Каране на халогени (фарове за мъгла)

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от alekangg » 10 Юни 2019, 6:48

Едни време бяха на мода сините габарити,
Мега гъзария!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от ID A » 10 Юни 2019, 9:25

Аз на едната кола с % на дългите и проверено не заслепяват никого. В същото време е с оригинален ксенон с D2S крушки, пръскалки на фаровете...., проверено на стенд нееднократно лъчът е перфектно регулиран и чат пат някой ми присветва вечерно време. :dunno:
На Х3то, германеца си е сложил DRL на AEG, не е безименно китайче, с печат в книжката от сервиза извършил монтажа и вече няколко пъти ме спират и питат защо е това. Защо не ползвам ринговете, ами те са за габарити само. Дали няма да си активирам дългите и тука на %?
Има и нещо друго. Фабричните фарове с ксенон забиват надолу сами при намаляване на скоростта и съответно после не дразнят, когато дългите са дрл на %.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от AGT » 10 Юни 2019, 10:44

Плюс светещи пръскалки на чистачките !


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от PaLMaL » 08 Май 2022, 19:03

Здравейте , искам да Ви попитам , като вече патил си - Къде в закона пише , че АКТИВИРАНЕТО на дневни светлини на Е46 (дълги на 25-30%) е забранено и критикувано като изменение в конструкцията на автомобила ? Днес един недружелюбен чичко реши да ми се заяжда за това. Като изрично му показвах , че не карам на дълги (това беше неговото твърдение). От 7-8 години колата ми е с такива дневни светлини с монтирани лед крушки за дългите и този е първият който реши , че преча на останалите в движението...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 08 Май 2022, 19:54

Правило 87 на ИКЕ.
На дълги не може. Това че не се заяждат е друг въпрос. Мен па лично ме дразни да ми блещят в очите ку ще и на 10% да са. Ку си карате на къси какво ще стане?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от PaLMaL » 08 Май 2022, 20:03

Моджо написа:Правило 87 на ИКЕ.
На дълги не може. Това че не се заяждат е друг въпрос. Мен па лично ме дразни да ми блещят в очите ку ще и на 10% да са. Ку си карате на къси какво ще стане?


дал съм една шапка с пари за нови крушки на ксенона и ме е жал.. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 08 Май 2022, 20:08

Еми... Карай си на дълги на %. Очевидно се заяждат рядко. Засега.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от r19 » 08 Май 2022, 20:12

Моджо написа:Правило 87 на ИКЕ.
На дълги не може. Това че не се заяждат е друг въпрос. Мен па лично ме дразни да ми блещят в очите ку ще и на 10% да са. Ку си карате на къси какво ще стане?
И защо да не може на дълги на процент след като оригиналните дневни светлини на колата са точно дълги светлини на процент? Аз пък не искам да карам на къси и да ми свети цялото табло + всички габарити, осветление на номер и т.н. в 40 градусова жега. Също така стоп светлините се забелязвят по-малко през деня когато караш на къси(точно защото светят габаритите), което си е предпоставка да те удари някой отзад.
До колегата по-горе: Нищо не може да ти каже г-н полицай след като това са оригиналните дневни светлини на колата. По-скоро според мен се заяжда защото си сложил бели крушки(лед и т.н.) :)
Едит: колега имай предвид, че този закон с изменението на конструкцията на автомобила акта мисля, че беше от 3 до 7 хил лв

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Последна промяна r19 на 08 Май 2022, 20:15, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 08 Май 2022, 20:14

Оригинални дневни не са. Може да са в щатите, ма тука е Европа. Описано е много ясно какво е дневни светлини.
А за джантите ако производителя не е посочил твоя размер си е баш това. У немачко за подобно нещо гориш сериозно, поне аз доколкото знам.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 3.03.2016
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E46 Touring 320d 04'

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от PaLMaL » 08 Май 2022, 20:24

Моджо написа:Оригинални дневни не са. Може да са в щатите, ма тука е Европа. Описано е много ясно какво е дневни светлини.
А за джантите ако производителя не е посочил твоя размер си е баш това. У немачко за подобно нещо гориш сериозно, поне аз доколкото знам.



Да , но реално това е функция която се включва, дали е от самата кола или от външен източник , то си е заложено. Затова се озадачавам от толкова разновидни мнения... Реално си светят напълно адекватно. А щом ме пуснаха явно се е усетил ,че не е прав , ама нали трябва да се направим на голямата работа.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от r19 » 08 Май 2022, 20:26

Много бързо отидохме у немско и вкарахме Тюв-а колега. Нещо като онази приказка, където видяла жабата че слагат подкови на коня и вдигнала крак и тя. Само, че в България няма как да минеш ТЮВ за джанти просто защото не съществува такова озаконяване. А как ти се струва акт от 3 до 7 хил. Лв за подобно "престъпление" - карането с широки джанти Само, че тук полицаите чули че в немско е така и решили да се правят на разбирачи за пари... Излизам от офтопика и само да кажа, че дневните светлини, които визираш в щатите си отговарят на нашите. Единствено ако имаш червени мигачи не отговарят Ти видял ли си някой по-нов автомобил внос от американско и с фабрични дневни светлини, на който да се променят дневните светлини за да се ползва в Европа?

Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 08 Май 2022, 20:27

Включва се ама само със специален софтуер и е валидно за САЩ да речем. В Европа дълги на % не са дневни. Толкоз.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 08 Май 2022, 20:31

Екстра ми се струва подобна глоба за джанти не отговарящи на размер от производител. Искаш подобни неща, ок, минаваш Декра или подобно да кажат, че колата е безопасна с такиви Жанти. Слагай и карай. В лично качество даже гоуеми Жанти не ми харесват. Примерно.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от r19 » 08 Май 2022, 20:44

Явно и ти си от онези, които гледат на запад ама не виждат къде се намират..
Личи си и колко си запознат щом мислиш, че ДЕКРА може да ти озаконят джанти. И как прецени, че не отговарят джантите за модела също? А за дневните светлини съм повече от убеден, че дори в представителството на БМВ ще ти ги активират без никакви проблеми и колата ще е 100% легална. Друг въпрос е , че всеки втори вече има от ултра гига супер специализирания софтуер за активирането им


Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Каране на халогени (фарове за мъгла)

Мнение от Моджо » 08 Май 2022, 21:04

Да, добре. Що ли се хабя. Се можете да четете, надявам се. Казах къде го пише. Със здраве
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook