отзиви за MERCEDES GLK

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от horhef » 20 Май 2019, 15:09

Колеги дайте мнение за този мерцедес. MERCEDES GLK 320 дизел 231кс. модела е 2008-2012г. Изпадна добра оферта и на жената и се кара джипче :mhihi: . Но не знам нищо за него освен, че е еквивалент на Х3-та. Двигател, окачване и т.н.? Не ми се пуска тема в мерцедес форума защото там са си сектанти :mhihi:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от alx » 20 Май 2019, 15:25

аз карах такова под наем веднъж- беше с бензиновия мотор обаче... ми... дървено кашонче с плебейско поведение на пътя... но са здрави. ако е на добри пари и на жената ти й харесва визията му- взимай...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от kdl » 20 Май 2019, 15:40

Преди фейса... аз лично не ги харесвам, но...
Прости за поддръжка, много части споделят с W204, доста здрави.
Ако има хубаво оборудване, компенсира иначе дърварският интериор.
Качество на сглобки и материалите са чудесни.

Внимавай за километрите, че има близо милионници.
Държат цена, противно на очакванията ми.

Абе приятна количка е, не е съвсем паркетник, поне има 4х4 версии.
Моторът е чудесен, ако намериш 350cdi, да е рошава гаргата поне. :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от skoti79 » 20 Май 2019, 15:41

Повдигната Ц класа (W204).
Здрава и евтина за поддръжка.
Бях взел за жена ми 220 cdi, никви проблеми.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 241
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от empar » 20 Май 2019, 16:48

Доста корави кокали, но все пак кокали. По думите на МБ сектантите, от които имам честта да познавам доста, GLK-то било като "старите Бенцове".
За българските "пътни" условия е един чудесен избор. :ranting:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от barty » 20 Май 2019, 17:50

Сега ги разгледах в Мобилето, много прилични СУВ-чета а и цените са поносими.
220CDI сигурно ще е слаб за тях но гледам има доста 320cdi и няколко 280 бензин.
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от Leon » 21 Май 2019, 19:20

Всъщност не е слабо, И аз така си мислех, но скоростите им са много добре сметнати и се усеща, че върви доста. За разлика от аналогично БМВ.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 5.03.2021
Пол: Мъж

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от hristov1269 » 05 Мар 2021, 1:31

Здравейте, някой може ли да ми удари едно рамо с някой друг съвет... Търся си GLK, но незнам кой мотор е по-добре да си взема. От това което прочетох 220 цди е добре, но има и вариант от Канада или САЩ за фейслифта 2013 година. Въпросът е, че 350 бензин ще има много голям разход, но има и вариант за газово. В мобиле и по автокъщите няма голям избор и затова се чудя. От Сащ ще е на реални 120000км, пълен пакет екстри, панорамен таван и тн.,големия мотор. Истината е, че не разбирам нищо от двигатели и сигурно този големия мотор ще иска сериозна сума за подръжка... Надявам се някой да ми помогне с някой друг съвет :))))) Незнам дали не нарушавам правилата на форума, но гледам нещо такова: https://www.cargurus.com/Cars/inventory ... =287983918
Благодаря предварително на всички, които ще си направят труда да драснат по някой друг коментар и съвет. :)))

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от kdl » 09 Мар 2021, 10:58

С газовата ще имаш драми (да знам, всички разправят как няма проблеми, но ти си знаеш)
Вземи си някое дизелче и не се занимавай с глупости. В Европа има достатъчно такива автомобили.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от barty » 09 Мар 2021, 11:10

350 бензин е с мотор М272, който е на късмет.
Относно 350CGI не съм запознат, освен че е с директно впръскване и на газ не става.
:yes:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от alx » 09 Мар 2021, 15:56

hristov1269 написа:Здравейте, някой може ли да ми удари едно рамо с някой друг съвет... Търся си GLK, но незнам кой мотор е по-добре да си взема. От това което прочетох 220 цди е добре, но има и вариант от Канада или САЩ за фейслифта 2013 година. Въпросът е, че 350 бензин ще има много голям разход, но има и вариант за газово. В мобиле и по автокъщите няма голям избор и затова се чудя. От Сащ ще е на реални 120000км, пълен пакет екстри, панорамен таван и тн.,големия мотор. Истината е, че не разбирам нищо от двигатели и сигурно този големия мотор ще иска сериозна сума за подръжка... Надявам се някой да ми помогне с някой друг съвет :))))) Незнам дали не нарушавам правилата на форума, но гледам нещо такова: https://www.cargurus.com/Cars/inventory ... =287983918
Благодаря предварително на всички, които ще си направят труда да драснат по някой друг коментар и съвет. :)))


ако имаш възможност си внеси един 250 блутек от щатите. мотора е слаб на магистрала, но върви добре из града. икономичен и няма много детски болести.

надявам се глк-то да е за жена ти защото освен размерите други преимущества сравнен със мл-а няма.
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от kdl » 10 Мар 2021, 11:45

Любопитно ми е какъв ти е бюджета?
Вчера погледнах из Европа и има няколко хубави 220cdi-та, фейсови, с приемливи екстри (абе добре оборудвани) и под 150х.км.
Цената им е 35-40х.лв.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 5.03.2021
Пол: Мъж

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от hristov1269 » 22 Мар 2021, 15:39

Здравейте, благодаря за съветите. Все още не съм си взел автомобил и още се колебая за няколко модела. Бюджета ми не е голям около 20 000 - 23 000лв.

Промених си мнението за ГЛК-то и вече търся Х1 (Е84), 2.8 бензин, 245к.с.

Проблемът ми е, че не разбирам нищо от автомобили и не знам за какви подръжки иде реч и за БМВ-то и за ГЛК-то. Мисля да отида да видя ето тази кола: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... kMwAFT4mWY

Проверих и рамата в auto-records и ми излиза, че средата на 2017 е била последно обслужвана в сервиз на 152 000км, а сега е 198000. Има ли нещо съмнително според вас. Мисля да я закарам на сервиз да я проверят, ако се съгласи продавачът.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от Leon » 23 Мар 2021, 13:47

Месеца и годината ако са верни, това е първата фейсова, слязла от конвейра :mhihi: Мотор и скорости от Ф30, купе от Е90, кажи-речи. Можеш да прочетеш поотделно в подфорумите. Моторът има 1-2 болежки, но нищо общо с дизеловите неволи. Х1 е адски приятен автомобил за града, същевременно достатъчно голям и удобен за пътувания. Обезшумяването вътре и по вратите е по-слабо от 3 серия, имай предвид. С дизелов мотор е проблем, но с този не ми се вярва. Карал съм веднъж Х3 с такъв мотор и върви доста добре, тук би трябвало да е супер. Висока кола, Х-драйв и автомат не е добър приятел на икономичността, не си поставяй нереалистични очаквания. Салонът на снимки ми се вижда поизносен или неподдържан, но виж на живо. Като цяло на тази цена е чудесна покупка, но имам съмнения за състоянието на колата.
Never mistake motion for action...

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 5.03.2021
Пол: Мъж

Re: отзиви за MERCEDES GLK

Мнение от hristov1269 » 23 Мар 2021, 23:25

Leon написа:Месеца и годината ако са верни, това е първата фейсова, слязла от конвейра :mhihi: Мотор и скорости от Ф30, купе от Е90, кажи-речи. Можеш да прочетеш поотделно в подфорумите. Моторът има 1-2 болежки, но нищо общо с дизеловите неволи. Х1 е адски приятен автомобил за града, същевременно достатъчно голям и удобен за пътувания. Обезшумяването вътре и по вратите е по-слабо от 3 серия, имай предвид. С дизелов мотор е проблем, но с този не ми се вярва. Карал съм веднъж Х3 с такъв мотор и върви доста добре, тук би трябвало да е супер. Висока кола, Х-драйв и автомат не е добър приятел на икономичността, не си поставяй нереалистични очаквания. Салонът на снимки ми се вижда поизносен или неподдържан, но виж на живо. Като цяло на тази цена е чудесна покупка, но имам съмнения за състоянието на колата.


Здравейте, много благодаря за съветите. Все още не съм ходил да я гледам, тъй като и проверих рамата в auto-records.com и ми излиза историята на колата до април 2017г., а оттам нататъка нищо. Последно е била на 152 000км, а сега е почти на 200 000км. Притеснява ме, че няма нищо от 2017 досега. Направи ми впечатление, че колата е влизала прекалено често в сервиз през 2000-3000км последните години, но може да е за стандартни неща. Иначе от автокъщата казаха, че няма проблем да я закарам в сервиз да я прегледат. Прикачих историята на колата. :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook