Природните бедствия , дъжд и градушки

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 7:09

Всяка година в различни краища на България при интензивни валежи на дъжд става като във Венеция. Много вода и съсипани инфраструктура , насаждения и др. Защо българина дава по 200-300 лева за застраховка на колата си , а не даде 50-100 лв да застрахова къщата си? Толкова ли не придобихме застрахователни навици? Този път в гр Пловдив наводненията бяха грандиозни, видях човек да караха кану по наводнените улици. С природата трудно е да се борим , но и превенцията не е на ниво...


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от alekangg » 03 Юни 2019, 7:13

Venelin1111 написа:Всяка година в различни краища на България при интензивни валежи на дъжд става като във Венеция. Много вода и съсипани инфраструктура , насаждения и др. Защо българина дава по 200-300 лева за застраховка на колата си , а не даде 50-100 лв да застрахова къщата си? Толкова ли не придобихме застрахователни навици? Този път в гр Пловдив наводненията бяха грандиозни, видях човек да караха кану по наводнените улици. С природата трудно е да се борим , но и превенцията не е на ниво...


iPhone X и Тапаталк

Наистина ли не знаеш защо??
И не знаеш, че няма по-ценно нещо от колицата му, често няма нищо друго, не само по-малко ценно.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 7:15

Значи МПС има приоритет пред жилището? Или живееш при мама и тати , или си квартирант. Как колата ще е с приоритет? Аз говоря за хора с имот особено по селата и малки градчета където общините не ги подпомагат при бедствия поради липса на средства в тези общини. За това застраховка имот е решение.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Borymeckata » 03 Юни 2019, 9:07

Проливни дъждове валят всяка година и ако къщата ти се наводнява редовно (без да се къса язовирна стена, речна дига или нещо подбно) трябва да ти хрумне, че нещо не е наред... Трябва ли тази къща да се намира там и ти искаш ли да живееш на такова място? В населените места покрай Дунава го има този проблем, нивото на реката често се покачва и залива някои квартали и пътища. Но не е трудно човек да разбере къде са проблемните райони. Може например да се поинтересуваш къде е римската крепост (калето) - имало е цяла редица римски укрепления по нашия бряг на Дунава, свързани с път.

За реколтата е ясно - проливен дъжд и градушка могат да я съсипят. Но всеки земеделски производител е наясно с това и си решава как да управлява този риск... Гледам, доста се използват в последно време някакви мрежи срещу градушка, не знам доколко са ефективни.
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от bum_bum » 03 Юни 2019, 9:16

Някой от вас някога застраховал ли е къща или селскостопанска продукция за която после да му се е налагало да чака плащане?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Моджо » 03 Юни 2019, 9:28

И ще дочака дедовия. Така си мисля де. Иначе аз си застраховам и пътуванията извън страната и къщата и каквото се сетиш, с мисълта да не ми се налага да ползвям застраховката. Е така, за собствено успокоение.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 10:18

От както на мой приятел изплатиха щета “ наводнен от съсед” преди 3 г аз застраховам моята къща и няма дедов , има клаузи в застрахователния договор м/у мен и застрахователя. Приятеля взе 3000 лв за наводнен двор , мазе и сутерен в Своге е човека и е супер хепи , че му платиха премия.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1965
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от barty » 03 Юни 2019, 10:20

bum_bum написа:Някой от вас някога застраховал ли е къща или селскостопанска продукция за която после да му се е налагало да чака плащане?


Като знаем как плащат застрахователите....
Бях слушал производители да се оплакват че условията за сключване на застраховка са доста не атрактивни :censored:.
За къщите не съм запознат но предполагам е дърво.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Моджо » 03 Юни 2019, 10:23

Абе, не съм много сигурен. Зависи и от застрахователя, разбора се. Ако е измекяр като булинс..Щото нали най0ниска цена. И ще почнат
А-аа ударила ви е градушка. Ами с каквър размер беше? Колко лешник, тц, не става треа да е колко орех инак нема пари. И искаме веществено доказателство - парчета градушка, схранявани при т. -20 градуса в лицензиран фризер.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 10:24

Не си запознат , но знаеш и споделяш , гадаеш и плямпаш ей така... Ако застраховаш къща за 45 лв премията е 50000 лв по пера ; пример
-3000 за пожар покрив
-4000 наводнение и т н

Аз моята къща съм застраховал за 270 лв , премия 320000 и бонусите са по -високи. Да не се случва да ги ползвам обаче.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Моджо » 03 Юни 2019, 10:26

Нищо не плямпам, примери за (НЕ)плзщане на щети по застраховки колко щеш. Иначе, както казах, аз съм застрахован. Да не ми се налага да я ползвам.
От друга страна пък не съм избрал най-евтината възможна и компанията е международна. Ама знае ли човек... Хич и не искам да разбирам.
Последна промяна Моджо на 03 Юни 2019, 10:29, променена общо 2 пъти
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от Venelin1111 » 03 Юни 2019, 10:27

Не ти , по - горния пост, колегата пише , че не знае как е с къщите , но дава мнение.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 684
Регистриран на: 8.08.2005
Пол: Мъж

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от carmanf1 » 03 Юни 2019, 11:06

Venelin1111 написа: ... Защо българина дава по 200-300 лева за застраховка на колата си , а не даде 50-100 лв да застрахова къщата си? Толкова ли не придобихме застрахователни навици? Този път в гр Пловдив наводненията бяха грандиозни, видях човек да караха кану по наводнените улици. С природата трудно е да се борим , но и превенцията не е на ниво...


Народа няма застрахователна култура, прави гражданска на колата щото е задължителна.

За застраховките на недвижимата собственост съм съгласен, не са и скъпи.

Защото не знам каква превенция може да се направи срещу такъв потоп, масово псуват кмета ама ...

https://www.facebook.com/groups/zabelia ... 071270587/

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv ... 2TG99a5rqM

Ей го и кануто :D
https://www.facebook.com/groups/zabelia ... 164588711/

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от cod-cdbp » 03 Юни 2019, 11:40

Замислям се - хипотетично всички си застраховат къщите в едно малко градче. Пада градушка и застрахователя:
- Казва нямам толкова пари, ето ви по 100лв за покривите.
- Плаща покривите и съди държавата, че не използва ракети против градушка.

Кое от двете според вас е по-вероятно?

Същото може да се помисли на тема - наводнения, кражби и тн. Да сте видяли застраховател, да изисква от държавата, да си върши работата, за да намали подобни разходи?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Природните бедствия , дъжд и градушки

Мнение от alekangg » 03 Юни 2019, 11:50

Големи размишления пак.
Като падне градушка, е съм чувал да отказват да плащат за колите, а имаше стотици, да не казвам хиляди помляни преди години.
Никой не ви кара да си правите застраховки на имотите, гледайте си колиците и си свиркайте.
Те и за колите като гледам как плащат, ум ми се завива, хем % на вноската е в пъти по-голям от на имота.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook