Автомобилите с най-добрата возия?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от alx » 20 Юни 2019, 0:16

Х7- цата я карах и не вози меко. Гл-а на Мерцедес вози по- меко, но и той не е от най- меките.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 30.10.2007
Местоположение: По света и у нас
Кара: Купе с 2 врати
Мечтае да кара: Купе с 4 врати
Детайли за колата: Седем напред, две назад

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от ARR_ » 20 Юни 2019, 2:37

vicho написа:
barty написа:
vicho написа:баце, кога карА хикс 7, че и впечатления имаш? :mhihi:

Е защо да не е карал? В Мобилето се продават, значи някои ги карАт :mhihi:


само ми е чудно... не казвам, че не е, а питам... свят широк - 'ора всякакви...

може да има чисто нов х7 от магазина и да има впечатления...

тия тест драйва за 1-2-3-5-100-500км не ги броя...

такива и аз съм карал :no:


Ако ти неможеш да си изградиш впечетление за комфорта (за което е темата) на една кола за "1-2-3-5-100-500км" ....... не ги брой като искаш :mhihi:
Иначе я карах преди около 2 месеца, у наше село баце, дават ги като ти викнат N63-ката за поредния recall...други коментари и въпроси дето не са по темта ако имаш, целия съм слух :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 24.09.2009
Пол: Мъж

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от Wpb19 » 20 Юни 2019, 8:44

c04 написа:
DLVasilev написа: W140.

Мечо си е Мечо :mhihi: :ok:

Абсолютна класика! :yes:
Преди години приятел имаше служебно W220 и когато ме е возил насам-натам остави у мен впечатление, че вози неверятно меко.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2019, 9:42

alx написа:Х7- цата я карах и не вози меко. Гл-а на Мерцедес вози по- меко, но и той не е от най- меките.


True story. Мисля, в новия GLS вече ще има Magic Body Control и наЩо камионче ще изостане още повече откъм возия :(
Аз лично и вътре не съм особено впечатлен - доста тесен втори ред седалки, а уж се целят в клиентите на Range Rover :dunno:
Изображение

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от c04 » 20 Юни 2019, 11:16

Само аз ли не си падам по тия SUV-та. Ко толкова се наложиха :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 44
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: БМВ 318и M43TU B19
Мечтае да кара: БМВ 750

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от itan75 » 20 Юни 2019, 12:43

Да изкажа,ако може и своето мнение.За да вози меко един автомобил,автобус,камион трябва базата(разстоянието между преден и заден мост) да е по-голямо.Малко след демокрацията постъпих на работа като автобусен шофер.Тогава имаше само икаруси(туристически) с къса и дълга база.Икаруса отпред е на цял мост и въпреки,че е на въздушни възглавници се осеща драстично гадната возия.Сетрата е на независим преден мост(т.е всяко колело за себе си).Карах доста време Икарус с къса база,но като покарах с дългата (разликата в дължината е 1.5метра спрямо късата возията беше драстично по-добра.Едно време имах и Опел Кадет славещ се,като един от най-твърдо возещите,но колкото и смешно да звучи почувствах твърдостта на задното окачване(цял мост) едва когато се повозих отзад.Ситроените Ксантия наистина возят хубаво,но докато не започнчт проблемите със сферите.Другата простащина,която правиха навремето джамбазите сваляха предна стабилизираща щанга,за да не купуват биелетки и тампони на едноименната щанга.Така закупих без оглед навремето един Фиат Мареа комби.Возеше уникално,но се накланяше драстично в завои с по-висока скорост.Е ми той джамбазина свалил щангата.Сега карам едно Пежо 306 комби,като задния мост,който е на торсион го смених,защото беше изтърван от предния собственик.Този дръгел вози уникално.Исках да купувам Пежо 307...еми той отзад е на мост и пружини и няма общо с возията на 306.Бмв-то ми е46 ..ммм еми наистина твърдо вози и особенно след смяна на предните рециклирани носачи в казанлък едвам държеше пътя и сееше волана.Оправи се след смяна с полиуретанови тампони,но возеше,като каруца.Сув-а ми Мазда Трибют не вози лошо,но стабилноста и возията няма как да се определи като лека кола.Мисля всичко е строго индивидуално,но лично за мен колкото и да съм фен на БМВ,наличието на задно предаване с много въртящи се части(кардан,опорни лагери) винаги създава измамното чувство,че тази кола вози твърдо.Мерцедес 124 беше уникален за времето си,както и Лада дето се спомена,но то всичко чука и блъска с тези т.н коли и създава чувство за дискомфорт.
Не спорете с идиоти! Те най-напред те завличат до нивото си, след което побеждават благодарение на опита си.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от Моджо » 20 Юни 2019, 16:44

Don_Diego написа:
alx написа:Х7- цата я карах и не вози меко. Гл-а на Мерцедес вози по- меко, но и той не е от най- меките.


True story. Мисля, в новия GLS вече ще има Magic Body Control и наЩо камионче ще изостане още повече откъм возия :(
Аз лично и вътре не съм особено впечатлен - доста тесен втори ред седалки, а уж се целят в клиентите на Range Rover :dunno:


Това дали е това дето си мисля...каката добра ли е :)))
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от Don_Diego » 20 Юни 2019, 17:38

Не е това :mhihi:
Окачването работи с камери в предното стъкло (или емблемата, не съм много сигурен как точно е решено при мерцедес) и сканира пътя пред колата. Като засече неравност настройва окачването така, че да я минимизира усещането за неравност вътре в купето. Наистина работи и возията е топ
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от vicho » 20 Юни 2019, 18:14

You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от kiko » 20 Юни 2019, 21:05

Хубава мерц темичка се заформи :mrgreen: :mrgreen: От известно време карам W211 и също съм доста доволен от към возия.Най вече кефа е пълен на дълъг път,колата много хубаво се лепи на пътя моята е авандгард и може да има някакво значение,за удобството на пътуването също седалките са важно нещо а аз съм с дискова херния и щом след 900км с единствена лека почивка на границата като слезнах от колата и кръста не ме болеше и не бях схванат..просто няма какво повече да се иска.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от vicho » 20 Юни 2019, 22:39

Седалките на w221 са доста добри на първо четене, но засега не успях да ги пробвам на дълъг път...

За сметка на това 1,000км без да слизам в е92ковото рекаро и съм като монченце... на пружина... па не знам кое вози твърдо и меко, и удобно
You said: "Time will change!" What if it changes you?

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от c04 » 20 Юни 2019, 23:44

На мен лично ми се струва, че Е39-ката вози по комфортно от W211( classic, понеже и аз не знам дали има значение), ама може да е субективно. :dunno:Аз съм свикнал с по-твърда возия и не ми прави впечатление, но ако трябва да сравнявам.
ПС: Е39-ка с нормално окачване и 16-ки де.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от alx » 21 Юни 2019, 1:58

Don_Diego написа:
alx написа:Х7- цата я карах и не вози меко. Гл-а на Мерцедес вози по- меко, но и той не е от най- меките.


True story. Мисля, в новия GLS вече ще има Magic Body Control и наЩо камионче ще изостане още повече откъм возия :(
Аз лично и вътре не съм особено впечатлен - доста тесен втори ред седалки, а уж се целят в клиентите на Range Rover :dunno:


целия е тесен... а зад третия ред няма почти никакво място. в гл-а е една идея повече, но пак е тесничко на 3тия ред и няма много място отзад
алекс
трабант 601с
разни други возила

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от alx » 21 Юни 2019, 1:59

vicho написа:Седалките на w221 са доста добри на първо четене, но засега не успях да ги пробвам на дълъг път...

За сметка на това 1,000км без да слизам в е92ковото рекаро и съм като монченце... на пружина... па не знам кое вози твърдо и меко, и удобно


всъщност на мене това ми е единственото оплакване от в221, че седалките (поне тука) са доста широки и на мене лично не са ми удобни на дълъг път. но седалките на в222 амг-то са ми точно.. но пък там возията на абц-то е доста неестествена и с амг 20ки джанти на моменти идва малко обидно :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.11.2009
Пол: Мъж

Re: Автомобилите с най-добрата возия?

Мнение от nehrox5 » 13 Окт 2019, 11:56

Новото XC90 с въздушно окачване. Отлична возия.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook