РИБАРСКА

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

РИБАРСКА

Мнение от Моджо » 15 Юни 2019, 19:33

Не видях да има тема, затова нова.
Преди бая години ходех често на риба, но...
Забравил съм всичко, една кука не мога да вържа.
Ся си купих неква евтина въдица с макара и смятам да я зема с мен в Гърция да метам :))
Имам 2 готови чепарета и 1 голяма плувка дето се викала бомбардир, кво се прави с нея не знам.
Приемам съвети и акъли :))
Идеята не е нито да я ям тая риба, нито да я лова в промишлени количества. Е така , за гевезлъка, да метна 2-3 пъти.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: РИБАРСКА

Мнение от barty » 15 Юни 2019, 19:35

Следя с интерес :yes: Никога не съм бил рибар но ще се радвам да понауча основните неща.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: РИБАРСКА

Мнение от speedhokk » 15 Юни 2019, 22:14

Аз последните някъде 8 години бях шаранджия, но и времето и навитаците станаха малко и накрая се получаваше нещо от сорта на 2ч път в двете посоки, 1ч разпъване на оборудване, 1ч събиране и 4-5ч риболов и в един момент ми писна. Още не съм си разпродал оборудването, но май скоро и това ще стане.

Сега се зарибих по спининга, взех си една бюджетна лека пръчка 2.40,малък набор от примамки и вече имам към 10-15 излета, за нещастие без улов :mhihi:
Въпреки това си ме кефи, поне има постоянно движение, а и навсякъде си ходя с една раничка. Тази година мисля да подходя по-сериозно в Гърция, а чувам и че на езерото Загорка в Стара Загора било добре за спининг също.
Към момента основно тествам примамките и се уча как да ги водя, че преди само блесни и клатушки съм пробвал, където реално нямаш "поле за изява".

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: РИБАРСКА

Мнение от dankata » 15 Юни 2019, 22:28

Ще обобщя последните 15 години - спининг и тролинг.
На база на което ще дообобщя:
Твоята риба няма кой да я хване;
Изпусната риба е винаги трофей;
Риба дом няма, само се поти;
Пикът на кълването е вчера;

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: РИБАРСКА

Мнение от madafaka_donkele » 16 Юни 2019, 10:04

barty написа:Следя с интерес :yes: Никога не съм бил рибар но ще се радвам да понауча основните неща.


+1

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: РИБАРСКА

Мнение от Сондьора » 16 Юни 2019, 10:10

На бомбардата на горе по основното влакно слагате ли стопер, или я оставяте свободна?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: РИБАРСКА

Мнение от bum_bum » 16 Юни 2019, 14:06

Я споделете за риболова в Гърция - лаврак и зарган гледам има основно. И Ципура де, но като я знам как бяга с 200 като ме види от 15 метра и с въдица сигурно не е лесна работа.

За Лаврака знам, някакво влакно, което не се вижда че трябва и това е всичко. Та някой по-напреднал, ако може да даде някакви съвети или пък най-добре някакво комплектче въдица примерно от Декатлон.

Миналата година с хавайката си отядохме на лаврак и зарган, докато ни един с въдица не видях да хвана нещо смислено ама пък риболова действа много терапевтично на нервите, та ми се ще да си взема и една въдичка.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: РИБАРСКА

Мнение от gromovich » 16 Юни 2019, 14:34

Поздравления за автора на темата. Аз отдавна бях забелязал, че нямаме такава тема, ама викам си има рибарски форуми, тук надали някой ще се интересува.
Аз се запалих по риболова преди десет години, именно защото действа на нервите терапевтично. Иначе преди това бях на мнението, че въдицата е най-пряката връзка между два шарана. В България ходя на риболов с приятели предимно на яз. Жребчево. За съжаление в последните години там излиза само морунаж, платика и червенопери. Тук-там някой успял да хване по някой шаран. Просто разните му там мрежари съсипаха този и всички останали язовири в България. Иначе от няколко години наблягам на спининга. Рекорда ми е 4,5 кг щука, уловена миналата година в река Къзълърмак, Турция. Рибата беше уловена на монофилно влакно и блесна за 5 лева тип клатушка. Общо взето късмет, че я извадих (след това преминах на плетено влакно). От тогава редовно редовно вадя по-дребна. С две думи щукарския риболов е интересен, има динамика и при него се избягва момента с големите приготовления и мъкненето на всевъзможни такъми и приспособления. Няма бъркане на захранки, червей и т.н. При риболова на щука шанса да се прибера с празни ръце е голям, тъй като тази риба има странно поведение и не случайно е един от най-големите сладководни хищниции. Но пък улова си е адреналин отвсякъде а и след това вкусовите й качества си заслужават. Най - добре става на пържена на тиган. Хайде На слука на всички ентусиасти

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: РИБАРСКА

Мнение от BMW_POWER » 16 Юни 2019, 16:27

Има много теми по темата, някои дори не са заключени

viewtopic.php?f=4&t=30958&hilit=%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2

viewtopic.php?f=3&t=39030&hilit=%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2

viewtopic.php?f=4&t=38984&hilit=%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2

viewtopic.php?f=4&t=59744&hilit=%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2

viewtopic.php?f=4&t=54260&hilit=%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2

viewtopic.php?f=4&t=103323&hilit=%D1%80%D0%B8%D0%B1%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2

И това е само на първо четене. Но пък е хубаво да се обединят на едно място, защото така по-лесно се търси информация. Покажете си такъмите и кой къде ходи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: РИБАРСКА

Мнение от empar » 16 Юни 2019, 17:01

Тъкмо се канех да пусна подобна тема.
На 29 години съм в момента и откакто съм проходил съм с въдица в ръка. До преди 5 години основно шарани гонех.
От 2014та се запалих по спининга, а от 2017та и по мухарския риболов, т.е. само с game fishing се занимавам вече.
Ходя на 90% за пъстърви и кленове на река, къде на муха, къде на спининг, зависи от настроението. В сладка вода всичко уловено се връща обратно във водата. Останалите 10% са спининг в Гърция.
Рекорд - 2кг дорадо от о-в Левкада в Гърция. Имам и по-големи риби, но те са от шарандийския период, който не си струва да коментирам.


bum_bum написа:...

Лаврак в туристическия сезон е много трудно занимание. От 1 ноември нататък е играта в Средиемно Море.

dankata написа:...

Много точно казано!


Бих добавил и още едно от мен - КЪСМЕТ няма. Има подходящи и НЕподходящи условия, а колко ще извлечеш от ситуацията зависи от само и единствено от теб.
Опитът в риболова се трупа много бавно, много мъчително, не е никак евтино, а в моя случай е било и много болезнено - два пъти съм си чупил левия крак по разни шубраци и джунгли по реките, веднъж съм се рязал зловещо на вулканичните камъни по гръцките брегове, а топ ъф дъ топ изпълнението ми беше пропадане в дву-метрова яма в придошлата и ледено студена река Въча, през месец Февруари, при доста отрицателни температури на въздуха и на километри от колата, в която нямах нито една резервна дреха.
Премръзване, топлинни удари, мокрене, слънчеви изгаряния, внезапни гръмотевични бури, жилещи насекоми, коприва до гърдите, змии, глигани, мечка с малки, язовец и ред други са само част от картинката, с която трябва да е готов всеки да се сблъска, ако иска да хване своя ТРОФЕЙ.

Темата с бракониерите няма какво да я дъвчем - сами сме си виновни, че още не сме обесили някой мрежар или токаджия за назидание.

пп. По риболовните сбирки доста накриво гледат 46-цата, но пък на мен ми прави страшен кеф на душата да дразня субаристите(не че са лоши колите), минавайки през най-голямата кал само със задно :mhihi:

пп2. Почти всеки делничен ден в топлите месеци отскачам за риба след работа за час-два-три. Ако има някой друг луд ентусиаст от София за горе-описаното нека драсне едно ЛС. Ще се радвам да си поговорим за воблери, блесни и издухани маслени сегменти. :bchug:

пп3. Рибовните форуми у нас са пълни със страшни идиоти. Не съветвам никой да си губи времето с fishing-mania и на nariba.com, макар че на едното място все още се опитвам да пиша.
Фб групите, свързани с риболова на изкуствени примамки пък са превзети от вносителите на такъми и всичко е просто една грозна реклама. ХОДЕНЕ МУ Е МАЙКАТА!!!
Последна промяна empar на 16 Юни 2019, 22:17, променена общо 1 път

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: РИБАРСКА

Мнение от Top Gun Maverick » 16 Юни 2019, 17:44

Това едно вреем се бях зарибил за кратко по това нещо, но за щастие сега нямам време за него. Предимно на язовир Копринка си ходихме, костурче основно, най-кофти беше часовник като ударя. :mhihi: Та на място където по принцип има костури аз хванах за няколко часа 17 РАКА на въдица! :mhihi: :mhihi: :mhihi: Костурите бяха със сигурност малко, като метна тая въдица и извадя рак обикновен трудно излизаше кукичката. Ама малко бях тип рибар от не много ловките, няколко пъти почти закачах кукичката отзад на гащите като вълка от Ну погоди. :mhihi:
Това иначе голяма краста е, на един приятел баща му все едно смески си прави у тях и все бая риба мъкне, на въдица де, никакви мрежи.
Тука на този язовир(имахме разни фестове на клуба преди години дори тук)измряха раците по едно време от една гадна фабрика Габровница, която излива отрови вътре. Сега не знам колко има.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: РИБАРСКА

Мнение от hell's angel » 16 Юни 2019, 18:24

И аз съм зарЕзал Кроа-то и Сол-ницата в шкафа, че много станахме рибарите. :mrgreen: На принципа, че сухо дупе риба не яде взех да наблягам на харпунЯ, главно, в тоя спорт. :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: РИБАРСКА

Мнение от Сондьора » 16 Юни 2019, 22:33

Бум бум, как ги цепиш тия лавраци и заргани с хавайката?
За бомбардата...аз ще си проверя сам техниките другата седмица ....гледам нема отзиви :mhihi:

П.п. преди година некъде...се мъчех да си хвана морена, потроших си стрелите давех се...в същото време един колега хвана хубав екземпляр на бомбардата с повод 1.5, а беше дълбоко 15м....умрех от яд...не е до късмет друг път :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: РИБАРСКА

Мнение от bum_bum » 16 Юни 2019, 22:45

Лавраците бяха на ято точно по средата на плажа на много малка дълбочина. С едно влизане за точно 15 минути си излизах с 3-4. Повече не съм седял, че не можем и да ги изядем, щото сувлакитата са с приоритет все пак. :mhihi:

Заргана беше около скалите пак на ята от по 10-тина рибки, като миналата година бяха най-едрите, които съм виждал в последните 6-7 години, откакто ходим там. Плува си на няколко см от повърхноста на водата и ако не пляскаш много те оставя да се приближиш много. Аз ги обикалях така, че да ми се наредят с един изтрел да взема поне 2 или 3.

За такъв мързелив риболов без да се гмуркаш с тежести, колани и висене с часове за разни по-редки и екзотични риби хавайката е номер едно. Дракони, морски език, лаврак и зарган се хващат без грешка с него. Харпуна само, дето го мъкнах. Изобщо не го извадих.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: РИБАРСКА

Мнение от Сондьора » 16 Юни 2019, 22:55

Има нещо вярно, с тоя неопрен все едно ме знаят и бягат с 200, а още не съм ги видял..седя долу, ще се удавя и аха ми влезе в отстрел и неама никой...като влезна без харпуна само да си се гмуркам за кеф...и ходят по мен дали :mhihi:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook