ф16 и родната военна авиация и всичко за Българската армия

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Jordana » 30 Юни 2019, 14:16

Имаме си демокрация , ама нашата е цитрусова демокрация . Цитрусова е защото звучи по добре и полово неутрално от бананова република :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от BMW_POWER » 30 Юни 2019, 17:34

drago_pavlov написа:Нещо не ви разбирам...
Демокрацията ви е виновна за всичко, а в същото време тук нямало демокрация :wave:


Демокрация има. Закони няма. Когато ги има, липсва прокуратура и законодателна власт. Когато пък тях ги има, липсва желание. Единствените реално осъдени за 30 години са журналисти. Няма друга държава, която така явно да е ликвидирала отбранителните си сили. Говоря за армия и отбранителна промишленост. Заебете партии, цветове, фенщина. Всички се изредиха на власт за 30 години. Кой направи нещо? Никой. Само ликвидират. Осем самолета. Какво ще решат те? Каква задача по отбраната? Съвсем теоретична задача. Руски Ту-160 (агресор по подразбиране) навлиза на височина 15 000м със скорост 2200км/ч над Бургас и лети посока София, да за пусне бомба над Народното събрание. 340км по права линия ще ги вземе за около 8-9 минути. Кой ще го засече, излети, прихване и свали? Всичко е шменти-капели. Има едни 3 милиарда със съответните комисиони.
Последна промяна BMW_POWER на 30 Юни 2019, 19:10, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Jordana » 30 Юни 2019, 18:53

Значи тия стратегическите бомбардировачи са костелив орех за прихващане от изтребители поради простия факт че развиват по висока скорост и летят бая височко . Изтребителя може да го прихване само ако е по курса и набрал значителна височина за да попадне в зоната на действие на оръжейните системи . Тоест ако е застанал по курса на бомбардировача , в общи линии няма шанс да се случи нещо . Тия 8 изтребителя ще бъдат унищожени за минути още в хангарите при една масирана атака , просто никакъв шанс да окажат някакво съществено противодействие . Без модерна противоракетна защита и ПВО ще ни направят на дроб сърма за броени дни без дори да стъпят тука . България реално няма врагове които да застрашават териториалната цялост и суверинитет , но има "приятели " с които врагове не ни трябват :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Моджо » 08 Юли 2019, 20:40

Па пуснаха реклама
Изображение
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от empar » 08 Юли 2019, 22:05

BMW_POWER написа:Съвсем теоретична задача. Руски Ту-160 (агресор по подразбиране) навлиза на височина 15 000м със скорост 2200км/ч над Бургас и лети посока София, да за пусне бомба над Народното събрание. 340км по права линия ще ги вземе за около 8-9 минути. Кой ще го засече, излети, прихване и свали?


Двата дежурни Миг-29 на Граф Игнатиево при подаден сигнал трябва да са във въздуха до 15 минути. :kuku: Нуждата от по-нататъшни сметки е излишна.
Изтребителите сами по себе си без адекватно ПВО са просто едни бързо-летящи играчки за големи момчета, служещи за помпане на и без това ниското ни национално самочувствие и за популизъм на ония изроди на жълтите павета.
Колко оборудвани ще бъдат закупени тия F-ки и как ще се поддържат не ми се мисли. Най-вероятно година-две след покупката им ще има 2 летящи и 6 за части.

Същата истрия е било и с Миг-овете преди 30 години. 3/4 от двигателите са били с доста сериозен фабричен дефект. Реално се е летяло от 89та до 93та, при това с куп проблеми. Който има 40 минути и нерви да си пусне ето това видео - https://www.youtube.com/watch?v=TqYWWhLGRqM. Сълзите на хората към края на клипа ме оставиха без думи.

Имах "удоволствието" да присъствам на авиошоуто на "Графа" миналата седмица. Чест им прави на хората там, че още не са избягали от тая нечовешка мизерия и се стараят да поддържат и малкото останало да не се разпадне окончателно. Тези, с които разговарях си личеше, че го правят за едната гола чест. Шапка им свалям, но срамът в очите им, заставайки пред хората облечени в парцали, строени до тая скрап не може да се скрие. :confused:
Освен 6-те изтребителя, които летяха в този ден и двата дежурни, които стоят завити с избелял брезент в края на полосата, понеже от години нямало бюджет за един навес( има го споменато във видеото :kuku: ), не знам колко още имаме и в какво състояние са.
Всички, които участваха в демострациите минаха след кацането си на доста близка дистанция до публиката и видът им е скандален. Тия машини нямаха два външни панела в еднакъв цвят по корпусите си. Толкова много нюанси на зеленото няма сигурно и във фотошоп. Под корпусите можем само да гадаем какво чудо е. Съдейки от казано в клипа, тия ШЕСТ в конкретния ден сигурно са били над 20 преди години. Звучи малко като горублянско-дунишка автомобилна легенда от началото на века.
Може и да съм в грешка, но впечатлението, което оставят не е, че могат да защитят каквото и да било.

Няма какво да се лъжем. Ние сме абслоютно разграден двор от 44та насам и ако някой иска би могъл да ни измете за часове.
ГОСПОД ДА ПАЗИ БЪЛГАРИЯ, че то друго няма какво!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от ildivvy » 09 Юли 2019, 5:36

Никакви фабрични проблеми с двигателите на тези самолети не е имало никога! Просто всичко е с отдавна навъртян и изтекъл ресурс към днешна дата! Пиша това,имайки инфо от първо лице: баща ми работи като конструктор в завода за ремонт на тези двигатели в Пловдив (често ходи и в Графа,където се ремонтира и фюзелажа) от почти цял живот! 29-ките си бяха само 2 ескадрили още от 'придобиването'...От другите модели сме имали много повече.Според мен,ресурса трябва да се насочи към ПВО и друга наземна техника.Няма да е лошо да възобновим/започнем производството на дронове,както едно време сме си правили мишени за самолетите!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Jordana » 09 Юли 2019, 7:25

18 бойни мига са купени за 12 милиона преводни рубли . Почти същото е като 12 милиона преводни долара :mhihi:
Въпрос на месеци е било да изтърват и тези които са купени щото тия преговори и доставката на самолетите се случва в много напрегнат период точно 88-89та .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Моджо » 21 Юли 2019, 16:05

Виц е, ама тук е по-подходящо от "фън".
"34 години след излизането на "Топ Гън" успяхме да купим реквизита."
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от acho.rs » 21 Юли 2019, 21:02

Моджо написа:Виц е, ама тук е по-подходящо от "фън".
"34 години след излизането на "Топ Гън" успяхме да купим реквизита."

При самолетите, не е баш като при колите. Блок 70 съвсем не е на 34 години.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Jordana » 21 Юли 2019, 21:33

Блок 70 няма произведена нито нито една бройка още за продан . 2024 г ще получим 6 бойни и 2 спарка вероятно учебни . Ако остане на въоръжение още поне 30 години ще бъде безвъзвратно остарял през 2030г . Цената му е умопомрачителна за такъв изтребител , и твърденията че ги купуваме заради стратегическото партньорство със САЩ ми се струват напълно несъстоятелни . Стратегическите партньори не те изнудват да си купиш изтребители .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от BMW_POWER » 22 Юли 2019, 1:33

Jordana написа:Блок 70 няма произведена нито нито една бройка още за продан . 2024 г ще получим 6 бойни и 2 спарка вероятно учебни . Ако остане на въоръжение още поне 30 години ще бъде безвъзвратно остарял през 2030г . Цената му е умопомрачителна за такъв изтребител , и твърденията че ги купуваме заради стратегическото партньорство със САЩ ми се струват напълно несъстоятелни . Стратегическите партньори не те изнудват да си купиш изтребители .


Дано да не съм лош пророк, ама бг-то за последен път в историята си купува изтребители. Не знам какво въоръжение върви в комплекта, но после има куп въпроси:
- Колко струва една ракета?
- Колко струва един час във въздуха?
- Колко струва една гайка (по избор от където и да е) за този самолет?
- Горивото - имаме ли производство или ще трябва да внасяме специално гориво за него?
- Кой ще кара тези самолети?
Осем самолета, колко пилота ще са ни необходими? 16-20 като цяло? И като ги обучим сега, следващо попълнение сред пилотите след 10-20-30 години ли ще има? Не ми казвайте, че бг ще готви 50-100 нови пилота всяка година, не ми се връзва математиката.
- Кой и къде ще поддържа тези самолети?
Сменяш една "остаряла" техника с нова. Ми къде ти е най-близкия сервиз? Турция, Индия, САЩ?
Но при комисьон 10-30%, ако аз трябваше да подписвам, дреме ми на шмайзера, кой какво ще си помисли за мен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от Jordana » 22 Юли 2019, 7:26

Ремонта на бойните системи задължително в САЩ . От летателния комплекс само най леките процедури по обслужването ще се извършат тука . Според мен ракети не им трябват на тия самолети , и без това са скъпи . В цената не влиза наземната инфраструктура , така че като знам как действат в тая институция , ще се справят със собствени сили . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от ildivvy » 22 Юли 2019, 7:40

Според много хора,изобщо не ни и трябваха тези самолети,но това е дълга тема... С тези пари можеше да се направят доста други,по-смислени неща във 'военния ни сектор'!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от zAcK » 22 Юли 2019, 7:59

Да еба лайняната държавица, да еба!!! Децата събират стотинки и капачки за лечение на други деца, Боко Тъпото харчи милиарди за абсолютно ненужни самолети!!! Малоумна държава сме, скапан народ... :ranting:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: ф16 и родната военна авиация

Мнение от b_u_b_o » 22 Юли 2019, 9:08

BMW_POWER написа:...ама бг-то за последен път в историята си купува изтребители...


Това е от най-хубавите неща които могат да ни се случат, а дано

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook