Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 31 Май 2019, 8:50

Нормален човек в Люлин не съм видял да се засилва да живее. То затова и Младостите държат 2-3 пъти по-високи цени де.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nickelback » 31 Май 2019, 9:30

streetz написа:...То затова и Младостите държат 2-3 пъти по-високи цени де.

То па там понеже е страшната убавиня, нали :ok:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 31 Май 2019, 9:32

Според всемогъщия и непогрешим свободен пазар - така излиза ;)
Последна промяна streetz на 31 Май 2019, 9:39, променена общо 2 пъти
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 31 Май 2019, 9:32

По-ниско и горе долу по-качествено строителство според мен. В Мадост има доста ЕПК... в Люлин има ли?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 31 Май 2019, 9:46

^ Има на богато
https://www.google.bg/maps/@42.7133762, ... authuser=0

Иначе готиното на тея панелни квартали (единственото готино) е, че някога са разполагали с площта изцяло и са подхождали много добре градоустройствено, съответно има огромни междублокови пространства и хубави паркчета, алейки и градинки. Сега всеки с парцел над 300кв гледа да построи блок в него, между блоковете 5м улица с коли и се получава Бангладеш... Гадното е, че връщане назад няма и София никога няма да бъде същата...

Ето едно морско къще на мн добра цена>
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... 2105488155

Тая къща в околностите на София ще струва между 250 и 500к€ :|

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Rainbow » 31 Май 2019, 9:54

А като автомобилен форум какво ще кажете по повод гаражите и паркоместата?

Напоследък гледам все по-често в хубавите комплекси и квартали цени от порядъка на 25-30к евро, за реални 12-13 квадрата паркомясто (тук са обикновено 50% общи части, 50% гараж, т.е. по нотариален акт това ще е 25-26 квадрата).

Знам, че пестят всеки сантиметър и искат да има 1 място повече на ред, ама... Тенденцията е колите да стават все по-големи, а при нас гаражите стават все по-малки (говоря главно за София де). Моят сегашен е голям и пак коли като G30 виждат зор, да не говорим за Х5, 7-ца, S-класа и подобни, там е забрави положението... Отделно супер много ме дразнят с новата цигания (пак за тяхна изгода) с двоен гараж, ама не на широчина, а на дължина, което ако едната кола не е състезателна/проект да си почива, е малоумно...

P.S.: Малко за развеселяване, най-скъпият единичен гараж, който съм виждал за сега е в Златен Век на Артекс - стигаше 50к евро :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 31 Май 2019, 10:00

При толкова много и постоянно увеличаваща се бройка автомобили цените на гаражите в София само ще растат. На апартаментите може и да паднат, но на гаражите - не. Просто гаражи няма. Единствено в някоя нова сграда и то след като се разпродадат всички апартаменти - тогава изскача по нещо, но бързо заминава.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 31 Май 2019, 10:23

Още повече при нашенския масов манталитет колата да е топ приоритет (римата не беше планирана :mhihi: )

Относно Младост - всичко там избухна след и поради Бизнес Парка. Иначе щеше да си е на ниво Люлин..
С изключение вероятно на Младост 1 - цените са луди там, но наистина няма много общо с другите части - като липса на презастрояване, инфраструктура, суперудобна локация и така..

Инак високите номера Ляулин може би си струват като временно/бюджетно решение. Все пак- относително чист въздух и метро :dunno: П.П. Аз не го харесвам.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от 3186 » 31 Май 2019, 10:27

Между другото в момента строят 2 солидни бизнес сгради в Тех парк-а , като има място за още доста. Ако се получи нещо подобно на Бизнес парка и в околните квартали ще скочат цените в дългосрочен план, особено с разширението на метрото през Слатина.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TheDriver » 31 Май 2019, 11:08

Rainbow написа:А като автомобилен форум какво ще кажете по повод гаражите и паркоместата?

Напоследък гледам все по-често в хубавите комплекси и квартали цени от порядъка на 25-30к евро, за реални 12-13 квадрата паркомясто (тук са обикновено 50% общи части, 50% гараж, т.е. по нотариален акт това ще е 25-26 квадрата).

Знам, че пестят всеки сантиметър и искат да има 1 място повече на ред, ама... Тенденцията е колите да стават все по-големи, а при нас гаражите стават все по-малки (говоря главно за София де). Моят сегашен е голям и пак коли като G30 виждат зор, да не говорим за Х5, 7-ца, S-класа и подобни, там е забрави положението... Отделно супер много ме дразнят с новата цигания (пак за тяхна изгода) с двоен гараж, ама не на широчина, а на дължина, което ако едната кола не е състезателна/проект да си почива, е малоумно...

P.S.: Малко за развеселяване, най-скъпият единичен гараж, който съм виждал за сега е в Златен Век на Артекс - стигаше 50к евро :mhihi:



Да, с гаражите положението е още по-зле и както отбелязва колегата, там спад едва ли ще има.

Аз от доста време търся "нормален" гараж за наемане/покупка около мен с цел ползване/инвестиция и не успявам да намеря. При една от сградите отидох да питам още на първа плоча и ми казаха че няма :shock: Но си мисля, че е някакъв трик от страна на строителя и просто гаражи на ранен етап не се продават на случайни хора.
Преди време излена "гараж" на удобна за мен локация в ново строителство кооперация. 34ката влезе на широчина с по 5см аванс на всяко огледало :mhihi: и трябваше да излизам през прозореца или шибидаха :mhihi:
Сега надеждата ми е в една кооперация, която строителят е зарязъл около 2000та, а собствениците купували на зелено едва сега успяха да се преборят и да започнат "реставрацията".
Гаражите/магазините на приземния етаж са с нормални размери (явно тогава все още разума е натделявал при проектирането), но преди са се решат проблемите от десетилетия стоене на произвола няма да се хвърлям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от barty » 31 Май 2019, 11:22

Прясна новина: гарсониера, панелка, за тотален ремонт, 41м2 в Надежда 3 се продаде за 7 дни на цена 44900 евро :ok:
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от b_u_b_o » 31 Май 2019, 11:49

Това с гаражите е голяма лудница. Бях си харесал едно комплексче в света тройца. Преди да го почнат ми се обадиха, аз тъкмо бях харесал къщата и се чудих дали да я капарирам. Отивам да видя какво ще ми кажат обаче за апартаментите. Обявиха ми 1200е на квадрат на зелено. Казвам добре, а гараж? Еми 12к парко място викам не става имам и мотор трябва ми гараж. Екстра имаме и гаражи на ниво партер 17к. Когато погледнах размерите то колело не мога да вкарам до колата камо ли мотор :D Сега за 10-12к ЛЕВА ще си направя двоен гараж с място за мотора и стаичка за градинските глупости. Да си ги продават тия...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 31 Май 2019, 11:55

Сградата където ни е офиса е нова. Гаражите са колко да ти влезе колата. Можеш да отвориш само едната врата да излезеш. И ква е файдата от такъв гараж не знам. Имаше едни 10 квадрата с пясък да си играят децата в "двора", ама това са две парко места по 60 лв на месец едното. Е, нема го вече пясъчника. Направиха още два големи блока наоколо и минаването по улицата стана весело. 2 коли не могат да се разминат, едни маневри се правят, не си е е работа. Сутрин ако заваря по натовареното 10 минути не мога да се докопам до паркинга. Има едно голямо празно място останало...очаквам и там да дигнат един блок и да се приключва. Стинка, да не сме били комшии :)) в Младост 1 съм живял 10 години. Всичко от отклонението за пазара до младост 2 беше голо поле. А навътре , особено в 4 е нещо страшно. Старите панелки, мое са панелки, ама наистина не се строени стена до стена. Има много място между блоковете, градинки, работи, улици...
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1353
Регистриран на: 5.05.2008
Кара: G02 X4 M40d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от blacksapphire » 31 Май 2019, 13:01

Rainbow написа:
P.S.: Малко за развеселяване, най-скъпият единичен гараж, който съм виждал за сега е в Златен Век на Артекс - стигаше 50к евро :mhihi:


В края на декември 16м2 подземен гараж в Иван Вазов, на края на бул. Витоша и Бяла черква/ чисти около 14- 5 на 2,80/ с ужасен заход се продаде за 42 хиляди евро. Направил съм клипче на събитието даже за поколенията. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 31 Май 2019, 13:20

Моджо написа:...


Ако си засичал една делфин металик Е30ка двоен стоп с бургаска регистрация... аз съм бил :mhihi: Ма тва е било преди 15 години примерно.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Последна промяна steeN на 31 Май 2019, 13:22, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook