Въпрос към програмистите

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Kurtov » 15 Май 2019, 18:16

empar написа:От заглавието на темата очаквах да разискваме задаващите се новости в .net core 3.0, а то въпросът бил за управление на проекти. :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аз лично само по техническата част бих могъл да се изкажа (сравнително) компетентно, така че просто се абонирам за темата и ще следя с интерес.

Все пак, помисли за интеграция на някой готов продукт, щом те гонят срокове. Разработката на нов не винаги е най-правилното решение. ;)


:OT:
:wave:
Не пречи да разкажеш нещо интересно от софтуерния свят.
Като например търсите ли си новаци във вашата фирма :mhihi: .

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от BMW_POWER » 15 Май 2019, 18:45

Бум бум, малко откъм клиентската част. Не си ли се замислял, че може "да ти сложат капата" и после да влезеш в латиноамерикански сериал? Тук на мой клиент (стоматологична клиника) му "откраднаха" информацията от компютрите. Плати около стотина бона, за да му я върнат. Говорим за години наред досиета, работа, поръчки ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от bum_bum » 15 Май 2019, 18:50

О, да крадат каквото си искат. На мен цялата информация ми е публична, като изключим клиентите.

По-скоро човека според мен реши, че съм започнал да ставам милионер и се нагласи и той да намаже нещо покрай мен. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Don_Diego » 15 Май 2019, 18:59

Нищо повече не му плащай, просто откажи "поръчката" и отиди някой да започне изпълнението от "нулата".
В нашата фирма преди известно време купихме приложение и цял екип програмисти се занимаваха повече от месец докато отстранят бъговете, да го разкрасят, да добавят едно-две неща и да го направят функциониращо. Така че варианта да дадеш направеното до момента на друг не е за предпочитане.
Видях, че са споменали и варианта да нагодиш вече съществуващо приложение за твоите нужди - това е може би най-доброто за да се спести време
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Denmark » 15 Май 2019, 19:35

ако не е тайна, да питам за какъв тип програмка става въпрос? уеб приложение (web app)? backend има ли?

ако става въпрос за сравнително малко уеб приложение дето няма да отнеме много време да се направи, евентуално мога да ти помогна...for free
виждам, че сте се били разбрали за 11 дена, но това е относително спрямо опита и изискванията

иначе като съвет бих дал да направиш mockups и да наслагаш коментари относно функционалността
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от empar » 15 Май 2019, 19:45

Същият въпрос щях да задам и аз. Каква функционалност всъщност ти трябва и колко пари са ти били обявени като цена за изпълнение в 11 дневен срок?
Може да успеем дадем все пак някакви насоки.


ПС.
Kurtov написа:.

В момента сме заринати от новобранци, чудя се вече какво да ги правя. :kuku: .NET-аджии с 3-4 години опит търсим в момента.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Nickelback » 15 Май 2019, 19:59

Иво, ако все пак си решил да му платиш, помисли да се спазариш с него и да му платиш нещо по-символично, тъй като не си е свършил докрай работата. Освен това му изискай да ти предаде целия код, който е писал, но не съм сигурен, че ще се навие да му лъснат бакиите :dunno: Ако се опитва да шикалкави и да скатава (код), кажи че един приятел ще го довърши, тъй като очевидно той нищо не е направил. Поне ще разбереш доколко го е карал през просото. Ако не се навие - изобщо не му давай и лев!
Помня какво искаше, но за съжаление не е моята област, за да помогна :dunno: Евентуално бих могъл да покажа "творението" на тоя, на свои колеги, и да те насоча към някой по-свободен... Ако го имаш разписано като изисквания - също мога да го пратя тук-там и дано някой от моите маймуни склони да се хване (много са се разглезили напоследък и не им се занимава с малки проекти, което не ме кефи) :roll:

Иначе аз редовно преди имах идентични случаи като твоя, но от "програмистката" страна, а мои приятели/познати/бивши колеги дори (а не някакъв непознат) - от другата страна. Аз правя нещо от-до и deliver-вам някъде около крайния срок +/- 2-3дни. Всичко се случва, и често (да не кажа, че си е направо практика :mhihi: ) в софтуерната индустрия не може точно да се предвиди точното време за изпълнение поради... купища фактори :ok: Разбрали сме се на някакво предплащане, да речем 20% (щото са "мои" 'ора уж), давам им каквото съм направил, било то и не най-ошлайфания продукт (защото сме се разбрали да е PoC - "Proof of concept", дето се вика) и очаквам да ми се платят останалите 80%. Да, ама не! :mhihi:
Какво ли не съм чувал - клиентът се бил отказал, клиентът не му харесало, изведнъж бюджетът бил орязан, а не можело ли по-натам да ми се плати и т.н. глупости :mhihi:
Оттогава насам си разбивам работа на deliverable workpackages като за едноседмични (макс) спринтове. Ако е малка задача, ако трябва и всеки ден ще му искам пари :ok: Показвам така направения график и се стискаме ръцете. На края на всеки спринт демострирам каквото сме се разбрали и чакам да ми се плати пропорционално от сумата на проекта. Ако не ми се плати - приключваме. Това е! Agile отвсякъде :ok:
Последна промяна Nickelback на 15 Май 2019, 20:34, променена общо 1 път
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1743
Регистриран на: 14.03.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 550d

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Emooo » 15 Май 2019, 20:23

Ех как мразя програмисти :)
Tool - Fear Inoculum

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Denmark » 15 Май 2019, 20:43

empar написа:В момента сме заринати от новобранци, чудя се вече какво да ги правя. :kuku: .NET-аджии с 3-4 години опит търсим в момента.


харесвате си няколко перспективни кадри и слагате по един ментор до тях и очаквате след 1 година да почнат да работят самостоятелно, все от някъде трябва да тръгнат все пак. според мен ще става все по-трудно с намирането на хора с .NET и С# знания
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1331
Регистриран на: 2.11.2016
Пол: Мъж
Кара: e46 330xd

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Kurtov » 15 Май 2019, 22:07

Denmark написа:
empar написа:В момента сме заринати от новобранци, чудя се вече какво да ги правя. :kuku: .NET-аджии с 3-4 години опит търсим в момента.


харесвате си няколко перспективни кадри и слагате по един ментор до тях и очаквате след 1 година да почнат да работят самостоятелно, все от някъде трябва да тръгнат все пак. според мен ще става все по-трудно с намирането на хора с .NET и С# знания


Една година не е ли много време, дори и за човек, който нищо не разбира ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 11.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330xd && 525d
Мечтае да кара: В европейска България

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от bmw55 » 15 Май 2019, 22:09

Колега ако ти е удобно пусни на едно лс заданието, което си дал, че тия 11 дни за изпълнение (88 човеко часа труд) или трябва да е некоя елементария или човека е супер добър или просто е искал да те хване и после да точи от теб. Поне да ти дам насока за времето на изпълнение, тъй като виждам че не си IT ориентиран.
Поздрави!
Бъди честен пък да става квото ще

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от bum_bum » 15 Май 2019, 22:20

:yes:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Моджо » 16 Май 2019, 8:05

Може и на мен да ми пуснеш едно да я видя задачата.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 30.10.2013
Местоположение: СОФИЯ
Пол: Мъж
Кара: '02 E46 325i
Детайли за колата: сива

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от empar » 16 Май 2019, 9:07

Kurtov написа:
Denmark написа:
empar написа:В момента сме заринати от новобранци, чудя се вече какво да ги правя. :kuku: .NET-аджии с 3-4 години опит търсим в момента.


харесвате си няколко перспективни кадри и слагате по един ментор до тях и очаквате след 1 година да почнат да работят самостоятелно, все от някъде трябва да тръгнат все пак. според мен ще става все по-трудно с намирането на хора с .NET и С# знания


Една година не е ли много време, дори и за човек, който нищо не разбира ?


Много зависи от човека. Нека не разводняваме темата на колегата с кариерното развитие на програмистите в България, че ще стане една дълга и широка. :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Въпрос към програмистите

Мнение от Моджо » 16 Май 2019, 9:18

Основния проблем на програмистите е...че са програмисти.
Голяма част от тях не са стъпвали в предприятия и понятие си нямат от процесите в тях, оше по-малко пък да вникнат детайлно в нещата.
Комуникацията с тях е много трудна :)) "Шефа" си представя едно, програмиста си представя друго. Ама то не сичко е некви бутончета, нещо да свисти и да светка :)) Та обикновено има нужда от "преводач" особено ако е по-сложна задачата.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg

Последни теми
Facebook