Екстри за апартамент - идеи

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Nickelback » 11 Юли 2019, 7:53

Ако имаш нет в гаража - MQTT с TLS и ще си тключваш от телефона. Ако искаш допълнително секюрити можеш да се развихриш на application layer-a :) Няма по-добро секюрити от собствено къстъм решение, знаеш ;) А може и без WAN кънекция също ;)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от don_gori » 11 Юли 2019, 7:58

За гаражни/портални врати бих препоръчал Somfy
https://www.somfy.bg/

Работил съм с тях и са професионалисти в областа, продуките им имат пълна интеграция с каквото се сетиш и са надеждни. Незнам колко са secured , но имаш опция да бачкат по честота с дистанционно и по интернет чрез телефона ти. Има опция когато те няма у дома, а чакаш някой куриер да видиш кой звъни и да му отвориш вратата. В сайта можеш да разгледаш какво още предлагат. Имай предвид че нещата им не са евтини.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от xaxo » 07 Май 2020, 14:46

След 1 година застой и 14 страници материал, искам да върна темата в първи клас :mhihi:

Не съм на ясно с тези неща, за това реших да питам. Търсих и четох в нета, но не намерих нещо от първа ръка.
Искам да си сложа термометри в апартамента отчитащи и влажност, като задължително да имам функцията да ги преглеждам и от разстояние на смарт телефон. За момента не говорим за навръзване на устройства и automation, само да ги наблюдавам. Ако на там има опция да се връзват устройва за тях ще бъде +.
Насочих се към продуктите на Xiaomi, по-специално разглеждам тези модели Изображение, но не мога да разбера това нещо директно се връзва към домашната мрежа и почва да излъчва или трябва да му купия и gateway? Изобщо връзва ли се, понеже на него пише bluethoot и ако варианта му е да се завра до него за да извлека данните и да ги видя на телефон, то тогава това не ме устройва.



Xiaomi имат и модел, който го водят сензор - Изображение. И двете ли излъчват, като разликата е само в дисплея или има и нещо друго?
Ако някой ги ползва ще ми е полезно да получа мнение, може и на лични.


Не правя реклама на тези продукти, просто съм се насочил към тях. Ако според вас има нещо по-подходящо (като цена най-вече - да пази история, да може да се следи online през апликация, и да не се нуждае от съпътстващи джаджи) за моите цели ще се радвам да споделите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от Nickelback » 07 Май 2020, 15:37

xaxo написа:...

Колега, доколкото ги разгледах отгоре-отгоре Xiaomi-тата са си стандартни Bluetooth Low Energy дивайси. Тоест те се advertise-ват, и можеш да се връзваш към тях от смартфон със съответното Xiaomi приложение, което ще им прочете property-тата на service-а, който са вдигнали (било то "температура", "влажност" или там каквото вдигат). Сиреч, ако искаш да ги четеш от по-голямо (от BLE стандарта) разстояние и/или през браузър е необходимо да закупиш и техния Xiaomi бридж/гейтуей към MQTT или там каквото ползват за техния клауд, така че да гледаш потоците данни по оста на времето т.н.
Като цяло това е бъдещето - mesh топология от BLE устройства, а не всяка "капачка" в дома (или където и да е) да е с IP, та бих те посъветвал да инвестираш в тази насока, ако мислиш да ги ползваш по-дълго :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 31.03.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW 320d, E46,150 hp, 2002, automat
Детайли за колата: facelift

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от xaxo » 07 Май 2020, 15:41

Ясно, gateway-я задължителен. Благодаря ти за отделеното време.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от adovet » 07 Май 2020, 15:58

И на двете ми къщи съм сложил доста такива смарт устройства. Имам няколко на ксиоми и няколко на соноф. Мога да кажа, че соноф са по добри. На ксиоми АПКто е малко бъгаво. Иначе общо взето почти всичко си управлявам с такива устройства което е доста удобно. Взех и един доста хубав ключ за лампа, стъклен доста красив на външен вид с WIFI в него, но кофтито там е че трябва да имаш и фаза и нула в ключа, а както знаем обикновено като се прави ел. инсталация се пуска само фазата. Е в крайна сметка имах един ключ с фаза и нула и го ползвам и него.
ПС: някой може ли да ми препоръча мотор за отваряне на порта на двор( плъзгаща се). Ако има с WIFI ще е още по добре

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Екстри за апартамент - идеи

Мнение от ildivvy » 07 Май 2020, 19:06

Може да стане с всеки мотор с хубава IP-защита. С подходяща мощност разбира се! Таблото с управление вече ще се изпълни с Wi-Fi 'елемент' за управлението и готово... Прави се лесно,мисля...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook