Автомобилите с най-добрата возия?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от amd » 16 Юни 2019, 19:12

На път за и на връщане от BMW събор 2019, за пореден път осъзнах колко скапани са пътищата в България и дори със стандартна кола, без спортно окачване и/или нископрофилни гуми, друса ужасно. През годините съм се возил на доста автомобили, не съм ги броил стриктно, сигурно 150-200 от най-различни марки и модели. Чудя се - бихте ли споделили кои са автомобилите с най-добра возия/комфорт, на които сте се возили?
Макар, че оставам голям привърженик на марката BMW, най-вече на по-старите модели, ми е интересно да видя вашите наблюдения и върху други марки автомобили. В крайна сметка, да, готино е колата ти да е бърза, да изглежда добре и да има и други качества, но като се разтръскаш хубаво по дупките и неравностире на пътя, понякога просто искаш да се отпуснеш комфортно на седалката и да не усещаш всичките несъвършенства на пътя.
Интересно ми за автомобили, малко по-нови, да речем от края на 80-те до чисто нови. Все пак, всички знаем за старите мерцедеси и ситроени ;)
Е, споделяйте :)

п.п. И поздрави от горещ Видин!
BMW only!

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от alx » 16 Юни 2019, 19:39

В221 ако нямаш пари, ако имаш пари в222... с 18ки разбира се.

Друг отговор на твоя въпрос просто няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от msi200 » 16 Юни 2019, 19:42

Един глас и от мен за всичките S-класи. Минус е, че отзад може да те хване морска болест.
I love the sound of V8 in the morning...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от pinko_23 » 16 Юни 2019, 19:51

msi200 написа:Един глас и от мен за всичките S-класи. Минус е, че отзад може да те хване морска болест.


:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от pinko_23 » 16 Юни 2019, 19:53

alx написа:В221 ако нямаш пари, ако имаш пари в222... с 18ки разбира се.

Друг отговор на твоя въпрос просто няма.


Само да вметка колега че и за W221 трябва да ти е дебел джоба
Няма начин да няма начин

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от acho.rs » 16 Юни 2019, 20:43

Какво значи добрав возия - мекото окачване се възприема като нещо такова, но като заклатушка мен лично много ме дразни. Също колата да оре с предницата пак дразни. С адаптивните окачвания нещата доста се променят. Системите аналог на меджик боди контрол, хептем. А според мен за днешните стандарти В221 , далеч не е най-комфортната кола. А иначе, малко са хората които са имали достатъчен досег с Бентли, Ролс Ройс, Мерцедес и Лексус. Ако някой е карал тези коли и по дупки и по планински проходи, да си каже мнението.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от Моджо » 16 Юни 2019, 20:50

Катафалката. Нищо не усещаш. Иначе Давидич много хвали последното х5 на въздух.
Хм,хм...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от alx » 16 Юни 2019, 21:01

acho.rs написа:... да си каже мнението.


е да де- казах си го... :) не съм имал досег с фантома... но от колите за простосмъртните последните две с-класи нищо не може да се сравни с тях...
алекс
трабант 601с
разни други возила

клавиатурен мунингист
Аватар
Мнения: 4174
Регистриран на: 22.05.2004
Местоположение: Видин
Пол: Мъж
Кара: E39 520i 1997
Мечтае да кара: E36 323ti

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от amd » 16 Юни 2019, 21:53

Простосмъртните караме за всекидневни Ситроен, Шкода...такива :lol: Но все пак е любопитно за мен да чуя мнение и за по-скъпи коли като S-класите. Ако няма ограничение в бюджета, предполагам, че Rolls Royce, Bentley, както и разните топ лимузини с адаптивно окачване ще водят класацията, но да видим дали някой колега ще даде предположение и за някоя по-евтинджос кола. На времето имаше много интересни варианти - Renault Safrane/25, Peugeot 605, дори ако щеш Opel Senator/Omega. Сега тия новите кошници с по 2см гума нещо не съм много впечатлен.
Аз лично откъм добра возия разбира да обира неравностите по най-добър начин и да не друса. Иначе и аз не обичам коли, които твърде много се клатят насам-натам.
BMW only!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от barty » 17 Юни 2019, 9:13

Имам сравнително малък личен опит, но все пак: Audi Q7 4.2 с въздушно окачване е прекрасен магистрален автомобил. От по-нормалните коли Мерцедес W210 возеше страхотно а беше с стандартно окачване Avangarde.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от acho.rs » 17 Юни 2019, 9:19

amd написа:Простосмъртните караме за всекидневни Ситроен, Шкода...такива :lol: Но все пак е любопитно за мен да чуя мнение и за по-скъпи коли като S-класите. Ако няма ограничение в бюджета, предполагам, че Rolls Royce, Bentley, както и разните топ лимузини с адаптивно окачване ще водят класацията, но да видим дали някой колега ще даде предположение и за някоя по-евтинджос кола. На времето имаше много интересни варианти - Renault Safrane/25, Peugeot 605, дори ако щеш Opel Senator/Omega. Сега тия новите кошници с по 2см гума нещо не съм много впечатлен.
Аз лично откъм добра возия разбира да обира неравностите по най-добър начин и да не друса. Иначе и аз не обичам коли, които твърде много се клатят насам-натам.

Проблема с ниските гуми идва от там, че колите станаха много тежки и много мощни. Трябва стабилност. На 5цата съм със 225х55 17ки - на завои залита като стар Мерцедес.
От друга страна пътищата в страните за които са предвидени колите са безкрайно по-добри от тези в България. Е, има места и в белите страни с лоши настилки, но пак като стъпиш на главен път, не е като Хемус и Тракия при Стара Загора.
Последна промяна acho.rs на 17 Юни 2019, 9:25, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от Don_Diego » 17 Юни 2019, 9:24

Всичко с въздух вози сравнително добре, ако има настройки - още по-добре! Возията е съвкупност от много неща. Колкото и меко да вози ако трябва да седя вътре с шлемофони едва ли ще ми е приятно... :mhihi:
Ролс е друга вселена, дори новия Майбах, който си е много подобрена S класа му отстъпва доволно.
За простосмъртните - само S, просто нищо друго не се доближава до начина, по който се усеща пътя в такава кола: омекотяване на неравности, обезшумяване, седалки...всичко е ТОП! Ауди на въздух подрусва ако е с големи джанти и ниски гуми. Q5-та със зимните 17ки возеше по-меко и тихо от 8цата (без значение от цолажа). С летните 20ки подскачаше като пинг-понг топче, на магистрала обаче беше като на релси :lol:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от expl0de » 17 Юни 2019, 9:39

BMW с EDC е достатъчно комфортно според мен и устойчиво на нашите пътища. В лимузини не съм се возил.

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от boksioraE39 » 17 Юни 2019, 10:52

E66/W221
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 3.05.2012
Кара: 730 печка

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от KostovG » 17 Юни 2019, 10:52

Аз съм доволен от моето Е38 като возия, макар че се бях возил в едно MB W210, което направо ми напълни душата.. 8)

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook