BMW e65 730d - мнения?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

BMW e65 730d - мнения?

Мнение от Empty_Head » 20 Май 2019, 20:23

Здравейте. Обмислям покупката на такъв автомобил, но исках да го проуча малко преди това и четох разни темите, но повечето са доста стари, а и като цяло няма много писано за модела. Можете ли да ми кажете някакви впечатления от автомобила? Какъв разход дава? Здрав ли е? Надежден ли е? Кои са му слабите места? Кои са най-скъпите неща? Какво и как да пробвам и гледам при покупка? Примерни цени за ремонти и тн.? :bchug:


ПС. Моля ви нека си спестим безмислените коментари от сорта на: "щом си правиш сметки си купи голф 3" (дори за голф 3 пак бих си правил сметки), "един приятел ми каза, че харчи 7/10 градско" и "за тия пари е60".... :smoke:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6210
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от zvetiko » 21 Май 2019, 8:15

Изображение

Подобни коментари не са безсмислени- ето ти една Е65-ца. Има около 50 модула и всеки е потенциален проблем, който трябва да можеш да поемеш- като пари, време, нерви. Трябва да добавиш и основните системи на колата- никой не може да каже при коя, какво ще се случи и колко ще струва. Все пак става въпрос за 17 годишна кола. Още едно нещо, за което трябва да си готов- както един от модераторите казва този двигател не се разбира много добре с автоматичната скоростна кутия и трябва да си готов да поемеш и това- може би около 3000лв. Между другото показаната кола се продаде за около 14К лева. Виждал съм и случаи когато, колега си продаде разкошна Е46- ца за да купи Е65 за 8000лв- разбра, за съжаление със закъснение, защо един разкошно изглеждащ и престижен автомобил струва толкова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от ares2 » 21 Май 2019, 12:04

аз имам от скоро и за сега нямам някакви сериозни оплаквания. Стара кола си е и има нужда от попрепипване, но моята е по-бедна от към системи и съответно няма кой знае какви бъгове. Музиката не работи ок както се очаква. м57 които е слаган в нея е много разпространен и може да намериш всичко за него. Части има много и не са скъпи. Ккато се казва каквото и да се прецака се оправя.
За сега всичко си е ок, разхода е приличен за кораб от сорта, от към вървеж.. какво да кажа 500 Нм не е за подценяване, но все пак не очаквай чудеса. Изстрелва се и се държи добре и до тук, но то какво друго да се иска? Ако искаш спорт си купуваш спортна кола и така.
От към комфорт е уникална, има динамик драйв и е супер тиха и приятна както и стабилна. Има някой детайли по интериора където можеше да се инвестира повечко - например пластмаса боя отгоре.. супер умно,но БМВ от тази генерация са малко идиотски вътре, но пък модерни. Ако я сравним с най добре сглобеното бмв Е38 за всички времена тази е от класа на киа, но .. това си е мое схващане.
Кефи ме и мисля да я задържа като ежедневна машина за сега. С всеки изминал ден я харесвам и повече като визия. Никога преди не съм харесвал тази 7 серия. Сега я преоткрих :conf: :smoke:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от Empty_Head » 21 Май 2019, 14:10

Благодаря ви за мненията.
Може ли да споделиш примерен разход на гориво?

И също така ми стана интересно това за е38, което каза. Да разбирам, че по-старата седмица е по-добър автомобил, въпреки годините си или? Може ли да кажеш на какво се базират наблюденията ти. Тъй като не съм имал нито едната нито другата и ми стана онтересно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от ares2 » 21 Май 2019, 16:17

разхода е приличен, но не мога да го фиксирам още, защото имам да поправя нещо по мотора. не стресиращ обаче на първо четене. Тази кола не е много по тежка от една 5 серия и не сллушай теориите, че е такн и тн. Ползвали са много по леки материали и теглото е сведено до колкото е било възможно надолу за габаритите й.
Всеки ентусиаст тук докосвал се до качествено Е38 си остава завинаги пленен от детайла. Наскоро имаше дори класация в Америка и беше обявено точно за най добре сглобената кола от БМВ до днес. Говорим за детайли вътре ,дизайн, дори и неща който не се виждат.
Наблюденията са ми най вече от разглобени коли и автомобили останали с много здрави и стегнати детайли след 20+ годинин експолатация

https://www.ultimatespecs.com/car-specs ... -730d.html

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 79
Регистриран на: 16.09.2014
Пол: Мъж
Кара: 730D F01

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от mrlargo » 21 Май 2019, 18:24

Empty_Head написа:Здравейте. Обмислям покупката на такъв автомобил, но исках да го проуча малко преди това и четох разни темите, но повечето са доста стари, а и като цяло няма много писано за модела. Можете ли да ми кажете някакви впечатления от автомобила? Какъв разход дава? Здрав ли е? Надежден ли е? Кои са му слабите места? Кои са най-скъпите неща? Какво и как да пробвам и гледам при покупка? Примерни цени за ремонти и тн.? :bchug:


Аз имах такава от последните - 2008 беше произведена. На 130 хиляди я взех тогава и на 8 години. Минах и около 40 хиляди км за 2 години. Не съм имал проблеми с двигател и скоростна кутия. Това, което ми беше по-скъпо като ремонт беше демпферната шайба - към 1500 лева с труда по спомен в БМВ. Имаше и някакви дребни проблеми от сорта, че течеше хидравликата в багажника и те така са го измислили, че капе върху навигацията ма бях сложил един парцал и найлон ахах. Смених и уплътнението на шибидаха заради шум при висока скорост - 60 лева в БМВ, амортисьорите на предния капак също - 30 лева неоригинални:-) и акумулатор - 350 лева на БОШ, който трябва да се регистрира софтуерно при смяната. Иначе моето беше с обикновенното окачване и там нищо не бях сменял, беше си перфектно като го продадох на 170 хиляди километра. Това, което не ми харесваше беше интериора, някак си много остарял ми се виждаше - то моделът е доста стар, та нормално. Кефеше ме че превключвателя на скоростите беше на волана, много е удобно и централната конзола е свободна така. Друг проблем е че се краде парктроника, аз моята я държах в гараж ама на улицата си е проблем това.
Важно е да се вземе нещо в добро състояние, на сравнително малко километри, защото ако е нещо на 400 хиляди действително може да има доста скъпи ремонти.
Иначе пак казвам - сериозни проблеми лично не съм имал никакви, електрониката беше супер стабилна, редовно си чеквах ДДЕ-то с Rheingold и покрай него и другите модули - всичко си беше зелено. Имай предвид че тия с dynamic drive возят супер, но ако нещо се счупи по окачването е скъпо. Аз бях доволен от возията на моето. Колата е широка от вътре, удобна и супер за дълъг път.
Ако сега купувах обаче - щях да се ориентирам към F01 - 730, мисля че за около 30 хиляди лева може да се намери доста добра от 2008-2011 година.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от Superexstatic » 21 Май 2019, 20:08

Empty_Head написа:Благодаря ви за мненията.

И също така ми стана интересно това за е38, което каза. Да разбирам, че по-старата седмица е по-добър автомобил, въпреки годините си или? Може ли да кажеш на какво се базират наблюденията ти. Тъй като не съм имал нито едната нито другата и ми стана онтересно.


Да го кажем така - ако намериш запазена и с хубави екстри е38-ца(което вече е много трудно) няма как да не останеш доволен, защото е много кола, а и със сигурност ще ти стъпва с по-ниска поддръжка от е65. Вече другото е и въпрос на вкус и дали ти пука коя година кола караш. Харесвам ги много и двете, но със сигурност е65-цата, ако почне да се троши може да ти отсече главата, докато такъв вариант при е38-цата нещата са значително по-поносими, но там проблема, както казах вече е да се намери хубава.
Последна промяна Superexstatic на 06 Юли 2019, 1:59, променена общо 1 път
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от spacepl » 21 Май 2019, 20:45

Достатъчно Е65-ци има на части. Мотора е като на Е60 530Д ... виж как са цените на окачване и спирачки и си прецени.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от bum_bum » 21 Май 2019, 21:01

И на вериги и на ДПФ и на обслужване на скоростите .. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3330
Регистриран на: 29.03.2007
Местоположение: Pleven
Пол: Мъж
Кара: E60 530D F07 530D
Мечтае да кара: и да не приближава сервиза :)
Детайли за колата: трошляче някакво :)

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от spacepl » 21 Май 2019, 21:59

;) Ако иска да е капитан на кораб ще трябват някакви жертви. Предполага се му е ясно, че поддръжката не е като на опел кадет от 92-ра.
То и една Е36-ца ако вземеш да я поддържаш в дилърството и ще ти побелее косата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 1.02.2019
Кара: на пост и молитви

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от Вуйчо » 21 Май 2019, 22:15

а
Последна промяна Вуйчо на 31 Май 2020, 11:29, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от Empty_Head » 23 Май 2019, 8:32

А как стоят нещата с 735 и 745 бензин?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от ///M Power » 23 Май 2019, 15:30

Две наща като за начало.
1. Е65 задължително след 10.2003 , най-добре лифтирана
2. В БГ много трудно ще намериш хубава (когато търсих всичко което ми хареса беше на 500к + км.)

Много от нещата колегите са ги казали, мотора+кутия се слага в много модели там обслужването е навсякъде едно и също. Най-скъпите неща може да дойдат от определени ектри, (Динамик драйв, адаптив драйв водят до скъпи ремонти, ако нещо се счупи). Разхода е около 10-12 в града и около 7-8 извън.

Пс: е38 е супер автомобил, но е65-цата е просто по-добра, малко по-скъпа за подръжка, но всяка по-модерна кола е по-скъпа от предишната.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от devent » 23 Май 2019, 15:56

Колега, така преди месец-два пита за e90 320i автомат и изчезна от темата, а сега питаш за Е65 -> viewtopic.php?f=112&t=433455 не, че ти се бъркам в нещата, ама къде е 3-та, къде е 7-ма серия.

За мен освен ако не извадиш сериозна сума за запазен екземпляр можеш да се подготвиш да си реставрираш постоянно и не си заслужава. Имах познат с 745i и съм се возил няколко пъти и някак си не ме впечатли.. Нито се местеше, нито кой знае какво като цяло, за визия да не говорим :mrgreen: но това си е мое мнение и е субективно. Ако те кефи, взимай :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4216
Регистриран на: 21.11.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Е65-цата.

Re: BMW e65 730d - мнения?

Мнение от ///M Power » 23 Май 2019, 19:04

devent написа:

За мен освен ако не извадиш сериозна сума за запазен екземпляр можеш да се подготвиш да си реставрираш постоянно и не си заслужава. Имах познат с 745i и съм се возил няколко пъти и някак си не ме впечатли.. Нито се местеше, нито кой знае какво като цяло, за визия да не говорим :mrgreen: но това си е мое мнение и е субективно. Ако те кефи, взимай :)

Това е голяма кола, местенето е доста различно като усещане. Силата на тези коли винаги е било в редовните дългите пътувания. Да си вземеш 7ца и да ходиш до близкото кафе и аз не одобрявям.
"If everything seems under control, you're just not going fast enough."
- Mario Andretti

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook