До колко рискови шофъори сме?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Вуйчо » 23 Май 2019, 14:11

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:29, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от D.Stanev » 23 Май 2019, 15:17

Във фиат форума имаше пусната тема... и там всички са светци! Ама тука направо избивате рибата... При това, собственици на БМВ?!! Доста подозрително.
Моят идекс, при абсолютно честно отговаряне е 70,11, вероятно в графа "джигит", но всъщност, анализирайки данните от теста, стигнах до извода, че е порочен алгоритъма, който е заложен в него и по-точно опита да се прави поведенчески профил на водача, вместо да се анализира степента на тежест на нарушенията.
Теста с относително висока тежест отразява незначителни обстоятелства като неволно задействане на чистачките вместо мигач (аз отбелязах че се е случвало, макар да имах предвид пускане на мигач при задействане на бутона на круиз контрола), като това да пропуснеш отбивка или да не се престроиш навреме в непознат град. Сега, зависи и колко и къде кара водача, но ако е като мен с по 35-40 хиляди на годишна база, свързано с ходене из цялата страна, особено Варна и други с кошмарен трафик, няма как да не ти се случва да изпуснеш престрояване, при положение, че колоните са от светофар до светофар. Особено пък като карам в София, направо си мисля, че съм неадекватен в опита си да съблюдавам правилата... След това попълвам честно анкетата и се оказва, че съм под средното ниво?!! Пълен абсурд! При това съм отбелязал, че не съм правил ПТП, че никога не съм отнемал предимство, никогане съм превишавал ограничението в населени места, никога не съм изпреварвал на забранено и пр. и пр. А като изляза на пътя и гледам какво става, нещо не ми се връзва... освен, тези дето правят простотиите да не са се тествали и/или да не си признават за резултатите.
Всичките тези съображения, няма как да не повдигнат съмнения в мен за достоверността на анкетата и съответно за степента на честност на попълвалите я.
BMW Crash master

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Jordana » 23 Май 2019, 16:51

Абсолютно колега . Според тоя тест резултата ми е 68 точки , пълен джигит и обществен враг №1 но реалноста е че съм изключително предпазлив и умерен водач . Следя постоянно всичко около мен и се старая да не попадам в инфарктни ситуации също да не преча на другите ако аз правя нещо което не е баш по правилата . Имам едно леко ПТП от преди 25 години къде един бакшиш ме блъсна както съм спрял на светофара . Това е цялото ми вземане даване със застрахователи . Искам да съм като вуйчо .... преди 2 месеца изпреварих на извънградско през ноща на непрекъсната линия, съответно ме спряха и глобиха......и да изкарам 98 точки на тая зрелостна матура , искам обаче не ми се получава вервайте ми ... Колкото и да се мъча на извънграско през ноща не се получава бре ...:mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Borymeckata » 23 Май 2019, 18:27

За мен има напълно безсмислени въпроси - например дали винаги знаеш на коя скорост си или ти се налага да проверяваш. Това пък какво значение има... :dunno: :dunno:

Колата ми е автоматик и никога не знам на коя предавка е, единствено когато заключи торка на последната. А пък с мотора знам само, че тръгвам на първа и после нямам никаква идея... Имам лампичка "N" между първа и втора, после като лостът не отива повече нагоре - знам, че съм на шеста. Ама карам големи мотори от 30 години и няма драскотина от това - лош моторджия ли съм?
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от drifty » 23 Май 2019, 18:42

Ми на мен ми се случва да забравя на коя предавка съм, какво да направя, че мотора има сила и на 4та съм минавал на медта, където минавам на трета и после с изненада осъзнавам, че съм на различна от обичайната предавка :Д абе джигит съм според теста.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 36
Регистриран на: 24.02.2019
Пол: Мъж

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Ghostdriver » 25 Май 2019, 12:28

ИзображениеВъв полето с глобите добавих и тези които са ми се разминали (уважителна причина)


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Jordana » 07 Юни 2019, 20:39

Не знам дали разбрахте , но резултатите от този тест са почти официални и ще бъдат използвани за съставяне профил на рисковите водачи :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от c04 » 08 Юни 2019, 0:21

Jordana написа:Не знам дали разбрахте , но резултатите от този тест са почти официални и ще бъдат използвани за съставяне профил на рисковите водачи :mhihi:

У тоА форум сме, к`во се чудят :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от TNT » 08 Юни 2019, 0:50

Тука всеки е Шумахер, кара със 120 в града, ама е безопасно, щото преценя ситуацията. Няма риск тука.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Jordana » 08 Юни 2019, 11:45

Около 40 годишен , софиянец , образован с мощен автомобил - това е най вероятния профил на рисковия водач за 2019г :dunno:
https://nova.bg/news/view/2019/06/03/25 ... 019-%D0%B3
SDI индекс за безопасно шофиране се прави за втора година , резултатите най вероятно ще бъдат използвани от застрахователите оптимално :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от pampo » 13 Юни 2019, 8:32

А като трите най-рискови действия бяха отчетени превишаването на позволената скорост, неправилното планиране на маршрута и късното забелязване на колата пред нас.

Баси рисковото е да не си планираш добре маршрута :kuku:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Borymeckata » 13 Юни 2019, 9:11

Ами да, то си е рисково да се наденеш на камерите... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Моджо » 13 Юни 2019, 11:10

М-м,м..къде къде да го плесна..
https://btvnovinite.bg/bulgaria/nova-si ... ofija.html
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от Don_Diego » 13 Юни 2019, 11:19

pampo написа:
А като трите най-рискови действия бяха отчетени превишаването на позволената скорост, неправилното планиране на маршрута и късното забелязване на колата пред нас.

Баси рисковото е да не си планираш добре маршрута :kuku:


Престрояване в последния момент или рязко спиране (неща, които са следствие на лошо планиране) са си рискови маневри. Или според теб престояване в последния от крайна лява за отбивката за летище на цариградско не е проблем, голям праз че 3 ленти трябва да спрат да за стигнеш до изхода :kuku:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: До колко рискови шофъори сме?

Мнение от TheDriver » 13 Юни 2019, 11:25

Моджо написа:М-м,м..къде къде да го плесна..
https://btvnovinite.bg/bulgaria/nova-si ... ofija.html


Хем ми е кеф, че опитват да го прережат това с бус лентите, хем това " Обикновенно това са последните няколко стотин метра, където се е образувала колона..." е леко недомислено.

Ясно е, че камерата трябва да има твърда граница по която да съди, но на места маркировката на бус лентите е леко глупава.

Примерно на България посока Бояна на кръстовището с Гоце Делчев. Заради бус лентата всички се събираме в две колони при налични 4 на кръстовището :banghead:. Завиването на дясно е с друг светофар, който дълго време е на зелено. Ако всички кибичим в средна лента до края на бус лентата, тоя пропускателен режим на светофара се обесмисля. :banghead:

Пак там влизането от Нишава на България няма място за доускорение извън бус лентата :banghead: Да блокирам Нишава докато намеря достатъчно голяма дупка в колоната(която така и няма да дойде), да се набия като идиот директно в средна с предпоставка за ПТП или всяка сутрин да плащам 50лв глоба, защото ускорявам 20м в бус лентата :banghead:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook