Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от m.dimitrov1992 » 11 Юни 2019, 21:37

Ето и мойта теория за нещата в БГ футбол :mhihi:
- Футболистите играли 94 за изградени като спортисти в едно друго време когато дискотеките са работили 1 ден в седмицата(сега 24/7 :mhihi: ) Нямало е наркотици и този разврат който е сега. Сега ако взимаш 10-15К месечно и си на 20-25г много трябва да си корав за да се опазиш да не деградираш :mhihi: :mhihi:
- Но дори да си сериозен, като трениора ти каже на полувремето че трьбва да паднете с 2 гола разлика малкото останала ти мотивация отива на кино :mhihi:
- Друг проблем е че на много кадьрни момчета(юноши) не им се дава шанс и се пропиляват таланти защото си редат свои хора

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от b_u_b_o » 11 Юни 2019, 21:48

Демокрацията ни съсипа и футбола ебаси :D Начи закриваме дискотеките и ги пускаме на минимална заплата футболягите и до 4-5 години сме световни.

Истината е, че както сме във всичко останало така сме и в спорта. Ама тука липсата на дисциплина лъсва най-много.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Exclusive89 » 11 Юни 2019, 23:36

:mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от BMW_POWER » 12 Юни 2019, 3:57

Лошото не е в чалгата, а в изпълнителките. По тяхна линия момчетата са си роднини отвсякъде. От години при това. В съблекалнята вместо разбори на мачовете се решават чисто битови въпроси. Един вика към друг, че хлапето му е болно и да дойде на гости да си го види и т.н. и т.н. Баси, какъв екип, какви пет лева. Изправяш се в съблекалнята и проблемът ти не е в играта, а на кого да опрашиш жената, без никой при това да докопа твоята ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Borymeckata » 12 Юни 2019, 6:48

b_u_b_o написа:Истината е, че както сме във всичко останало така сме и в спорта. Ама тука липсата на дисциплина лъсва най-много.

:yes: :yes: :yes:
Липса на професионализъм у професионалистите...

Иначе темата навява оптимизъм - от самото заглавие се разбира, че националният ни отбор... има бъдеще!
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Z3Ro* » 12 Юни 2019, 10:29

Аз ще споделя конкретен пример за това, откъде изначало тръгват проблемите:
Има контакти с треньори в детската школа на елитен отбор - преди време сме играли заедно и сме приятели. Та един ден от моя приятел - треньор разбирам, че при възрастовата група "деца" човекът, естествено с одобрение на клуба, е въвел изискване всяко дете да бъде екипирано с комплект спортна екипировка, която струва 300 лева. Децата, които не са екипирани, ще бъдат отстранявани от клуба и няма да могат да тренират.
Като го видях, го попитах какво всъщност работи...? Отговори ми, че в тази възрастова група предимно се селектира, щото децата са още малки за тактическа подготовка... Тогава го попитах как ги селектира - по доходи или по талант, щото с тая летва от 300 лева много талантливи деца няма да могат да тренират, защото нямат възможност да си купят екипировката... Последва мълчание и чесане на ряпата... Та затова сме на тоя хал - избира се по богатство, а не по качества...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Borymeckata » 12 Юни 2019, 11:24

Ще използвам темата да споделя една дилема...

Нашият тиквеник (без два месеца на 12 години, сега завършва 6-ти клас) някак се очертава като звездата на местния детски отбор. Толкова им е важен играч (нападател), че автобусът не тръгва без него, а треньорите една седмица преди мача започват да ме врънкат да го пусна, щото без него... лошо. Една сутрин имах път и го закарах на някаква тренировка, и докато чакахме децата да се съберат, проведох учудващо смислен разговор с по-възрастния от двамата треньори. Та човекът ме увери (за пръв път разговарях с футболист, но ми направи добро впечатление като мисъл, изразяване и изобщо...), че нашият шемет бил роден талант във футбола (явно - за разлика от математиката, литературата и всичко останало на практика...) и дали не сме мислили да го пратим в спортно училище? Ако съм го разбрал правилно, той (треньорът) имал връзки в такива училища (аз за сефте чух, че имало и такива, признавам си...), отделно бил нещо като... абе "агент" да го кажем и имал задача да открива такива "млади таланти" (талатлив футболист, егати... :dunno: :dunno: ). Думите му бяха: "утре ако кажете - утре започва в спортното училище в Плевен". Там имало нещо като тест, но той (треньорът де) не се съмнявал, че нашият ще го мине (толкова бил добър, егати...).

Същия ден говорихме с жената и... май го приемаме като възможен вариант. Не че съм възхитен от перспективата цял живот да рита топка, но май не виждам други варианти за него. С тия тройки, дето му пишат по милост (само и само да не повтаря класа, а той реално НИЩО не знае и не разбира) след няколко години ще пасе кози, ще блъска с кирката или ще рови в контейнерите... Та при това положение футболът си е реална (и не чак толкова лоша) възможност... :dunno: :dunno:

Чудя се дали да действаме в тази насока (да го пращаме в спортно училище да става ритни-топковец)? Или да го натискам да учи, та поне нещо да му влезе (и остане...) в кратуната куха? Може пък хлапето наистина да има някакви заложби, а аз с тая математика да му спирам прогреса като футболист? В края на крайщата - всякакви хора трябва да има, не може всички да станат инженери и писатели, нали така... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1636
Регистриран на: 16.11.2011
Местоположение: Монтана
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 530DA, E61 530XD LCI
Мечтае да кара: Murcielago SV

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Z3Ro* » 12 Юни 2019, 11:50

За да стане детето футболист най-добре в чужбина - има варианти, примерно Милан Джуниър Камп, за да бъде забелязано и да му се даде шанс. В българско спортно училище нивото се вижда какво е - тактически са под нулата, физически също... Разчита се на технически възможности, но при мъжки отбори без първите две не става... Или става в родното първенство, а това значи на 35 да е проиграл спечеленото по казина и тепърва да се чуди какво да прави. Бил съм в тая среда и не я препоръчвам - ако ще учи спортно, само чужда школа...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от pampo » 12 Юни 2019, 12:03

Аз препоръчвам със сигурност спортно, няма как да накараш някой да учи, ако изобщо не вдява за какво става дума. Нещата на 12 са елементарни, ако там още му е нагорно, то в гимназията ще му е супер трудно. Отделно такива "агенти" много добре знаят какво да гледат. Щом малкият може да рита топката, задължително направете каквото трябва, за да се развие максимално добре, ако имате възможност за чужбина-супер. Тук също може да се провери, някои от големите футболери имат разни школи и подобни, ако не се лъжа. Някой ден може да ви докарва М8ци пред къщата :D
ПП: Важно е, разбира се, и какво мисли той, но по описаните, това ще бъде за него рая на земята, ако не трябва да бъде насилван да учи :)
Последна промяна pampo на 12 Юни 2019, 12:38, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Binev_OuT » 12 Юни 2019, 12:23

Според мен щом детето има талант ,си задължен да се поинтересуваш по-надълбоко в темата.
В нашите школи и училища се вижда от национала че нищо не става.
За такова нещо си струва яка инвестиция.
Берба нямаше ли школа?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Borymeckata » 12 Юни 2019, 13:01

До момента изобщо не съм се интересувал, но явно ще трябва да разуча какви са възможностите, въпросът е сериозен...
Пак казвам - никак не съм очарован от идеята да става футболист, но той много успешно си затвори (почти) всички други възможности, така че... ще мислим по този вариант.

Не искам и не очаквам нищо за себе си, аз съм си уредил живота. Искам той да има някакво препитание и развитие, да бъде поне донякъде самостоятелен и да може да се издържа, след като ние си идем.
Последна промяна Borymeckata на 12 Юни 2019, 13:14, променена общо 1 път
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Venelin1111 » 12 Юни 2019, 13:11

Borymeckata написа:До момента изобщо не съм се интересувал, но явно ще трябва да разуча какви са възможностите, въпросът е сериозен...
Пак казвам - никак не съм очарован от идеята да става футболист, но той много успешно си затвори (почти) всички други възможности, така че... ще мислим по този вариант.


Лично мнение , но щом треньора му вижда перспектива защо да не го запишете в спортно училище. Там освен спорт ще го школуват и ще стане мъж. Ако стане новия Стойчков или по-добър?


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от pampo » 12 Юни 2019, 13:26

Borymeckata написа:До момента изобщо не съм се интересувал, но явно ще трябва да разуча какви са възможностите, въпросът е сериозен...
Пак казвам - никак не съм очарован от идеята да става футболист, но той много успешно си затвори (почти) всички други възможности, така че... ще мислим по този вариант.

Не искам и не очаквам нищо за себе си, аз съм си уредил живота. Искам той да има някакво препитание и развитие, да бъде поне донякъде самостоятелен и да може да се издържа, след като ние си идем.

Това беше шега за бегачките. Най-доброто, което може да направи човек за децата си е да ги побутне там, където се чувстват добре и са в стихията си (не говорим за чалготеката де :) )
Какво лошо има в това да стане футболист. Като малък почти всеки мечтае за това, но не всеки го може, още по-малко пък имат възможност и шанс да се реализират. Ако е добър, направо натиснете в тая насока, и колкото по-далеч от чалгата, толкова по-добре.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от Don_Diego » 12 Юни 2019, 13:29

Ако наистина му се отдава този спорт ще го забележат и без връзки. В последствие обаче може да удари "греда" ако попадне при кофти треньор, който не гледа качествата на децата, а възможностите на родителите. Всяка година големи чуждестранни отбори правят junior camp-ове в страната, поинтересувай се за тях и го заведи :yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 236
Регистриран на: 9.07.2006

Re: Български национален отбор по футбол , днес и в бъдещето

Мнение от mangini » 12 Юни 2019, 13:29

Venelin1111 написа:
Borymeckata написа:До момента изобщо не съм се интересувал, но явно ще трябва да разуча какви са възможностите, въпросът е сериозен...
Пак казвам - никак не съм очарован от идеята да става футболист, но той много успешно си затвори (почти) всички други възможности, така че... ще мислим по този вариант.


Лично мнение , но щом треньора му вижда перспектива защо да не го запишете в спортно училище. Там освен спорт ще го школуват и ще стане мъж. Ако стане новия Стойчков или по-добър?


+1, още повече, че щом на 12 си е затворил почти всички възможности, как може да се очаква да "му дойде акъла" на 18 примерно? От мненията на колегата в темата за осиновяването съм останал с впечатление, че детето е голям таралеж в гащите - буйно, много енергично и с нулев интерес към учене. Детето на моя позната по подобен начин дълго време си затваряше врати, никакво учене и отговорности и в момента на 20+г. единствената му реалистична перспектива е криминалния контингент, по които стъпки той уверено върви. Така че щом треньор го е забелязал и предложил спортно училище, това може да е голям късмет - и за детето, и за вас като родители в бъдеще :idea: . Да не говорим, че от мача се видя, че има нужда от млади таланти :mhihi:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook