Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 01 Юни 2019, 14:21

Ще имаш 2 пъти по-малко апартаменти в тази сграда, защото има изискване всеки да има гараж или паркомясто. По малко апартаменти на единица площ -> по-високи цени. Търсене и предлагане... елементарно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 01 Юни 2019, 14:29

Не, ще имам 10 нормални гаража и 10 паркоместа в двора. А ско апартаментите не са кутийчета десетте гаража са достатъчни.
Последна промяна Моджо на 01 Юни 2019, 14:37, променена общо 1 път
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 01 Юни 2019, 14:35

Изображение

:mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TNT » 01 Юни 2019, 14:58

Поне на някои нови кооперации има достатъчно място пред гаража, че да си го запушиш с втора кола :mhihi: Като цяло подземен паркинг винаги е добро решение. Проблема е, че не се копа в дълбочина, защото усложнява и оскъпява отново строежа. В Пловдив примерно пък има и друг проблем - ако копаят надълбоко дори в широкия център, шанса да намерят нещо от 4 век е огромен. Тогава строежа бързо спира. Като знам обаче как добре са направени и подземните паркинги... масово при всеки по-силен дъжд са с 50см вода.

Цялата работа е, че сме бедни и нямаме пари :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ако има пари, ще има и големи апартаменти, и големи гаражи. Представям си обява "ВИП гараж - влиза 7 серия/A8-ца/S класа без проблем" :ok:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 01 Юни 2019, 15:25

Цялата работа е, че инвеститора иска да вкара 5 лв и да изкара 10 па ако може и повече.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 01 Юни 2019, 17:33

Така е, инвеститорите с пистолет на главата на хората ги карат да купуват тия малки гаражи :) За толкова имаме пари това се продава... както правилно отбеляза TNT.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 01 Юни 2019, 17:45

С пистолет не ги кара, ама нямат избор. Кат на пазара няма друго , купуваш и псуваш после.
https://www.imoti.net/bg/obiava/prodava ... fhl&page=1
Приятно ползване за близо 5к евро. Много подходящо за ел.тротинетка, скутер и едно, две колела.
И това "нещо" изяде апартаментите на хората..ха ха.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от top » 01 Юни 2019, 21:24

Подземен гараж е супер удобно, най вече за спокойствието да не я мисля колата като е на улицата, да не говорим че е и много добра инвестиция, особено в центъра в зелена зона.. моя е дълъг 12 метра и широк 2.80 и спокойно събира две коли (Примерно Е класа и моята Х1) и остава доста място, в дъното имам монтиран стелаж 200х240х70 и също колело пред него и си минавам спокойно и това е в кооперация строена около 2009г.. когато за мен е най гадното като качество строителство. Има си и минуси, но се преживяват и те не са специално за гаражите а за много постройки които се наводняват при порой. Миналата година, юни имаше един порой и наводнението при гаражите беше около 20см.. а на влагата по стените и трябваха доста месеци докато изсъхне. Днес се разходих и до Пловдив, там имам паркомясто в нова кооперация и ходих да проверя какво се случва след вчерашните наводнения в града и както и очаквах се беше наводнил целия подземен етаж.. но това е извънредна ситуация, доста места в града са били под вода, иначе при нормални валежи няма проблем. За размера на гаражите и паркоместата мисля, че всичко под 20кв/м е алчност на строителя и подигравка..паркомястото ми е 16кв/м и се паркира ок, но няма достатъчно място за отваряне на вратите и ако съседите ми не внимават може да ми оставят вдлъбнато по вратите от удар..

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от randity » 01 Юни 2019, 22:04

Точно по темата с гаражите и паркоместата. Преди няколко дни ходих да гледам едно подземно паркомясто в блока отсреща. Искаха му 60лв. наем на месец и 4лв. на месец за консумативи. Викам си супер оферта. Направих среща с човека, слизам и той ми казва - ето това е. Поглеждам, едно широко, в дъното - а бе супер... Да, ама тия мисли ми минават през главата, без да съм чул и останалото от човека, а именно - ей това, средното. От едната страна Мондео, което човека си е сложил някакви шкафчета до стената и спира по-вътре, от другата този ми казва - тука спира един Фолксваген. Е да де, ама ако е някое Лупо добре, ако някой шаран, аз нямам шанс да изляза/вляза в колата, без да я обърша цялата с дрехите и да се разчекна. Разбира се го попитах, дали това наистина събира 3 коли, каза ми - Еми, да. :lol: Казах му, че ще помисля и след 1 час му се обадих да го откажа.
На място за две коли, зорлем да набуташ три, за да изкарваш още пари - нагло ми се вижда. :dunno:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TNT » 02 Юни 2019, 14:48

Новата 3 серия (трета, не 5 или 7) е 203см широка. Стандарта за паркоместа, определен от община Пловдив е 240см :ok: 37см. От двете страни. Общо. Без съседа случайна да е спрял 5-10см встрани.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 02 Юни 2019, 17:58

Днес завърших проект паркомясто в двора на къщата ми. 5.5 на 4 кв. м. Доволно.

Изображение



Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от E34 » 02 Юни 2019, 18:16

Venelin1111 написа:Днес завърших проект паркомясто в двора на къщата ми. 5.5 на 4 кв. м. Доволно.

Изображение



Sent from my iPhone Х using Tapatalk


Хубави платна имаш ама как си ги заклинил в сълбите не е истина! Как ще ги изкараш сега?
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 02 Юни 2019, 18:18

Цяла фигура е , няма страшно и други стълби така съм изливал.Махат се челните дъски и фигурата излиза нароре.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 02 Юни 2019, 18:46

Това обаче не е тема за строителство... има си тема за ремонти.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 02 Юни 2019, 18:48

Знам , но коментирахме паркоместата . Просто малко се задълбочихме, извинявам се.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook