Електрически дву- и триколесни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от BMW_POWER » 02 Юни 2019, 15:33

След 1 септември тази година в Париж се забранява карането на всякакви електрически играчки извън специалните велоалеи. Глобата е €135.

Някой карал ли е моноборд? Вчера един се носеше из центъра.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от Denmark » 02 Юни 2019, 16:31

на мен преди време ми писаха глоба с ел. скейтборда в DK и после го продадох и си платих глобата :D иначе от тая година мисля вече са законни (поне в Дания), като има определени изисквания.
яко е много, аз го ползвах от вкъщи до влака и после от влака до офиса с безплатно зареждане там :D

сега съм в Мюнхен и тук гледам има доста ел. тротинетки, та мисля и аз да си взема, само не знам как са нещата със закона и застраховките
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от Моджо » 03 Юни 2019, 9:39

Искам да питам. Това тротинетче как аджеба спира ? Като на "крачна" тротинетка ли е? А ако си зема оня големия "скутер" /тип харли/ дали ще искат регистрация в КАТ. Щото на мен не ми прилича на скутер де :)
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.10.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: магистратура

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от vladi_totev » 03 Юни 2019, 10:53

До колегата по-горе - има дискова спирачка отзад, и мотора, който е в предната гума също намаля.

Аз лично се зарибих след като гледах клипа на бричката и след като видях няколко човека из града да карат.
От моята камбанария нещата ми изглеждат така - работя на 1,5 км от вкъщи и ходя с колело на работа,а когато вали съм пеша. Когато имам да излизам пообяд по задачи или имам да мъкна нещо съм с колата, което на месец се случва 4 -5 пъти. За мен предимството на такава тротинетка пред колетото ми е че ако трябва да мина по дълго разстояние няма да съм изпотен целия, ако трябва да спра някъде няма да търся нито къде да си спра колата или да си вържа колелото ,ако трябва да карам едно от децата на яслата ( на 2,5 км от вкъщи и на 4 км от работа, понеже е в противополовна посока) . Движа се само по велоалеи и през паркове. Жена ми също работи на място, където няма възможност да държи колело(поне не и без голям риск да изчезне), но тротинетката лесно може да я сгъне под бюрото.

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от TNT » 03 Юни 2019, 23:59

Днеска даже видях някакъв пич да си прави селфита на Гребната база с такова :mhihi: То беше отляво, отдясно, чупки, стойки :ok: Първо ми стана смешно, после тъжно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от Jordana » 25 Юли 2019, 16:02

Държавата обмисля регулация за тия тротинетки . Евентуално ограничение на скороста на 20км ч , регистрация и определени места където могат да се търкалят безопасно тротинетките . Също така възрастово ограничение за лица до 14 години . Може би има нещо положително в цялата работа тъй като тия неща идват по късно в БГ когато тренда вече клони към отрицателен в други страни . Може да се почерпи опит .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 22.08.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: го спокойно

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от ///eMo » 25 Юли 2019, 20:23

Jordana написа:Също така възрастово ограничение за лица до 14 години.

Това защо? Следваща стъпка и колелетата само за до 18 години, после вече имаш годините, трябва и кола да имаш, а не да се лигавиш с тия детски неща :ok: За безопасността съм съгласен, но отново имам чувството, че ще бъде крайно недоизмислено. От регистрацията парите съм сигурен, че ще бъдат вложени в нещо, което да е в полза на обществото - например разполовени велоалеи, които да бъдат само за тротинетки. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 363
Регистриран на: 7.04.2006
Пол: Мъж

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от smamf » 26 Юли 2019, 6:43

Spit-Fire написа:Единственото което е, че някой може да кара по ПП и да бъде ударен, но пък тук идва въпроса защо този, който го удря не внимава за това, какво се случва около него.


Миналата седмица видях едно момиче с ел. тротинетка да кара в бус лентата на Цариградско шосе, минаваше точно моста над кръговото на 4ти километър. Беше си сложила едни огромни слушалки шумоизолиращи, и въобще не й пукаше, че зад нея има задръстване от 3 автобуса, които не можеха да я изпреварят, и пъплеха зад нея. Над нещата.

Та казваш, че ако ти не си цениш живота, и си потенциален кандидат за наградите Дарвин, ние останалите участници в движението сме длъжни постоянно да се оглеждаме и съобразяваме с твоята лудост? Ми не, не съм съгласен.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Всеки си плаща за всички грешки ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от Jordana » 26 Юли 2019, 7:19

Трябва да стане като в Англия , някой известен да бъде премазан с такава тротинетка за да се забързат със регулацията . Наскоро на острова е загинала известна влогерка блъсната от камион докато търкаля тротинетката и властите се усетиха че по действащия закон тия тротинетки нямат право да се движат по платното и по тротоарите .
Предполагам че нашия вариант ще е нещо като испанския , вероятно ще ги ограничат на 20км и ще трябва да имат фар и звънец . Но дали ще споделят велоалеите немам идея :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от BMW_POWER » 27 Юли 2019, 3:45

Аз тази игра съм я играл преди много години. Един полицай ме спря и на опитите ми за обяснение каза само
"МПС" - моторно превозно средство.
Оттам нататък си правете сметката.

Scrapyard user
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 8.09.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E70 / Yamaha MT-07
Детайли за колата: прасе + прасе

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от Spit-Fire » 27 Юли 2019, 9:26

smamf написа:
Spit-Fire написа:Единственото което е, че някой може да кара по ПП и да бъде ударен, но пък тук идва въпроса защо този, който го удря не внимава за това, какво се случва около него.


Миналата седмица видях едно момиче с ел. тротинетка да кара в бус лентата на Цариградско шосе, минаваше точно моста над кръговото на 4ти километър. Беше си сложила едни огромни слушалки шумоизолиращи, и въобще не й пукаше, че зад нея има задръстване от 3 автобуса, които не можеха да я изпреварят, и пъплеха зад нея. Над нещата.

Та казваш, че ако ти не си цениш живота, и си потенциален кандидат за наградите Дарвин, ние останалите участници в движението сме длъжни постоянно да се оглеждаме и съобразяваме с твоята лудост? Ми не, не съм съгласен.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Колега не мисля, че изказването ти е в унисон с това, което имам аз на предвид.
Ако човек не си цени живота, както казваш ти, то същия такъв на тротинетка кара кола с 80-100 км/ч или мотор с дори повече в града - не ценейки собствения си и поставяйки в риск този на другите.
По-скоро визирам всички олигофрени с коли които те натискат съзнателно в тротоара. Аз лично карам на 1 педя от бордюрите и когато някой ме натиска спирам защото в противен случай трябва да падна. Да не говорим че по пешеходни със светофар пътеки те гледат, не просто виждат, и съзнателно не те пускат.
Мотористите са адски толерантни към тротинетките обаче.

Изпратено от моят HMA-L29 с помощта на Tapatalk
The person who risks nothing, does nothing, has nothing, is nothing, and becomes nothing. He may avoid suffering and sorrow, but he simply cannot learn, feel, change, grow or love. Chained by his certitude, he is a slave; he has forfeited his freedom. Only the person who risks is truly free.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от E34 » 27 Юли 2019, 11:16

И аз си купих такова чудо! Тук обаче, където съм в Испания отскоро има регулации, за които ме уведомиха още като го купувах на информацията в Медиамаркт. В кво се състоят, тотална забрана за возене по двама, тотална забрана за каране със слушалки, говорене по телефон. Ако тротоара е по-тесен от 3 метра караш със скоростта на пешеходеца, ако е алея - буташ. Глобите са 100 и 200 евро, както и отнемане на тротинетката. Вервайте ми, спират и глобяват!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от KUM4o » 27 Юли 2019, 13:31

Аз от половин година карам такова чудо. Абсолютно съм съгласен да има регулации и така трябва да бъде. Но бих желал малко повече усилия от държавата и общините за изграждане на подходяща инфраструктура. Аз съм в малък град, но хората в големите градове би им било едно супер голямо улеснение с подходящата инфраструктура и едно такова чудо да ходят по най-бързия начин на работа.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от bum_bum » 27 Юли 2019, 14:21

Абе тук колоездачите ги гонят да ги мачкат, щото на маунтин байка мястото било в планината, а не на пътя, а вие тротинетки по улицата се гласите да карате :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Електрически дву- и триколесни

Мнение от bum_bum » 05 Сеп 2019, 18:05

Някой има ли идея от къде да взема зарядно за ксиаоми или както там се казва електрическата тротинетка?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: mirko0

Последни теми
Facebook