Природните бедствия , дъжд и градушки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от TNT » 03 Юни 2019, 23:40

В България добрите застраховки са легенди. Виждал съм, но няма :mhihi: И това за мен важи за всички - ГО, каско, имуществени, здравни, земеделски, живот и т.н. Всеки е чувал за някой доволен, ама никой не е виждал :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от ceco_kd » 03 Юни 2019, 23:53

TNT написа:В България добрите застраховки са легенди. Виждал съм, но няма :mhihi: И това за мен важи за всички - ГО, каско, имуществени, здравни, земеделски, живот и т.н. Всеки е чувал за някой доволен, ама никой не е виждал :mhihi:
Абсолютно невярно! Но всеки си има мнение. То и от някой лекар може да не си доволен, но някой друг е. От някоя услуга, но друг е доволен от същата. Аз познавам хора доволни от изплатени суми по щети върху автомобилите им. За недвижимо имущество не знам. Както писах по-горе българина няма застрахователни навици, освен ако не са му насадени.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от TNT » 04 Юни 2019, 0:09

Пуснах друга тема-анкета. Там цифрите ще си кажат :ok: Кой кого познава и кой за какво е чувал не ме интересува. Виждал съм, но няма :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Jordana » 04 Юни 2019, 8:55

Някой може ли да обясни разбираемо как при имотното застраховане за 300лв получаваш до 300 000 лв покритие на щети а при ГО за 300лв получаваш един мижави стотинки обикновено с клизма ? Те дори за смърт е прецедент да изплатят повече от 50 000 лв . На това отгоре всяка година се тръби че парите за ГО не стигат и едва ли не богатия сектор на общото застраховане покрива загубите на ГО . В същото време българина уж нямал култура на застраховане ... :dunno:
Според мен културата при автомобилното застраховане е 100% а резултата посредствен .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 04 Юни 2019, 9:02

По принцип аз като почнах да застраховам имота ми обясниха , че ако се срути къщата до основи вземам пълната сума иначе е разпределено:
-пари при пожар .....
- при наводнение....
-при земетресение...
И т н
Но за всяко събитие по отделно е определена сума и всички щети образуват сумата от 300000 примерно


iPhone X и Тапаталк
Последна промяна Venelin1111 на 04 Юни 2019, 9:30, променена общо 1 път
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от alekangg » 04 Юни 2019, 9:27

Jordana написа:Някой може ли да обясни разбираемо как при имотното застраховане за 300лв получаваш до 300 000 лв покритие на щети а при ГО за 300лв получаваш един мижави стотинки обикновено с клизма ? Те дори за смърт е прецедент да изплатят повече от 50 000 лв . На това отгоре всяка година се тръби че парите за ГО не стигат и едва ли не богатия сектор на общото застраховане покрива загубите на ГО . В същото време българина уж нямал култура на застраховане ... :dunno:
Според мен културата при автомобилното застраховане е 100% а резултата посредствен .



За смърт може и 5 хиляди да изплатят, понеже повечето хора няма да се занимават за повече, което занимаване е време, пари, знание, нерви и пр, а те точно това целят.
Само, че в 90% от случаите, който се занимава с тях взима колкото трябва.
От друга страната се навъдиха доста фирми, които само като стане инцидент и са като лешояди първи там и започват да събират клиенти.

На мен преди 10 години ми изплатиха 5500лв за смърт първоначално и това беше със зор дори, бяха казали, че нищо не дължат. :nono:

Без значение колко е полицата, винаги ще гледат да плащат минимум или нищо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от alekangg » 04 Юни 2019, 9:28

Иначе съм имал имотна застраховка с Алианц, плащали са ми 2 пъти щети, дори в повече отколкото е трябвало и не съм имал проблеми.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Don_Diego

Последни теми
Facebook