelin1111 » 16 Юни 2019, 21:54

Преди около година ми направиха проект , за това знам , колко по -евтино е ? Направи оферта или посочи фирма която ще проектира и изпълни проекта на по-ниска цена. За ориентир с iPhone сме у дома всички.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Моджо » 16 Юни 2019, 21:56

Неговото е доста под 10k. Но си разбира нещата и така. Иначе да ти го направят и повече от 10 k може да е. Ма нещо не ме впечатли, честно казано. Остарявам явно. Ще си поиграя да светкам лампи два три дни и ще ми омръзне. Иначе е идея за правене на бизнес. Никелбека да каже кое как е като технологии и пари.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от bum_bum » 16 Юни 2019, 22:17

Шумоизолацията се прави още с тухлите. Предвид тия 12-ки и 8-ци, които ползват е добра идея ама ти вероятно си вече на замазка и още едно допълнително удебеляване на стените ще смали още повече кутийките, които в днешно време наричат стаи.

Изолацията на тавана е добра идея, ако може да е от горната страна. В противен случай пак - таваните са под 2.60, което вече е достатъчно депресиращо. Ако ги смъкнеш още става отврат.

Дай пари за хубави врати и качествена дограма и не се занимавай с глупости - Шаомита и маомита.. се едно не можеш сам да си цъкнеш лампата или да си пуснеш пералнята от копчето.
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от c04 » 16 Юни 2019, 22:46

Venelin1111 написа:Екстрите са много , зависи ти на какви се спираш. Ако аз в момента правех такъв проект бих се спрял на тъй наречената система„ умна къща”, приложима е и в апартамент.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

Тая екстра умна къща и безплатно да ми я правят, не я ща :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от nickstorm » 16 Юни 2019, 23:11

Съгласен съм с Бум-бум. Освен това някаква система за вентилация на въздуха да предвидиш, няма да е зле.
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от TNT » 17 Юни 2019, 6:49

bum_bum написа: се едно не можеш сам да си цъкнеш лампата или да си пуснеш пералнята от копчето.

Можеш, ама друго е да се оптимизира кое колко и кога да работи. Пералня, бойлер, миялна машина... спокойно може да са на нощна тарифа. Бойлера зависи колко е голям и колко човека са, но пак може да се оптимизира. Пон-петък примерно да не работи между 8 и 16:30 :yes: Някои неща, като лампи, са си точно за игра. Една ЛЕД крушка и да я забравиш... даже не искам да смятам какъв разход е. Горе споменаха щори - друго си е за аларма да се вдигнат до горе и да те пекне едно слънце :mhihi: Тъй като действат и като някаква изолация - според сезона и те могат да се програмират. Зимата да са вдигнати, в часовете, когато напича от съответната страна, а през останалото време свалени, да изолират. Лятото обратната логика. Ако има поливна система в двора - програмираш си часовете, имаш опция on/off , като има дъждове коригираш елементарно и така.

Ако нямаше смисъл, нямаше толкова да се разпространява :yes:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook