Паркиране на служебен абонамент

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.02.2008

Паркиране на служебен абонамент

Мнение от baimarin » 09 Май 2019, 19:49

Здравейте, колеги,

Моля за съвет във връзка със следния казус. Днес ми преместиха колата, (съответно глобиха)защото съм бил "паркирал" на служебен абонамент. Нямаше да го правя на въпрос, защото законът е затова да се спазва, но аз си спомням как точно бях паркирал и в най-лошия случай задната гума да е стъпила на чертата на абонамента. Реално не съм възпрепятствал ползвателя на абонамента по никакъв начин. Паркирах на мястото пред него. Репатрирането се е случило вследствие на оплакване от ползвателя,който е заведение. Разговарях с управителя който твърди, че колата ми е била метър и половина навътре в абонамента. Това не отговаря на истината
Въпросът ми е има ли смисъл да ходя да пусна жалба, да ми покажат снимките и да се види как точно съм паркирал ? Подлежи ли тази глоба на обжалване, тъй като акт или фиш не са ми съставени ?

Ще съм благодарен, ако някой ми даде идея как да постъпя !

Поздрави!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Паркиране на служебен абонамент

Мнение от Venelin1111 » 09 Май 2019, 19:55

Ако има камери( видео наблюдение) и има кадри кое как е било , пробвай макар , че съм сигурен да е безпредметно. Няма как да докажеш по друг начин. От “паяка” трябва да са снимали твоята кола преди да я натоварят и по този начин те доказват , че ти си в нарушение и за това са репатрирали колата ти. Дали ще ти предоставят снимки и какъв е реда аз не зная. Може би има колеги които знаят.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.02.2008

Re: Паркиране на служебен абонамент

Мнение от baimarin » 09 Май 2019, 19:59

Мерси колега! Доколкото разбрах снимки ще ми дадат, ако пусна жалба. Някъде пише ли колко см трябва да си след дадена маркировка, за да се счете това за нарушение ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Паркиране на служебен абонамент

Мнение от koziak » 09 Май 2019, 20:24

Мисля че до около 3 метра след маркировката не е нарушение. Изобщо какъв е смисъла от маркировката ако до някакви метри след нея не се води нарушение?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.02.2008

Re: Паркиране на служебен абонамент

Мнение от baimarin » 09 Май 2019, 21:22

koziak написа:Мисля че до около 3 метра след маркировката не е нарушение. Изобщо какъв е смисъла от маркировката ако до някакви метри след нея не се води нарушение?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Тоест ако бронята на колата ми е на сантиметър зад маркировката, трябва да се глобяваме така ли ? За метри никой не говори.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Паркиране на служебен абонамент

Мнение от Venelin1111 » 09 Май 2019, 21:32

baimarin написа:
koziak написа:Мисля че до около 3 метра след маркировката не е нарушение. Изобщо какъв е смисъла от маркировката ако до някакви метри след нея не се води нарушение?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Тоест ако бронята на колата ми е на сантиметър зад маркировката, трябва да се глобяваме така ли ? За метри никой не говори.


Ако си навлязал в абонамент мястото няма значение с колко ти вдигат МПС . Един месечен абонамент е от порядъка на 100-120 лв зависи от квартала и тоя който го плаща иска да разполага с него по 24 ч.
Карай и не се ядосвай. Колко те глобиха?


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 2.02.2008

Re: Паркиране на служебен абонамент

Мнение от baimarin » 10 Май 2019, 6:43

Venelin1111 написа:
baimarin написа:
koziak написа:Мисля че до около 3 метра след маркировката не е нарушение. Изобщо какъв е смисъла от маркировката ако до някакви метри след нея не се води нарушение?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Тоест ако бронята на колата ми е на сантиметър зад маркировката, трябва да се глобяваме така ли ? За метри никой не говори.


Ако си навлязал в абонамент мястото няма значение с колко ти вдигат МПС . Един месечен абонамент е от порядъка на 100-120 лв зависи от квартала и тоя който го плаща иска да разполага с него по 24 ч.
Карай и не се ядосвай. Колко те глобиха?


Sent from my iPhone Х using Tapatalk


Тези в центъра, мисля че са по 650 лв. на месец, но важат от понеделник до неделя от 8:30 до 19:30ч. Иначе ме глобиха 60 лв. за репатриране и 24 лв. за престой на паркинг т.е. 84 лв. Не ми е толкова за парите, но съм убеден, че е направено от проклетия понеже не съм пречил на никого.

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook