GoT тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: GoT тема

Мнение от alx » 30 Апр 2019, 20:25

Don_Diego написа:
acho.rs написа:- защо Аря не си смени лицето, защо я нямаше магията не нейното промъкване


За чий да го сменя лицето - само да обърка своите и да и теглят ножа по грешка :mhihi: (в интерес на истината в сцената където закла зомбито в библиотеката си помислих, че ще я видим промъкваща се към Найт Кинг с това лице :mhihi: ). Мен повече ме дразни това, че не показаха историята и в предните сезони - показват нещо, което няма нищо общо с това в книгите, а сега тя е с уменията описани в тях...wtf :kuku: . Който ги е чел знае, че тя си е хардкор килър.


тя трябваше да се направи на бран и найт кинг-а като се наведеше да му/й каже нещо един вид "аз победих" - тя да го мушне изненадващо (щото нали бран е парализиран) под брадичката както мушна едно зомби преди това... а така да ми скача от дърветата беше малко... тъпо
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 30 Апр 2019, 20:41

За да бъде Бран трябва първо да му тегли ножа на Бран, та малко тъпо се получава този сценарии :mhihi:
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: GoT тема

Мнение от alx » 30 Апр 2019, 20:50

Don_Diego написа:За да бъде Бран трябва първо да му тегли ножа на Бран, та малко тъпо се получава този сценарии :mhihi:


оу, да бе... верно, че само на умрели можеше да взима маските... как не се сетих... :mhihi:

да му се беше скрила под стола тогава кифлата :ninja: :ok:
алекс
трабант 601с
разни други возила

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: GoT тема

Мнение от MapkoB » 02 Май 2019, 2:14

Не съм чел книгите, тъй като дори не знаех, че има книги, когато първо започнах да гледам сериала. Но фактът, че шоуто изпреварва действието в книгите около 5 сезон, ясно показва разликата между гения на Джордж Р. Р. Мартин и огромното време, което е отделил за развитие на идеите си, и комерсиала и претупването от страна на Д&Д. Ако щете дори само в комуникацията и разговорите между героите. И всичко кулминира тая неделя в S8E3.
Ако трябва да съм честен, нямам против дългото изграждане на образа на Найт кинг още от самото начало, само за да бъде убит в един епизод. Дори името на сериала си е Игра на тронове - на него трон не му трябва; тука интригата си е между хората - политика, интриги, власт, предателство, любов, омраза, целия спектър на човешки емоции, което и правеше шоуто толкова специално и непредсказуемо, Нямаше просто едно добро да се бори със зло, което пък да иска да прецака доброто... просто щото е зло. Всяко действие беше логично и продиктувано от конкретни идеи или обстоятелства.
Е в тоя епизод имаше всичко друго, но не и логика...
Първо, кой по дяволите защитава крепост отвънка в полето?!
Второ, що за блестяща идея да се започне с пускане на кавалерия от Дотраки в галоп срещу стена от безкрайни врагове, които на всичкото отгоре няма и да се респектират и уплашат от връхлитащата ги конница, както обичайно би станало в човешки враг?! Демек, напълно съзнателно наш'те си жертваха 20-хилядна кавалерия. (Идея - можеше, както и стана, да се появи от тъмното Мелисандра пред Дотраките, които чакат по фланга, примерно, да им "подпали мечовете" :mhihi: и те, в резултат на дивашко, религиозно въодушевление, да за*бат и тактика, и всичко и да се впуснат в бой с врага преди той да е нападнал. Което вече да инициира реакцията от Денерис, която е емоционално обвързана с тях, да скочи на змея и да разкрие позициите си. Така малко и изглеждаше все едно Червената пристигна от страната на Белите бродници :dunno:
Трето, 'що ти е да си губиш изобщо времето с артилерия, при положение, че ще метнеш дестина горящи топки, колкото да огреят гибелта на конницата ти, при положение, че в последствие тя остава абсолютно незащитена, ПРЕД пехотата ти?!
Четвърто, Сам, горкият, чий го диреше на бойното поле?! В 90% от времето той лежеше безпомощно на земята, ръфан от зомбита, но в крайна сметка така и не умря... (Идея - можеше да си е в криптата от самото начало, като герой, който наш'те си го гласят за хай септон, даже можеше и да спаси Гили и малкия, примерно, като пробиха умрелите накрая)
Пето, няма стрелци, които да покрият бойното поле със стрели при щурм, няма казани с горящо масло на стените, просто ще ги чакаме да се изкачат при нас и да ни изколят. Е, без главните герои, разбира се.
Шесто, Джон Сноу в тоя мач се покри... От седем сезона го билдъпваме като Азор Ахай и накрая - греда. Трябваше да се поборят малко с Нощния. (Идея - Можеше като го изтърсиха от синеокия бял дракон, да направят малко спаринг, Джони да тръгне да губи и да бъде спасен от Дух, който пък е контролиран от Бран. Тука Белият убива вълчището, вдига падналите войници, за да не се занимава повече и си се отправя към гората. Иначе, толкова ли е тъп Джон Сноу да позволи на едно от най-скъпите си същества да подтичква с Дотраките абсолютно незащитено срещу 100000+ уайтс?! Би дало и малко от малко принос от страна на Бран, който час и 20 минути гледа шоуто от първия ред през очите на гаргите...)
Седмо, колко яко би било Аря, вместо да се телепортира от нищото насред бандата от Бели бродници и да го боцне по най-елементарния начин, да използва някой таен тунел, свързващ замъка с корените на дървото, да му скочи от клоните, той да си я блокне и тука да влезе в употреба "специалното" оръжие, което Генджи и направи - както го държи над него, острието да се отдели, както беше показано на "схемата" и да го прободе в лицето? :lalala:
Не знам, може и да съм голям фантазьор, но след 10 години хайпване, 2 години чакане за този момент, обещания за огромни бюджети и битки, имах очаквания, които приключиха някак си твърде... anticlimatic, поради липса на точен превод на български.
Имаме още 3 часа Игра на тронове - може пък да е за добро!

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 02 Май 2019, 10:31

Много палаво ще изглежда :mhihi:
То вярно, че инцест-а е на почит в тоя сериал ама баш родът с най-много принципи и тн да го прави :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: GoT тема

Мнение от chucky » 06 Май 2019, 18:11

Последния епизод малко ме разочарова... Баси мисля да си пусна ''Под прикритие'' и да ги зарежа тея тронове. :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: GoT тема

Мнение от barty » 06 Май 2019, 18:24

chucky написа:Последния епизод малко ме разочарова... Баси мисля да си пусна ''Под прикритие'' и да ги зарежа тея тронове. :mhihi: :mhihi:


Добрата новина е че епизодите са по 80 мин, направо цял филм. Не беше зле, но си личи че първите сезони / книги са обмислени по друг начин.
:yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 06 Май 2019, 18:30

Не беше зле епизода - очаквано с по-малко екшън, строй се - преброй се за да се види кой е оцелял след боя на негри в тъмната нощ :mhihi: .
Следващите епизоди ще бъдат интересни - предполагам следващия ще е отново масова сеч, последния ще се видят победителите и как продължава живота след това
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: GoT тема

Мнение от barty » 06 Май 2019, 22:07

Don_Diego написа:Не беше зле епизода - очаквано с по-малко екшън, строй се - преброй се за да се види кой е оцелял след боя на негри в тъмната нощ :mhihi: .
Следващите епизоди ще бъдат интересни - предполагам следващия ще е отново масова сеч, последния ще се видят победителите и как продължава живота след това


И аз очаквам такъв развой, обаче това ще е прекалено обикновено а автора George RR Martin не е от предвидимите. Освен ако HBO не развалят нещата.
:yes:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 06 Май 2019, 23:54

Има информация в интернет, че са се срещали с него за да уточнят как да видят сметката на НК. Аря да е играч на мача е идея на продуцентите, в книгата ще е друг развоя на събитията.
Та вече целия сериал няма много общо с книгите и си гони собствен сюжет, Мартин само прибира пари от еуфорията покрай екранизацията и няма глас при писането на сценария
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: GoT тема

Мнение от acho.rs » 07 Май 2019, 12:44

Претупването стана епично. Сериала избяга в другата крайност....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: GoT тема

Мнение от host » 07 Май 2019, 13:11

на мен втренченото гледане тип анадолски сериал много ми допадна

иначе е много яко как ги трепят драконите без предварителен съспенс , хак ... вземи тоя прът и са долу

а момчето тип "скоро чипосах 1.9ката" който гледа или лошо или като разгонен нерез (оня с корабите) цепи мрака ... и карач (кораби кара) и бияч (жени бие) и еВач (си мисли де) ... въобще топ-топ-топ , фул-фул

а Тирион дето уж е аналитична личност всеки му разправя от 4 серии колко е проЗт

въобще сцения си дойде на мястото

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: GoT тема

Мнение от Комбина » 07 Май 2019, 14:57

Данито ще спретне някой ковренски номер на Джон Сноу, няколко сезона се точи на трона, а сега той се яви претендент. Според мен ще му подлее вода и е чао, ако преди това двете сестри Старк не й видят сметката на нея.
Определено следващите два последни епизода ще са изключително интересни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: GoT тема

Мнение от E34 » 07 Май 2019, 23:31

Не знам ама засега тва е най-тъпия сезон. Или са го мислили напушени или са го снимали с 15 лева, а другите кинти са ги откраднали обаче е мноо зле.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: GoT тема

Мнение от barty » 13 Май 2019, 9:04

Доволен съм от еп 5
:yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana

Последни теми
Facebook