GoT тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: GoT тема

Мнение от barty » 30 Апр 2019, 5:45

Пинтев написа:Какво е това нещо за което ставате е 3 през нощта :shock: :shock: Зомбита


Гледам го с опция "връщане на назад"
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: GoT тема

Мнение от host » 30 Апр 2019, 6:15

С жената почти се скарахме като гледахме 3тия епизод. Аз исках да превъртя цялото грухтене и забавени кадри и прочие.

Тоя филм е бита карта както казаха колегите по-горе. Само разтягане на локуми тип анадолска сапунка, през останалото време загатване за уж големи работи на заден фон та да чакаш какво ще стане и накрая едно голямо нищо.

Нз как са книгите, но определено след 3-4 сезон този сериал е слабичък.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 30 Апр 2019, 8:43

Е той тогава започва да се движи встрани от книгите и нормално да затъпее. Сценариите се пишат за да угаждат на публиката и настроенията и' :banghead:

Много е дразнещо как връщат главните герои към живот и все едно не са умирали, в книгите не е баш така...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: GoT тема

Мнение от KoolyO » 30 Апр 2019, 8:51

Хаха, как набързо сериала беше определен...
Това е невиждан досега феномен, който няма скоро да бъде повторен.
Ако ви е била тъмна последната серия, повредата е във вашия телевизор. А и в края на краищата епизодът се казва The Long Night... К'во очаквате.
Битката била скучна... Ами трябва да има малко разнообразие. И на мен любимото ми е, разговорите между Тирион и Варис, ама то не може целия сериал да е това.
Искам да кажа, че с някой много дребни забележки, последният епизод може да се нарече само едно - masterpiece. (Или шедьовър по нашенско му)
Относно книгите - имам ги, но не съм ги започвал, защото ги купих след като започна сериала. А той толкова ми хареса, че реших да не си го развалям, като прочета първо книгите. Знам, че те ще ми харесат повече и за това ще ги прочета след като излезе последната серия.

:OT: И пак се делиме на ние с/у светът. Бил известен по света, ама тука не. Е ние не сме част от света. Хич. И хич няма хора при нас, които да се луди по сериала... Баси глупостите.

А за Властелинът на пръстените... Години преди да направят филма го бях изчел поне три пъти. Още толкова и Билбо Бегинс, или до там и обратно. И това беше най-близката екранизация до това, което съм си представял, докато съм чел книгата.
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: GoT тема

Мнение от skoti79 » 30 Апр 2019, 8:58

Останах потресен от снощния епизод 3.
Много много слаб, като сценарий, като развитие, като идея.
С тази серия, режисьора много се изложи.
Изгледал съм всяка серия от всички сезони и снощи за пръв път, проверявах
какво има по другите канали :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 30 Апр 2019, 9:08

Епизода не беше зле като ефекти, но беше предсказуем - още с тръгването на Аря от голямата зала беше ясно, че отива да ги приключва, после промъкването (директна препратка към промъкването когато Джон беше при язовото дърво), после "играта" с ножа. Лично за мен последната сцена все я бях гледал :mhihi: Предсказуем беше ако щеш заради всички трейлъри за сезона до момента беше ясно, че няма да я загубят тая битка. Никой важен не даде фира, тази битка ако беше в книгите щеше да е сеч :mhihi: . Не случайно в интернет има мнения, че тази битка беше като детско филмче сравнена с Червената сватба :mhihi: . Може би и очакванията за нея бяха огромни и трудни за оправдаване - най-голямата битка в историята на киното не е гаранция, че ще бъде най-качествената.

Да видим в следващия епизод какви сили са им останали и как ще се борят с новата войска на Церсей.

Само мен ли ме дразни, че Джон бавно, но славно го превръщат в прицеса от Дисни :mhihi: - всички диви зверове го харесват и му се подчиняват :dunno:
Друго дразнещо е включването на Дух - показаха, че е жив и дотам. А в историята на Старките играят важна роля и не случайно няколко от рода могат да се свързват с вълчищата си. Във филма това не е отразено, а е важно за историята
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 6.03.2013
Местоположение: Nürnberg, Bayern
Пол: Мъж
Кара: F30 LCI 320d XDrive ex E46 330xd
Мечтае да кара: Porsche Cayenne, BMW X5

Re: GoT тема

Мнение от kasho » 30 Апр 2019, 9:34

Ей, на българина никой не може да му угоди обаче... Гейм ъф тронс бил слаб сериал, битката била такава и онакава, Джон бил принцеса... :kuku: Ми гледайте турски сериали тогава.

Дракона се подчинява на Джонката защото е наполовина Таргариен. Вълчището - защото е израстнало покрай него и защото другата му половина е Старк. Други зверове не видях около него, нито да храни пойни птички докато пее...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: GoT тема

Мнение от xela » 30 Апр 2019, 11:01

Сетията беше мега яка!

Смисъла на светлинките беше ясен, нямаше смисъл от детайли.

Последните думи на Бран много добре отразяват, как всичко сте “предвидили”.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: GoT тема

Мнение от Boyadjiev » 30 Апр 2019, 11:08

Точно в зората на новия сезон и аз се почудих как може да няма тема за Game of Thrones, ама то си показват коментарите защо няма. Не е "Под прикритие" :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Он: Това е единствената невероятна продукция в киното... Качество на изработката е на ниво с най-добре направените филми изобщо някога, за всяка серия. В последните 2 сезона, даже и надминава качеството на филми за по 300 милиона и то във всяка серия. Качество съпоставимо с Висшата лига ( друг жанр очевидно :D ), както и по резултат.
Последния сезон започна перфектно, втори епизод беше страхотен - напрежението се настанява в теб, тази лека обреченост, героите как прекарваха последните си мигове, всеки какво го вълнуваше... Затишие пред буря и мирише на смърт, всички го осъзнават, макар че някои нямат идея какво ги чака.
Трети епизод беше сниман брутално, битката е снимана 77 нощи, на -14 градуса с 12 000 души статисти. Използвани са 18 000 литра изкуствена кръв, рова пред Winterfell е реално построен, запален е, крепостта Winterfell е реална постройка, вътре в коридорите и в криптите са използвани само свещи и факли за осветление, без изкуствено осветление (което не е period correct реално)... За това продукцията изглежда реална, мирише на реална и се усеща реална, въпреки драконите, вещицата, и леки нотки на фантастика, които са само подписа под шедьовъра. За втори епизод, храната която раздава Давос е напрена в Winterfell, в декора, който представлява кухня. Там е сготвено :clap:
Да се върна на трети епизод - напрежението направо се режеше с нож първите 15тина минути, после битката беше невероятна, завършека беше ясно че ще победят (Winter-fell все пак), но всички висеше на косъм и на магия. Не знам вие на колко скъпи телевизори сте гледали, но на най-обикновен UHDTV и 5GB релийз 1080p беше НЕРЕАЛНООО. Нямаше детайл който да не се вижда... Нощната битка беше шедьовър, за жалост не всички оценяват изкуството и имат очи за него, но и не е задължително, всеки човек има правото да харесва различни неща, но за мен това е кино продукция на най-високо равнище, събрано в 70+ часа.

Спойлер:
И когато всичко изглежда решено, победили са смъртта, нещо което почти никой не очакваше от геройте, макар и да са се надявали някои, добре дошли в реалността 20 000 наемници в King's Landing и предводител, който не му пука за битката със смъртта, или че сте преживяли ада. Просто иска да умрете, точка. Back to the reality, дет се вика :clap: :clap: :clap: :bowdown:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: GoT тема

Мнение от bum_bum » 30 Апр 2019, 11:44

KoolyO написа:И това беше най-близката екранизация до това, което съм си представял, докато съм чел книгата.


Като прочетеш тези книги ще си промениш мнението. :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: GoT тема

Мнение от acho.rs » 30 Апр 2019, 12:05

Никога не е имало толкова зрелищен сериал и може би филм. Нереално не нормална битка, обаче в стремежа най-после да дадът на хората зрелище то за което се намеква 8 години са изпуснали един вагон важно детайли като:
- липса на намеци за тактика, какво стана с дотраките - каква беше тази тъпотия?
- в един момент, към 40тата минута беше вече ясно, че се прекалява с мелето и всички знаеха, че ще има спасяване в последната секунда
- то бива на някой да му се разминава ножа, но тук имаше поне 50 разминавания
- кой по дяволите е нощния крал и защо не го лови огън?
- защо Аря не си смени лицето, защо я нямаше магията не нейното промъкване
- защо белите брондици нищо не правиха

Някак си битката срещу диваците при вала, беше по-добре направена, но все пак евала че филма се съживи, не само тинеджжърски мелодрами и караници в замъка

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: GoT тема

Мнение от xela » 30 Апр 2019, 13:35

Ария се промъкна между стотици мъртви и всичките бели или каквито и там да са. Как точно не се промъкна :)

Тактиката беше ясна от предната серия, пропуснал си последните 10 Мин.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: GoT тема

Мнение от BaDxBoY » 30 Апр 2019, 14:28

xela написа:Ария се промъкна между стотици мъртви и всичките бели или каквито и там да са. Как точно не се промъкна :)

Тактиката беше ясна от предната серия, пропуснал си последните 10 Мин.


Чакала е в клоните на дървото :lol: :lol:

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 15.11.2010
Пол: Мъж

Re: GoT тема

Мнение от Teo_sk8 » 30 Апр 2019, 16:19

Мислите ли, че Бран е Найт Кинг? Видяхте ли амолетите?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: GoT тема

Мнение от Don_Diego » 30 Апр 2019, 20:14

acho.rs написа:- защо Аря не си смени лицето, защо я нямаше магията не нейното промъкване


За чий да го сменя лицето - само да обърка своите и да и теглят ножа по грешка :mhihi: (в интерес на истината в сцената където закла зомбито в библиотеката си помислих, че ще я видим промъкваща се към Найт Кинг с това лице :mhihi: ). Мен повече ме дразни това, че не показаха историята и в предните сезони - показват нещо, което няма нищо общо с това в книгите, а сега тя е с уменията описани в тях...wtf :kuku: . Който ги е чел знае, че тя си е хардкор килър.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook