Природните бедствия , дъжд и градушки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Don_Diego » 03 Юни 2019, 12:43

cod-cdbp написа:Замислям се - хипотетично всички си застраховат къщите в едно малко градче. Пада градушка и застрахователя:
- Казва нямам толкова пари, ето ви по 100лв за покривите.
- Плаща покривите и съди държавата, че не използва ракети против градушка.


1. Прави се застраховка при компания с история и авторитет, не при най-ниската оферта
2. Забранено е да се стреля с ракети над жилищни райони. Ако е съсипана реколта и трябва да се плаща много, тогава застрахователя може да има претенции към държавата
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от madafaka_donkele » 03 Юни 2019, 13:32

Е дай сега застрахователите, като са евани да не правим застраховка и да чакаме дядо Господ винаги да ни спасява гъзовете :kuku:
Земеделец ли си тва трябва да 1-вото нещо, което трябва да направиш. Малко, много застраховаш, опъваш мрежи и с две думи си подсигуряваш гъза, ако стане фал. Не да ми пъчиш 100 килограмовото си шкембе(как па не видях един слаб "земеделец" бе) и да ревеш "държавата трябва да помага". Кора ми янко ще ти помага държавата. Те гледат да приберат всяка стотинка и да нямат 1лв. разходи после държавата ще ги спасява, как па не. Олигофрените от правителството толко ли не могат да ги задължат да си правят застраховки :bang:
Обикновените хора в такива рискови райони също нямат основание да не правят застраховки. Виждаш, че всяка година стават наводнения, падат градушки и т.н. Специална покана от арменския поп ли чакаш, кво? Ослушване, блеене, гледане все да се мине метър и накрая, като сговнясат нещата рев по телевизиите и "общината, дАржавата, институциите да помагат". Е са тръгнах, как не.
Аз си застраховам всичко срещу всички възможни рискове, които предлага полицата. Едните ми застраховки са в Уника, другите в Дженерали. С българските мутрафони булстрад, булинс, армеец и подобните не се занимавам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 13:35

cod-cdbp написа:Замислям се - хипотетично всички си застраховат къщите в едно малко градче. Пада градушка и застрахователя:
- Казва нямам толкова пари, ето ви по 100лв за покривите.
- Плаща покривите и съди държавата, че не използва ракети против градушка.

Кое от двете според вас е по-вероятно?

Същото може да се помисли на тема - наводнения, кражби и тн. Да сте видяли застраховател, да изисква от държавата, да си върши работата, за да намали подобни разходи?

Има фонд за масови щети всяка г го пълнят , 2014 голямата градушка в София


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Don_Diego » 03 Юни 2019, 14:11

madafaka_donkele написа:Е дай сега застрахователите, като са евани да не правим застраховка и да чакаме дядо Господ винаги да ни спасява гъзовете :kuku:


Идеята на поста ми беше да се избягват новопоявили се застрахователи тип "Олимпик", че после става олеле :banghead:
Преди време бях пускал тема точно за имущественото застраховане и моя съвет към хората решили да направят такава застраховка е да се обърнат към по-големите застрахователни брокери в страната за консултация при избора на компания :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от top » 03 Юни 2019, 14:27

На мен са ми изплащали от градушка, беше очукана фасадата и разни други дребни щети имах по балкона и прозорците на апартамента и дойде представител на застрахователната компания, огледа, измери и след около месец видях че са ми превели обезщетение което си покри ремонтите. Тъй че има смисъл от застраховането. Даже се чудя защо държавата не направи нещо като задължителната застраховка гражданска отговорност за имотите.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 15:04

Да ви се похваля , днес както си карах по софийските улици непознат тал номер , застрахователя ми напомни , че след 5 дни ми изтича застраховката на имота :-) Отидох в техен офис и изненадата бе , че за същите пари освен къщата застраховаха и зида и дворната врата. Похвално.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от barty » 03 Юни 2019, 15:41

Venelin1111 написа:Не си запознат , но знаеш и споделяш , гадаеш и плямпаш ей така... Ако застраховаш къща за 45 лв премията е 50000 лв по пера ; пример
-3000 за пожар покрив
-4000 наводнение и т н

Аз моята къща съм застраховал за 270 лв , премия 320000 и бонусите са по -високи. Да не се случва да ги ползвам обаче.


iPhone X и Тапаталк


Предполагам че мен ме визирате?
Имам опит с имуществено застраховане, а не "плямпам" колега.
С къщи нямам но имам с апартаменти, офиси... И да, Булстрад не платиха 1ст след земетресението 2012г при сключена застраховка!
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 16:53

Хора , не е вярно колко много дъжд се изля при нас за 1 ч. Сега го закроти...Добре , че градушка няма.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от madafaka_donkele » 03 Юни 2019, 17:07

Venelin1111 написа:Хора , не е вярно колко много дъжд се изля при нас за 1 ч. Сега го закроти...Добре , че градушка няма.


iPhone X и Тапаталк


Вчера валя поичи :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от zvetiko » 03 Юни 2019, 17:47

Застрахователите не плащат обезщетения


....В Българска асоциация на застраховани и пострадали при катастрофи сме затрупани с жалби и оплаквания срещу некоректни застрахователи и когато се случи това, от което си се страхувал и застрахователя трябва да плати, започва ходене по мъките.

Първият проблем е регистрирането на щетата или завеждането на претенцията – някои застрахователни компании ти предоставят един дълъг списък и ти обясняват, че докато не осигуриш всички посочени в него документи, няма да ти заведат щета. Нищо, че в Кодекса за Застраховането не съществува изискване при завеждане на щетата да са налице всички документи и доказателства.
Други застрахователи ти обясняват, че си пропуснал седемдневния срок за завеждането на щетата /по претенция за застраховка ГО/, нищо че има 5 годишна давност за тази претенция. И посоченият 7 дневен срок се отнася за застрахования, не за потърпевшия и не преклудира възможността за търсене на обезщетение от пострадалия. Не ги трогва и обяснението, че си бил в болница, бил си в кома, реанимация, бил си между живота и смъртта – има срок и ти си го пропуснал. Безумие!
Не дай си боже, твой роднина да е теглил потребителски кредит и да му е направена \\\"служебна\\\" застраховка \\\"Живот\\\". Не дай си боже този човек да почине и плащанията по кредита да преминат върху теб – и ти се питаш, нали има застраховка \\\"Живот\\\"? Какво става? Искаш информация от банката – \\\"Не може! Плащай!\\\" Искаш информация от Застрахователната компания – \\\"Не може! Плащай!\\\"
.

Един от комичните случай от нашата практика е със застраховка на земеделски култури. Земеделският производител съвестно ги е застраховал срещу всички рискове, включително и срещу наводнения. И ето, че идват дъждовете и продукцията загива. Идват на оглед \\\"експертите\\\", гледат, снимат и след 2 месеца казват: „Не може да платим! Водата е изровила корените на доматите и растенията са загинали от задушаване, не от наводнението. А ние риска от задушаване не го покриваме!\\\" Пълен абсурд!....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от ceco_kd » 03 Юни 2019, 18:47

Домашно имущество не се застрахова, защото не е задължително. То и ГО ако не е задължителна познайте кой би се застраховал, а? И аз не го разбирам това да ревеш, че никой нищо не правел. Еми застраховката на един двустаен апартамент в Русе с почти всички клаузи е към 100 лв за година. За един кенеф тон и нещо е 250 лв. В едното си возиш четирибуквието по час на ден да речем, в другото прекарваш доста повече време, но.....Просто нямаме застрахователна култура! И да, сериозен застраховател не си позволява да не изплаща щети на своите клиенти!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от ildivvy » 03 Юни 2019, 21:03

Според мен,тези дъждове и градушки не са нормални! Предполагам,че или руснаците или американците си изпробват климатичните оръжия и са решили да ни приключат...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Powerslide » 03 Юни 2019, 21:08

Когато на руснаците им трябва хубаво време , при нас след 2 дена валят камъни. :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от drifty » 03 Юни 2019, 22:16

Повече от година мрънках на бащата да си застрахова къщата. Бабата живее вътре, ич не я слуша главата, мърморя му - ще направи нещо, ще стане фал. Освен това, къщата е на не повече от 50-60 метра от реката. Вярно, от 2001ва, от както сме купили къщата, и в най-големите наводнения до нас вода не е идвала, въпреки, че нивите ни са били под 2 метра вода, нито нещо се е случвало, ама аз си му мрънках - та тая година я е застраховал, беше няква смешна сума - под 100лв.

Тук, в апартаментът, в който живеем, застраховка няма, но той се води собственост на баба, там шанс за убеждение няма :D.

Ta поне с бащата спечелих битката.

Аз освен кола, друга собственост кажи речи нямам, така че съм си застраховал само нея на тоя етап. 340лв Каско, не е кой знае какво, но съм доста по-спокоен, като си оставям колата някъде.
Изображение

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от N.Mihaylovski » 03 Юни 2019, 23:15

Застраховката при земеделските производители е ташак, не плащат нищо, след градушка идват и казват ако не е 100% загубата не плащаме, а 100% е пожар, след градушката ти казват аааа има живи, аре чао, всичко е ташак. и за къщите мога да понапиша ама ме мързи сега.
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook