Папа Франциск в България

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Папа Франциск в България

Мнение от Venelin1111 » 08 Май 2019, 15:47

https://youtu.be/2_uTgl-iAzk


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Папа Франциск в България

Мнение от Borymeckata » 09 Май 2019, 7:29

Добре де Колега, а теб лично с какво те развълнива посещението на папата? Какви положителни последствия очакваш от него? Чувстваш ли го близък, симпатизираш ли му и ако да - защо?

Честно казано, повече бих се развълнувал, ако Далай Лама дойде в България. Не че реално ще направи нещо повече от католическия папа, но ми стана симпатичен от филма "Седем години в Тибет" с Брад Пит.

А католическата църква нямаше от 2 000 години да бъде (може би... :dunno: :dunno: ) най-богатата и влиятелна организация, ако не защитаваше интересите си - винаги, навсякъде по света и с всички възможни средства. Между другото, "Целта оправдава средствата" е официален девиз на йезуитския орден, разпуснат поради груба намеса в политиката... Та искам да кажа - главата на тази могъща организация няма как да не защитава нейните (и свои) интереси. В тоя ред на мисли - да се абстрахираме от пропагандата и да помислим защо е тръгнал да обикаля Балканите?
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Папа Франциск в България

Мнение от Venelin1111 » 09 Май 2019, 11:35

Borymeckata написа:Добре де Колега, а теб лично с какво те развълнива посещението на папата? Какви положителни последствия очакваш от него? Чувстваш ли го близък, симпатизираш ли му и ако да - защо?

Честно казано, повече бих се развълнувал, ако Далай Лама дойде в България. Не че реално ще направи нещо повече от католическия папа, но ми стана симпатичен от филма "Седем години в Тибет" с Брад Пит.



На посещение на Далай Лама също бих се зарадвал и развълнувал , стига да дойде в България , да имам възможност да се докосна до философията му. Относно конкретния ти въпрос , папа Франциск е близо до хората , говори разбираемо и не подминава никой спрял го за благословия и това много ме впечатли. Главата на Римокатолическата църква обърна внимание буквално на всеки човек който го спря. С това ме впечатли много , отделно посланията казани от нега са разбираеми , на едно място бе с представители и на др. религии в молитвите и призивите за мир.Аз го харесвам защото е близо до хората които искат да говорят с него. За кой друг представител с висш духовен сан важи казаното по-горе ?



Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Папа Франциск в България

Мнение от Borymeckata » 09 Май 2019, 12:46

Действително, отнесе се много... коректни и толерантно (да не кажа "колегиално"... :mhihi: :mhihi: ) с главите на другите религиозни култове - с православния патриарх и с правоверния... главния им ислямист не знам как се казва - ходжа, имам, мюезин, дервиш... мюфтия май беше... няма значение. Това ми направи впечатление. Но папата е политик - той просто е задължен да се държи пред медиите по определен начин, да играе определена роля...

Колкото и да е бил внимателен към всичките си посрещачи, в края на крайщата се разбра, че е дошъл тук заради католиците и отиде при тях - там, където те са компактно население. Защо - можем само да предполагаме... Може би - за да им напомни кой е Шефът и кого трябва да слушат, ако утре... нещо... :dunno: :dunno: ? Пак казвам - той си гони интереса, а нашият интерес - какъв е?
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Папа Франциск в България

Мнение от Jordana » 09 Май 2019, 21:15

Таткото е един циркаджия , каквито са били и всички преди него . Разиграва театър за масите . Той е институция , държавен глава и всеки ход е премерен от ползите които носи - дори и тия уж нарушения на протокола за сближаване с хората . Преди векове са падали глави по негово нареждане и са възкачвани и сваляни от трона крале и императори . Умъртвени са десетки хиляди по негово нареждане и с негова благословия . Това е вълк в овча кожа и няма как да смени нрава си . Ловец който ловува човешки души и това е основното му занятие от векове .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook