Какви умения имате?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Какви умения имате?

Мнение от Е.Димитров » 06 Юни 2019, 12:05

Jordana написа:Този панел е малък за 150 литра бойлер без значение какво разправят ония дето са го монтирирали . Поведението му е напълно според очакванията и никакви стойки няма да подобрят драстично положението . Особено ако имаш повече точки за БГВ или вана , има ли разход на вода ще пада температурата в бойлера . Капацитета на един такъв панел е около 100л максимум които гарантирано може да подгрява . Продуктите на висман са качествени и скъпички обикновено , но не са нещо което се различава коренно от другите на пазара , чудеса няма - има надценен продукт .

Според всички спецификации на колектора, този модел загрява до 200 литра вода, като това му е горното ниво на възможности и е напълно подходящ за 150 литра вода.
Вече написах, че го тествах на различни градуси наклон и завъртане и колектора започна да загрява (градусите достигаха дори над 87 градуса в колектора) бойлера с около до 75 градуса.
Все пак въпроса е някой, който има уменията дали може да ми изработи рамка, която да мога да я регулирам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какви умения имате?

Мнение от Jordana » 06 Юни 2019, 12:10

Аз мога да ти я изработя но е малко далеч дестинацията , ще излезе златна . Все някой колега около теб ще има който може да работи железа . С какъв контролер е системата е какви тръби са пуснати до солара ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Какви умения имате?

Мнение от Е.Димитров » 06 Юни 2019, 12:21

Jordana написа:Аз мога да ти я изработя но е малко далеч дестинацията , ще излезе златна . Все някой колега около теб ще има който може да работи железа . С какъв контролер е системата е какви тръби са пуснати до солара ?

ЛС

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Какви умения имате?

Мнение от alx » 16 Юни 2019, 19:45

Ей ме на днеска... мискирах/ озвучавах един детски концерт. Борда е 24 канална Ямаха. Получи се добре.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2048
Регистриран на: 30.05.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46 318i 98
Мечтае да кара: Електромобил...

Re: Какви умения имате?

Мнение от vavilon » 11 Юли 2019, 21:55

Е.Димитров написа:
Jordana написа:Този панел е малък за 150 литра бойлер без значение какво разправят ония дето са го монтирирали . Поведението му е напълно според очакванията и никакви стойки няма да подобрят драстично положението . Особено ако имаш повече точки за БГВ или вана , има ли разход на вода ще пада температурата в бойлера . Капацитета на един такъв панел е около 100л максимум които гарантирано може да подгрява . Продуктите на висман са качествени и скъпички обикновено , но не са нещо което се различава коренно от другите на пазара , чудеса няма - има надценен продукт .

Според всички спецификации на колектора, този модел загрява до 200 литра вода, като това му е горното ниво на възможности и е напълно подходящ за 150 литра вода.
Вече написах, че го тествах на различни градуси наклон и завъртане и колектора започна да загрява (градусите достигаха дори над 87 градуса в колектора) бойлера с около до 75 градуса.
Все пак въпроса е някой, който има уменията дали може да ми изработи рамка, която да мога да я регулирам.

Мога да ти я конструирам. Изработката и боядисването ще я направи фирма по мой или твой избор.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1151
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E46 320Cd. `04 Kawasaki z1000 `11

Re: Какви умения имате?

Мнение от Maxmadness » 12 Юли 2019, 0:07

Изображение

Аз пък съм суши майстор 8)
"The Lion does not need the whole world to fear him, only those nearest where he roams"
A.J DARKHOLME

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Какви умения имате?

Мнение от kiko » 12 Юли 2019, 8:45

Аз пък мога да го изям..наведнъж!Това брои ли се? :mhihi: :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какви умения имате?

Мнение от Borymeckata » 12 Юли 2019, 11:08

kiko написа:Аз пък мога да го изям..наведнъж!Това брои ли се? :mhihi: :mhihi:

Толкова ориз на един път... вероятно имаш и умения на сумо - борец?

Идва ми идея за българско суши - суровата риба се заменя с резени пушена сланина, а сакето - с ракия.
Само не знам ориза с какво да заменим, че така е безвкусен... Може вместо топки ориз - кюфтета!
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Какви умения имате?

Мнение от kiko » 12 Юли 2019, 11:19

Borymeckata написа:
kiko написа:Аз пък мога да го изям..наведнъж!Това брои ли се? :mhihi: :mhihi:

Толкова ориз на един път... вероятно имаш и умения на сумо - борец?

Идва ми идея за българско суши - суровата риба се заменя с резени пушена сланина, а сакето - с ракия.
Само не знам ориза с какво да заменим, че така е безвкусен... Може вместо топки ориз - кюфтета!

За БГ сушито-хората отдавна са го измислили,ти сърмички не си ли виждал :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Какви умения имате?

Мнение от ceco_kd » 12 Юли 2019, 13:57

Да няма изгледи за нова доставка на пушена сланинка? Ако е така брой ме

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Какви умения имате?

Мнение от Jordana » 12 Юли 2019, 14:17

Сушито е японска версия на зелевите сърми със боб и сланина . Ако има нещо да се заменя да си го заменят те , но обикновено резултата е плачевен като се заменят оригиналните продукти с водорасли ориз и риба :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Какви умения имате?

Мнение от BMW_POWER » 10 Окт 2021, 17:51

Човек открива умения в себе си цял живот. Стига да има желание и да търси :ok:
Пътят към ада е послан с добри намерения. Та:

беше се залюпил малко латекса на тавана и женицата пили от дълго време, да го оправя. Мтрзи ме, ама чегъртането по нервите не спира. И ... отидох до магазина и взех малко финна шпакловка и бял латекс. Таванът светна. Понеже така и така съм започнал, боядисах и стените. Съответно купихме шкафче за стената, нов шкаф и нова мивка за отдолу. Домашният майстор (сиреч аз) ги монтира и всичко заспа. После боядисах и парапетите и вратата отвътре (дървена, само с лак) и всичко заспа. Оттам и тоалетната нова мивка и шкаф, пълно боядисване и ... женицата мирляса.
За сега ...
Та ако на някой му трябва ВиК, не взимам скъпо :OT:

Преди

IMG_6997.JPG


и след

IMG_7005.JPG

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Какви умения имате?

Мнение от Borymeckata » 10 Окт 2021, 22:08

Аз имам два черни джипа - умения не ми трябват... :mhihi: :mhihi:

IMG_20211010_143703_copy_1703x1279.jpg

Всъщност, един джип и един паркетник... :mhihi: :mhihi:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Какви умения имате?

Мнение от EBEEMVACIA » 12 Окт 2021, 13:12

Borymeckata написа:Аз имам два черни джипа - умения не ми трябват... :mhihi: :mhihi:

IMG_20211010_143703_copy_1703x1279.jpg

Всъщност, един джип и един паркетник... :mhihi: :mhihi:

ХММ....туй де е щрраакннато-монтанна ли е...

иначе си захраних паакк ссуиича--наали пишша ссега..с тъпатаа мишка
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Какви умения имате?

Мнение от ivanski_2 » 12 Окт 2021, 13:28

Borymeckata написа:Аз имам два черни джипа - умения не ми трябват... :mhihi: :mhihi:

IMG_20211010_143703_copy_1703x1279.jpg

Всъщност, един джип и един паркетник... :mhihi: :mhihi:

:OT:

Това джиБче (бмв-то) не може да бъде унищожено, честно , тука една комшийка го удари сигурно 20 пъти ама наистина 20 (даже 2 пъти ми шибна 46-цата :ranting: ) , надраха го цялото, кара го студено с пълна газ,(3d) сипаха (добрите хора, не аз :D ) разни кофти неща в резервоара, е да му се невиди това нещо се движи без никакви странични шумове и никаква индикация за проблеми , също така всеки ден това нещо се удря в бетон при паркиране винаги закача стабилно праговете , но пак нищо му няма как става това идея си нямам :dunno:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook