Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TheDriver » 08 Окт 2019, 10:03

Не знам интересували ли сте се скоро от цените на къщи и парцели в околните села както и с нещата със строителството.

Тенденцията за която говорите отдавна е започнала и ако преди време опцията с къща беше финансово по-изгодна в момента има паритет с хубав апартамент в града според мен. :dunno:

Аз все повече се замислям за жилище на 100тина километра от София, но с бърз достъп по някоя от магистралите + запазване на малкия апартамент в града. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 08 Окт 2019, 10:07

steeN написа:Застраховката живот, която банката ти прави задължително ще го плати. Притеснението за лихвите вече е на място, но никой не те спира сам да си сметнеш колко би ти била вноската при 10% лихва и сам да изплащаш толкова.

От българските банки само Уникредит задължава да се прави застраховка живот, останалите са готови на всичко само и само да те вкарат в дългове ... даже и превод на заплата не искат :D Смятал съм разни неблагоприятни развои като лихва 10% - вноската почти се удвоява и стига до 45% от доходите (сегашните), което ще се преживее някак. Има го и варианта с вдигане на срока ... абе мислил съм го, ама дано не става. :mhihi:

Къщата е нещо чудесно и ми е мерак и на мен, само че парцел в радиус 20 км от града в регулация започва от 150 евро кв.м. ... тоест още преди да си почнал плащаш един двустаен нов апартамент в града за да получиш 500 кв.м. гола поляна.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 08 Окт 2019, 11:03

TheDriver написа:Не знам интересували ли сте се скоро от цените на къщи и парцели в околните села както и с нещата със строителството.

Тенденцията за която говорите отдавна е започнала и ако преди време опцията с къща беше финансово по-изгодна в момента има паритет с хубав апартамент в града според мен. :dunno:

Аз все повече се замислям за жилище на 100тина километра от София, но с бърз достъп по някоя от магистралите + запазване на малкия апартамент в града. :dunno:

Това за постоянно живеене ли?
Аз лично не бих си причинил 100км в посока+ градско каране(не вярвам работата да е на входа на града) или поне 2,5-3 часа на ден в път..да не говорим за разходите и амортизацията на колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TheDriver » 08 Окт 2019, 11:38

Пътуване един, максимум два пъти в седмицата, не всеки ден. ~ 1 час в посока.
Работното ми време се разминава с най-тежкия час пик.

Амортизацията ще е сходна с настоящата. В момента пътувам 30км на ден градско или между 120 и 150км на седмица. Срещу 200-300км по магистрала(основно) ... не мисля че ще е по-тежко за колата. :dunno:
С горивото нещата са сходни - около 13.5л(9/100 градско) на седмица в момента, срещу 24л(8/100 по магистралния маршрут).

Общо го смятам около 2000-2500лв повече разходи за пътуване на година. Което на фона на разликата в цените е нищо.

Завършването на околовръстното между Цариградско и Младост 4 също сериозно ще облекчи нещата и ще отвори още възможности като локации.


Проблемите пред този избор за нас са от друго естество.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 08 Окт 2019, 12:34

1-2 пъти е съвсем различно от 5.
Макар да има и такива хора, явно не им пречи.

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 08 Окт 2019, 13:54

streetz написа: парцел в радиус 20 км от града в регулация започва от 150 евро кв.м. .

няма как да е в радиус освен ако не е некъв полукръг концентриран в полите на витоша :mhihi:

едит ето да не съм голословен без да задълбавам

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... wb0d1&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... wb0qy&f1=1
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от barty » 08 Окт 2019, 14:12

Втория парцел изглежда като много добра оферта, чак взех да се замислям
:yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от ildivvy » 08 Окт 2019, 18:52

Dextuar написа:
b_u_b_o написа:Декстъре, ако ти се вижда скъпо да довършваш апартамент 55кв ела да ти покажа сметката за къща 190кв...мисля, че след 5 години когато сигурно ще приключа с всичко ще е космическа :lol:

Той апартамента по документи е 66кв :mhihi:
Ооо, вярвам ти, не бих са хванал на това хоро аз :mhihi:


Нищо му няма на това хоро! Просто се иска "да се стигне до тази гара" :yes: !
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Dextuar » 08 Окт 2019, 19:11

ildivvy написа:
Dextuar написа:
b_u_b_o написа:Декстъре, ако ти се вижда скъпо да довършваш апартамент 55кв ела да ти покажа сметката за къща 190кв...мисля, че след 5 години когато сигурно ще приключа с всичко ще е космическа :lol:

Той апартамента по документи е 66кв :mhihi:
Ооо, вярвам ти, не бих са хванал на това хоро аз :mhihi:


Нищо му няма на това хоро! Просто се иска "да се стигне до тази гара" :yes: !
Сори, ама на 26г няма да се забия в къща извън София. Не познавам и жена, която да е ОК да живеем далеч от София, тва ми се струва по-скоро опция за женени хора с пълнолетни деца. Моето село е малко след околовръсното, от няколко години е с канализация и всичко и много хора с добри доходи накупиха парцели и построиха къщи. Повечето от тях разбира се са 40+ годишни и въпреки че селото е с градски транспорт и на 15км от центъра на София, пак хората живеят там по мои наблюдения единствено по weekend-ите. Вероятно като им поотраснат децата, ще ги оставят в апартамента в София, а те ще се изнесат в къщата, но дотогава просто няма как.


Sent from my iPhone using Tapatalk

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 08 Окт 2019, 19:23

Dextuar написа:тва ми се струва по-скоро опция за женени хора с пълнолетни деца.

Абе и аз така си го представям като цяло, от тоя тип познавам две семейства, но ....

Тази година се запознах с поне 5-6 млади семейства живеещи целогодишно в села на 10-20-40км от София.
Някой с деца, едни малки 2-3г, има и с ученици, други без, но всички с кеф са решили да не живеят в София

Та, има ли единомислие и общ план всичко е въпрос на желание :yes:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1530
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от ildivvy » 08 Окт 2019, 19:25

Това,което написах беше без да съобразя доста 'неща'..! Имах предвид 'чистия факт' да имаш хубава къща за жилище...Освен това,в Пловдив има квартали в града,в които се строят почти изцяло само къщи и подобни и това също малко ме подведе при писането на по-горното мнение. Както и да е...
Аз лично съм 'яко' в дилемата къща или апартамент (с гараж),като и двете са почти равно,но доста отдалечени от центъра (за пешеходец,въпреки, че аз обичам големите разходки пеша)!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 08 Окт 2019, 19:42

K_Ilkov написа:
Dextuar написа:тва ми се струва по-скоро опция за женени хора с пълнолетни деца.

Абе и аз така си го представям като цяло, от тоя тип познавам две семейства, но ....

Тази година се запознах с поне 5-6 млади семейства живеещи целогодишно в села на 10-20-40км от София.
Някой с деца, едни малки 2-3г, има и с ученици, други без, но всички с кеф са решили да не живеят в София

Та, има ли единомислие и общ план всичко е въпрос на желание :yes:


Най-добре е да се пробва, но пък тази проба може да е много скъпа..
И аз познавам хора, които искат да живеят извън града, но като мине някоя година други неща започват да говорят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 646
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от ivanski_2 » 09 Окт 2019, 6:36

Да, но с малки деца извън София, ако ще учат/ходят на градина в София, става сложно особено ако само единия има книжка. И на мен скоро(година-две) ми предстои подобн избор и май ще се набутам с голямо заемче за малко апартаментче(3-стайно).
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 09 Окт 2019, 7:22

Отплеснахме се доста на тема живот на село, та последно от мен ...

alekangg написа:Най-добре е да се пробва, но пък тази проба може да е много скъпа..И аз познавам хора, които искат да живеят извън града, но като мине някоя година други неща започват да говорят.

:yes:
не е за всеки, въпрос на светоусещане е тая работа

ivanski_2 написа:Да, но с малки деца извън София, ако ще учат/ходят на градина в София, става сложно особено ако само единия има книжка.

Значи мисля, че е повече от ясно, че да живееш на село не е като да живееш в пряка на Витошка ... С всички плюсове и минуси ;)
Книжка се изкарва, кола се купува - написах го, ако има желание много неща са възможни и има решения. Не сме 1903г. доста жени карат коли :D

Два примера
- едното семейство жената не работи, детето е на 2-3, очевидно следващите 3-4 години до училище така ще си я карат, после щели да го мислят :dunno:
- другите - детето е на 9-10, пътуват до София, и мъжа и жената са си с отделни коли

Ше ги наблюдавам и ще ви кажа докъде са го докарали по натам :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от laviatan » 09 Окт 2019, 7:55

Проблема не е само разхода за гориво и по колата . Много ценен ресурс е "времето" за повечето хора вече .
Да попаднеш в няколко задръствания и ти отидоха сутрин и вечер по час-два ,че и повече.
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook