С днём Победы!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: С днём Победы!

Мнение от Borymeckata » 10 Май 2019, 8:07

Да, Русия има ядрен арсенал. Но "победител" във ВСВ е СССР - той къде е?

Само още няколко реда и приключвам с темата. Войната между нацистка Германия и СССР е обявена преди нападението на 22 юни 1941. Към нотата за обявяване на война има и доклади от разузнаването, полицията и др. служби, и в тези доклади германците са описали много подробно ВСИЧКИ ПРИЧИНИ за войната. Тази нота е връчена по два независими канала, сега в момента не помня точно, но мисля, че в Германия Рибентроп я връчва на съветския посланик Деканозов. Че е имало такава нота свидетелства самият "Маршал на победата" Г. К. Жуков - четете неговите "Спомени и размисли". Разбира се, има и други източници, но какъв по-достоверен от спомените на началника на ГЩ на РККА?
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: С днём Победы!

Мнение от Моджо » 10 Май 2019, 8:11

Пак го обърнахте на политика. Май само Alx разбира за какво иде реч. Мога да отговоря на всички един по един (понеже , нали, в мухлясалата панелка освен да четем книги нема кво друго да се прави), ама няма.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: С днём Победы!

Мнение от hell's angel » 10 Май 2019, 8:35

Ех тоя Резун, бре :mhihi: :mhihi: :mhihi: И Ремарк пише добре, ама рядко някой си вади изводи от публицистика, все пак историята се гради на факти, не на догадки.
Пирова победа май не е, все пак руснаците са си извоювали съществуването ... а и една легенда.
Иначе да - разходиха се американските и руските селяни из Европа и явно са си задали по някой и друг въпрос, на прибиране, като са видяли как живеят хората - дори по време на война. Кой какви изводи си е направил, си личи :mrgreen: Все пак, Щатите (и чифутите) не е като да не са спечелили доволно от войната.
Айде последно и аз да приключвам, че осрахме темата на хората :mhihi: : Дори някак си, да е имало война само между СССР и Райха, германците е нямало как да я спечелят...
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 224
Регистриран на: 26.10.2009
Местоположение: Благоевград
Пол: Мъж
Кара: BMW E 36 320i Touring
Мечтае да кара: Мазерати
Детайли за колата: Стар чук - сребристо комби Е36 от 96-та.

Re: С днём Победы!

Мнение от D.Stanev » 10 Май 2019, 8:45

Сега, победата си е победа. Руснаците си я честват, без значение другите какво си мислят. Каквото и да си коментираме ние, и каквото и да пишат и пренаписват в учебниците по история, ние трябва да уважаваме и почитаме паметта на милионите жертви, загинали заради обладани от бесове политици (войната е продължение на политиката).
Между поуките и причините трябва да се прави разлика. Да, Сталин не е бил китка, Хитлер също. Но не си мислете, че другите са били нещо по-стока... еле пък Чърчил. Това не означава, че трябва да се преиначават фактите или да се оневинява някой.
За съжаление, няма индикации, че съвременните ръководители на "великите сили", са извлекли някаква поука от ВСВ.
На 6-ти гледах нашия парад, а на 9-ти на руснаците... Стана ми жал за България - натовска страна, прави парад с железа, жалки остатъци от съветско време... не ми се коментира.
BMW Crash master

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: С днём Победы!

Мнение от kasho » 10 Май 2019, 9:39

spacepl написа:Ето и каква армия са ни дали след като са ни "окупирали"
""Числеността на Българската народна армия варира в зависимост от промените в международното напрежение по време на Студената война. Така през 1950 година военната служба е установена на 2,5 години в сухопътните войски, 3 години в механизираните части и 4 години във флота и военновъздушните сили. През 1955 година е взето решение за намаляване на армията с 18 хиляди души и военната служба е намалена на 2 години в сухопътните войски и 3 години във флота и военновъздушните сили.[15]

Армията е въоръжена с над 2000 танка и над 2000 бойни бронетранспортьора. В Ракетни войски носят бойно дежурство: 8 комплекса Р-400 (SS 23) с обсег 480 km въоръжени с още 24 допълнителни ракети всички с възможност за поставяне на ядрени глави; 50 комплекса Р-300 „Елбрус“ (Scud) с възможност за поставяне на ядрени глави с обсег 300 км; неуточнен брой тактически ракетни комплекси 9К52 Луна с обсег 70 km с възможност за поставяне на ядрени глави, 18 комплекса 9К79 „Точка“ (SS21) с обсег 70 km с възможност за поставяне на ядрени глави; 26 зенитно-ракетни дивизиона въоръжени с комплексите: С-200 с обсег до 240 km 10 установки с възможност за ядрени бойни глави, 10 мобилни установки С-300 с обсег до 75 km, общо 20 мобилни установки СА-75 „Волхов“ и С-75 Двина с обсег до 45 km, 30 мобилни установки С-125 „Печора“ с обсег до 12 / 32 km.

В състава на сухопътни войски: 3 зенитноракетни дивизиона от комплекс 2К11 Круг с обсег 50 km, 20 мобилни комплекса 2К12 Куб с обсег до 24 km, 24 мобилни 9К33 Оса с обсег до 13 km, 20 мобилни комплекса 9К35 „СТРЕЛА-10СВ“ с обсег 5 km.

ВВС имат 45 бойни хеликоптера и над 300 модерни бойни самолета от които над 220 изтребителя. ВМФ разполага с 2 ескадрени миноносци, 3 стражеви кораба, 1 фрегата, 1 ракетна корвета, 4 подводници, 6 ракетни катера, 6 торпедни катера, 12 преследвача на подводници, общо няколко десетки – минни заградители, базови и рейдови миночистачи, патрулни кораби, десантни кораби, обслужващи кораби, катери и др.; брегови ракетни комплекси и бреговата артилерия батареи 130 mm и 100 mm водени от радиолокационни станции, морска хеликоптерна ескадрила, военноморска авиация с 10 бойни и 1 транспортна машини, парашутно-десантна и водолазна част, батальон морска пехота. Мирновременният състав на армията към 1989 г. е над 153 000, мобилизационният капацитет на България тогава, по оценка на ЦРУ, надхвърля 2,11 милиона мъже.""


Същевременно наличности във всеки един произволен магазин в страната:
- Оцет - 3 Кашона
- Компоти - 10 щайги
- Кибрит - 5 Кашона
- Консерви "Русенско варено" - 1/2 кашон, но той е запазен за "наши хора"
И общо взето друго няма.
За нескопосана лада чакаш 15 години.
Маршируваш под радиационен дъжд

Айде стига, на гол тумбак чифте пищови. И аз като бях на 18 се впечатлявах от такива статистики, колко сме били велики, каква голяма армия сме имали. Числата, които даваш, са от края на 80те, след дълги години трупане и фалирала държава. 2/3 от тия 300 бойни самолета са били МиГ-21, вече морално остарял по онова време. Сигурно половината и нагоре не са били годни за полети, камо ли боеготови. То и сега сигурно официално се води, че имаме 8-10 МиГ-29, ама едвам изкарахме 3 летящи за парада.
Последна промяна kasho на 10 Май 2019, 9:41, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: С днём Победы!

Мнение от drago_pavlov » 10 Май 2019, 9:40

spacepl написа::) Тая държава дето я няма, ако реши, след 1 час земята (планетата) ще е пустиня. Не знам как ги мислите тия неща.

Те 'щото Щатите, Израел, Франция, Англия, Китай, Индия, Пакистан и не знам кой не могат...

Аз не знам как някой може да мисли, че Русия е велика държава или велика нация... Икономика основана само на природни ресурси; народ, дето не знае 'що е жив...

D.Stanev написа:Каквото и да си коментираме ние, и каквото и да пишат и пренаписват в учебниците по история, ние трябва да уважаваме и почитаме паметта на милионите жертви, загинали заради обладани от бесове политици (войната е продължение на политиката).

:yes: :yes: :yes:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: С днём Победы!

Мнение от KoolyO » 10 Май 2019, 10:00

с днем победы
There, I've fixed it!
Руснаците да си празнуват к'вот си искат.
Аз не искам да празнувам празник на държава, която е осакатила и докарала до просешка тояга моята татковина.
Те кой от нашите празници празнуват?
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: С днём Победы!

Мнение от kasho » 10 Май 2019, 10:05

KoolyO написа:с днем победы
There, I've fixed it!
Руснаците да си празнуват к'вот си искат.
Аз не искам да празнувам празник на държава, която е осакатила и докарала до просешка тояга моята татковина.
Те кой от нашите празници празнуват?


Да не говорим, че не признават и българския произход на Кирилицата. Въобще, както се казва - с такива "приятели" врагове не ти трябват.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: С днём Победы!

Мнение от Bogat-Beden » 10 Май 2019, 10:09

spacepl написа::) Тая държава дето я няма, ако реши, след 1 час земята (планетата) ще е пустиня. Не знам как ги мислите тия неща.
.."
И това, където пише в профила ти че караш, къде е произведено.. ;)
Русия е топ военна сила, няма разумен човек, който да може да го отрече. Както и че наистина имат нужда от това, за да има все пак някакъв баланс в света, инак американците да са внесли "димокраси" досега навсякъде.
Но обществено-икономически нещата са кошмарни за тях, което е срам при този природен и човешки ресурс, който имат..
Реално наистина Германия "победи"...
И аз се присъединявам към цитата за жертвите и цялата тая свинщина на политиците, защото те отдавна не са на бойната линия...
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: С днём Победы!

Мнение от hell's angel » 10 Май 2019, 10:38

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аре отключвайте оная тема, че все по-сериозно липсва, вече. :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: С днём Победы!

Мнение от r19 » 10 Май 2019, 11:39

kasho написа:
KoolyO написа:с днем победы
There, I've fixed it!
Руснаците да си празнуват к'вот си искат.
Аз не искам да празнувам празник на държава, която е осакатила и докарала до просешка тояга моята татковина.
Те кой от нашите празници празнуват?


Да не говорим, че не признават и българския произход на Кирилицата. Въобще, както се казва - с такива "приятели" врагове не ти трябват.

Каквото и лошо да е направила Русия/СССР за България, без нея вие сега щяхте да приказвате на турски или изобщо нямаше да ви има...
Така че заслужава поне уважение тази бивша страна. ;)
А ти какво положително направи за нашата татковина, колега kasho?
Премести се в Германия и се помисли за велик като си купи F30-ка, и можеш да си позволиш заболекар ли? :bowdown: :ok:
Също си много заблуден ако мислиш, че руснаците са ни повече "приятели" от американците и англичаните.. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: С днём Победы!

Мнение от steeN » 10 Май 2019, 12:05

hell's angel написа::mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аре отключвайте оная тема, че все по-сериозно липсва, вече. :mrgreen:


На теб май най-много ти липсва :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: С днём Победы!

Мнение от c04 » 10 Май 2019, 12:10

r19 написа:
kasho написа:
KoolyO написа:с днем победы
There, I've fixed it!
Руснаците да си празнуват к'вот си искат.
Аз не искам да празнувам празник на държава, която е осакатила и докарала до просешка тояга моята татковина.
Те кой от нашите празници празнуват?


Да не говорим, че не признават и българския произход на Кирилицата. Въобще, както се казва - с такива "приятели" врагове не ти трябват.

Каквото и лошо да е направила Русия/СССР за България, без нея вие сега щяхте да приказвате на турски или изобщо нямаше да ви има...
Така че заслужава поне уважение тази бивша страна. ;)
А ти какво положително направи за нашата татковина, колега kasho?
Премести се в Германия и се помисли за велик като си купи F30-ка, и можеш да си позволиш заболекар ли? :bowdown: :ok:
Също си много заблуден ако мислиш, че руснаците са ни повече "приятели" от американците и англичаните.. :mhihi:

:yes: :yes: :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: С днём Победы!

Мнение от hell's angel » 10 Май 2019, 13:03

steeN написа:
hell's angel написа::mhihi: :mhihi: :mhihi:
Аре отключвайте оная тема, че все по-сериозно липсва, вече. :mrgreen:


На теб май най-много ти липсва :mhihi:


НалЕ :mhihi: Писна ми да ви чета дрънкането навсякъде, там поне се бяхте кротнали с Джордански и сие :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: С днём Победы!

Мнение от kasho » 10 Май 2019, 13:45

r19 написа:Каквото и лошо да е направила Русия/СССР за България, без нея вие сега щяхте да приказвате на турски или изобщо нямаше да ви има...
Така че заслужава поне уважение тази бивша страна. ;)
А ти какво положително направи за нашата татковина, колега kasho?
Премести се в Германия и се помисли за велик като си купи F30-ка, и можеш да си позволиш заболекар ли? :bowdown: :ok:
Също си много заблуден ако мислиш, че руснаците са ни повече "приятели" от американците и англичаните.. :mhihi:


Поправка - купих си нова F30-ка. Зъболекар можех да си позволя и в България, тук ми влиза в осигуровката и доплащам само за екстри и допълнителни услуги. За велик не се имам, но съм доволен от себе си и живота си.
В България се стараех да съм добър гражданин - плащах си чинно данъците, осигурявах се винаги на реален доход, не участвах в престъпни схеми, хвърлях си боклука където трябва, а не на улицата, участвал съм в разни кампании за почистване и залесяване... В замяна получавах от 5-те пръста - средния. Сега какво правя за България - внасям несмки пари в пробитата икономика когато си идвам.

Да, Русия ни е "освободила" и благодарение на Руско-Турската война сега сме суверенна държава (поне на хартия). Обаче не мислете, че са го направили от голяма любов към нас и желание да освободят "братския християнски славянски народ". Истинския мотив са имперските амбиции на Русия и желанието им да контролират Босфора. Та така, от всички империи, които клатят по-малките народи по света, на нас ни се падна най-кьопавата :drinking:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook