Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 10 Ное 2019, 9:50

За какво спорите че нещо се затри идеята ? Цената на квадратен метър жилищна площ в градове като Лондон и Хонк Конг чупи всякакви граници - около 23 000 дойляра в ситито . И живеят като мишки в апартаментчета по 30м2 за по 1 милион ама в София панелите били кофти а ония много убави ??!! . Или ако не живееш в талашитена колиба насред прерията , далеч от съседи си беден ??!! Доказваме че с къща за 1 милка дойляри си бедняк в САЩ ....ами много добре , отлично дори . Само не мога да разбера защо това трябва да е хубаво или универсален критерий за заможност или бедност ? Дори ми се струва че ако продължат да им държат ниски лихвите и праветелството да им налива пари в тоя имотен балон ще стане най добре , и с имоти за 10 милки ще бъдат бедняци ...ама комфортни разбира се :mhihi:
Да , не ги разбираме тия неща тука в България . То и нормален човек трудно може да разбере защо е нужно да раздуваш тоя имотен балон ако не със спекулативна цел . А това да се радваш че плащаш милони за нещо което има реална себестойност десетки пъти по ниска от спекулативната уж пазарна цена , може да бъде само мазохизъм и нищо друго
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 10 Ное 2019, 15:51

Bogat-Beden написа:
Моджо написа:Паурка, пиши ипотека бре. С тоя моргидж само за морги си мисля. И не автоморги.
:lol: :lol:


Ми аз това плащам. Ще си взема бележка :OT:


Jordana написа:За какво спорите че нещо се затри идеята ? Цената на квадратен метър жилищна площ в градове като Лондон и Хонк Конг чупи всякакви граници - около 23 000 дойляра в ситито . И живеят като мишки в апартаментчета по 30м2 за по 1 милион ама в София панелите били кофти а ония много убави ??!! . Или ако не живееш в талашитена колиба насред прерията , далеч от съседи си беден ??!! Доказваме че с къща за 1 милка дойляри си бедняк в САЩ ....ами много добре , отлично дори . Само не мога да разбера защо това трябва да е хубаво или универсален критерий за заможност или бедност ? Дори ми се струва че ако продължат да им държат ниски лихвите и праветелството да им налива пари в тоя имотен балон ще стане най добре , и с имоти за 10 милки ще бъдат бедняци ...ама комфортни разбира се :mhihi:
Да , не ги разбираме тия неща тука в България . То и нормален човек трудно може да разбере защо е нужно да раздуваш тоя имотен балон ако не със спекулативна цел . А това да се радваш че плащаш милони за нещо което има реална себестойност десетки пъти по ниска от спекулативната уж пазарна цена , може да бъде само мазохизъм и нищо друго


Не спорим, водим вискусия. Много ти е далеч, за да разбереш :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 10 Ное 2019, 16:48

Далеч ми е затова чета пресата и аз , като колегата по "далечни " въпроси :lol:
Не е много трудно за разбиране ако цените на имотите имат 300% ръст за 10 години примерно а заплатите само 100 % то филма не е много за хвалене . От комфортна средна класа отиваш на наемател с дискомофорт . Което неизбежно ще се случи при следващия пробив в системата , колкото и да се кълнат че тоя път няма да е като оня :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 10 Ное 2019, 20:24

Jordana написа:Далеч ми е затова чета пресата и аз , като колегата по "далечни " въпроси :lol:
Не е много трудно за разбиране ако цените на имотите имат 300% ръст за 10 години примерно а заплатите само 100 % то филма не е много за хвалене . От комфортна средна класа отиваш на наемател с дискомофорт . Което неизбежно ще се случи при следващия пробив в системата , колкото и да се кълнат че тоя път няма да е като оня :mhihi:


Тоя път ще е много по лошо от “оня”... всички предпоставки са на лице... само трябва “тригър” ама никой не знае какъв ще е - заучено положение с едно голямо неизвестно...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 10 Ное 2019, 21:01

alx написа:Тоя път ще е много по лошо от “оня”... всички предпоставки са на лице... само трябва “тригър” ама никой не знае какъв ще е - заучено положение с едно голямо неизвестно...


Народът (навсякъде) се е набълбукал яко с безумни кредити. Чакаме да вдигнат малко лихвите и тогава производителите на пуканки ще станат милионери. Заеми от по 250-300К, някои и повече. Разкрачен яко, защото трябва да е "софианец"... Чудно ми е, тогава какво ще се пише тук :dunno:

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 10 Ное 2019, 21:16

BMW_POWER написа:
alx написа:Тоя път ще е много по лошо от “оня”... всички предпоставки са на лице... само трябва “тригър” ама никой не знае какъв ще е - заучено положение с едно голямо неизвестно...


Народът (навсякъде) се е набълбукал яко с безумни кредити. Чакаме да вдигнат малко лихвите и тогава производителите на пуканки ще станат милионери. Заеми от по 250-300К, някои и повече. Разкрачен яко, защото трябва да е "софианец"... Чудно ми е, тогава какво ще се пише тук :dunno:


бе да ти кажа нещата в родината са толкова объркани, че не вярвам да паднат много цените в големите градове. ако чужденците яко купуваха недвижими имоти в големите градове, при една световна криза цените щаха да паднат. но при положение, че повечето пари са (родни) фъни мъни така или иначе по нашите земи- може и да няма голям ефект. говоря така защото гледам как се движиха цените при последната криза- в щатите и западна европа цените паднаха едно 20-30%, докато в родината колко паднаха? 5? 10? знам ли. единствения вариант да паднат цените в родината е да се случи нещо което ще ореже доходите на хората и те няма да могат да си плащат ипотеката и пазара да се наводни с банкови имоти... но пак- ние сме толкова изолирани от световната икономика, че не знам този вариант как ще се случи... ама пак- знам ли. аз са себе си съм си доказал, че нямам нюх за такива работи и затова такива сметки и планове не правя- като ми хареса нещо го купувам и не го мисля, дали ще е инвестиция или не.
алекс
трабант 601с
разни други возила


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 10 Ное 2019, 21:23

Малко квадрати, висока цена в абсолютна стойност, но според мен е добра инвестиция
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bioz » 10 Ное 2019, 21:30

По темата за богатите, преди години бях на командировка в Италия в една от големите компании в корабната индустрия имаха към 100 кораба. Та ми разказваха за собственика, че си продал голямата къща в предградията и си взел апартамент в центъра на Рим защото всички шипоунъри живеели там.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 10 Ное 2019, 23:42

alx написа:
BMW_POWER написа:
alx написа:Тоя път ще е много по лошо от “оня”... всички предпоставки са на лице... само трябва “тригър” ама никой не знае какъв ще е - заучено положение с едно голямо неизвестно...


Народът (навсякъде) се е набълбукал яко с безумни кредити. Чакаме да вдигнат малко лихвите и тогава производителите на пуканки ще станат милионери. Заеми от по 250-300К, някои и повече. Разкрачен яко, защото трябва да е "софианец"... Чудно ми е, тогава какво ще се пише тук :dunno:


бе да ти кажа нещата в родината са толкова объркани, че не вярвам да паднат много цените в големите градове. ако чужденците яко купуваха недвижими имоти в големите градове, при една световна криза цените щаха да паднат. но при положение, че повечето пари са (родни) фъни мъни така или иначе по нашите земи- може и да няма голям ефект. говоря така защото гледам как се движиха цените при последната криза- в щатите и западна европа цените паднаха едно 20-30%, докато в родината колко паднаха? 5? 10? знам ли. единствения вариант да паднат цените в родината е да се случи нещо което ще ореже доходите на хората и те няма да могат да си плащат ипотеката и пазара да се наводни с банкови имоти... но пак- ние сме толкова изолирани от световната икономика, че не знам този вариант как ще се случи... ама пак- знам ли. аз са себе си съм си доказал, че нямам нюх за такива работи и затова такива сметки и планове не правя- като ми хареса нещо го купувам и не го мисля, дали ще е инвестиция или не.


Цените 2013г в жк Гоце Делчев спрямо 2008г бяха на 1/2. Това в София де. Питай ме, откъде знам ;)
Голямата далавера с къщи за тъщи, магистрали и пр. евролапане в един момент ще секне. Какво правим тогаз? Може да се появят отново отдавна изчезнали от форума фенове на марката.
Синът ми разказва за негови колеги, дето плащат по 3-4-5000лв на месец ипотека. Това са хора на заплата, не фирми или бизнес. Набълбукали се за по 25 години. Баси, ми ако се разболееш или нещо те изгонят от работа? Аз не го разбирам, но бг-то си е страната на чудесата. Как ще отрежеш доходите, при условие, че хора просто няма. Виждал ли си статистика, за постоянно живеещите в страната? Да са макс 5 милиона. Колко от тях реално работят? Не броим тези, дето бачкат сезонно по Гърция, Испания, ЕС, кораби и т.н. Те се водят граждани, но реално си живеят навън и доходите им са оттам. Хотел Рай в Ямбол го събориха. Чакам друг подобен да се срине и ще настане чудо. Едно земетресение като Вранчанското ще докара чудеса. Въпросът не е ДАЛИ, а КОГА.
Аз в имот в бг не бих инвестирал :dunno:

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от N.Mihaylovski » 11 Ное 2019, 0:05

BMW_POWER написа:
alx написа:
BMW_POWER написа:
alx написа:Тоя път ще е много по лошо от “оня”... всички предпоставки са на лице... само трябва “тригър” ама никой не знае какъв ще е - заучено положение с едно голямо неизвестно...


Народът (навсякъде) се е набълбукал яко с безумни кредити. Чакаме да вдигнат малко лихвите и тогава производителите на пуканки ще станат милионери. Заеми от по 250-300К, някои и повече. Разкрачен яко, защото трябва да е "софианец"... Чудно ми е, тогава какво ще се пише тук :dunno:


бе да ти кажа нещата в родината са толкова объркани, че не вярвам да паднат много цените в големите градове. ако чужденците яко купуваха недвижими имоти в големите градове, при една световна криза цените щаха да паднат. но при положение, че повечето пари са (родни) фъни мъни така или иначе по нашите земи- може и да няма голям ефект. говоря така защото гледам как се движиха цените при последната криза- в щатите и западна европа цените паднаха едно 20-30%, докато в родината колко паднаха? 5? 10? знам ли. единствения вариант да паднат цените в родината е да се случи нещо което ще ореже доходите на хората и те няма да могат да си плащат ипотеката и пазара да се наводни с банкови имоти... но пак- ние сме толкова изолирани от световната икономика, че не знам този вариант как ще се случи... ама пак- знам ли. аз са себе си съм си доказал, че нямам нюх за такива работи и затова такива сметки и планове не правя- като ми хареса нещо го купувам и не го мисля, дали ще е инвестиция или не.


Цените 2013г в жк Гоце Делчев спрямо 2008г бяха на 1/2. Това в София де. Питай ме, откъде знам ;)
Голямата далавера с къщи за тъщи, магистрали и пр. евролапане в един момент ще секне. Какво правим тогаз? Може да се появят отново отдавна изчезнали от форума фенове на марката.
Синът ми разказва за негови колеги, дето плащат по 3-4-5000лв на месец ипотека. Това са хора на заплата, не фирми или бизнес. Набълбукали се за по 25 години. Баси, ми ако се разболееш или нещо те изгонят от работа? Аз не го разбирам, но бг-то си е страната на чудесата. Как ще отрежеш доходите, при условие, че хора просто няма. Виждал ли си статистика, за постоянно живеещите в страната? Да са макс 5 милиона. Колко от тях реално работят? Не броим тези, дето бачкат сезонно по Гърция, Испания, ЕС, кораби и т.н. Те се водят граждани, но реално си живеят навън и доходите им са оттам. Хотел Рай в Ямбол го събориха. Чакам друг подобен да се срине и ще настане чудо. Едно земетресение като Вранчанското ще докара чудеса. Въпросът не е ДАЛИ, а КОГА.
Аз в имот в бг не бих инвестирал :dunno:


Да ви кажа, висчко тук в БГ е голям ФЕЙК, хората който могат да си купят жилище което е 2000 евро м2 са доста малко, спрямо строежите, аз ще гледам сеира идната година
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 11 Ное 2019, 8:15

Bogat-Beden написа:Малко квадрати, висока цена в абсолютна стойност, но според мен е добра инвестиция

Абе аре стига бе ... 60кв дето сигурно са 50 на първи етаж за 120 евра, ебем ти и инвестицията :no:
Не казвам, че няма да е успешна :mhihi: обаче е безумно за една кутиШка пък била и в Яворов да се дадат такива пари според мен ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Ное 2019, 11:19

За живеене и собствено единствено жилище не е гот, освен евентуално за сам чиляк, макс двойка.
ЗатФа написах инвестиция, може да му падне малко цената в близките 2-5 години, но дългосрочно винаги ще му расте и ще е много ликвидно, като за имот разбира се :)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 463
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 11 Ное 2019, 16:22

Bogat-Beden написа:Още малко смях :lol: :lol: :lol:

Нещо изчезнА обявата. Или продавача се е засрамил и е свалил обявата, след като е прочел темата, или си е продал имота. Трудно ми е да позная кое от двете се е случило :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Ное 2019, 14:39

streetz написа:
Bogat-Beden написа:Още малко смях :lol: :lol: :lol:

Нещо изчезнА обявата. Или продавача се е засрамил и е свалил обявата, след като е прочел темата, или си е продал имота. Трудно ми е да позная кое от двете се е случило :lol:


Такива оферти са един път в живота, някой със соц носталгия по големи и тъжни панелени партаменти и леви политически щения веднага го е прилапал :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 12 Ное 2019, 22:18

Bogat-Beden написа:
streetz написа:
Bogat-Beden написа:Още малко смях :lol: :lol: :lol:

Нещо изчезнА обявата. Или продавача се е засрамил и е свалил обявата, след като е прочел темата, или си е продал имота. Трудно ми е да позная кое от двете се е случило :lol:


Такива оферти са един път в живота, някой със соц носталгия по големи и тъжни панелени партаменти и леви политически щения веднага го е прилапал :dunno:


Абсолютно! Този апартамент ще изкара много пари, стига да го е взел някой с акъл. С това обзавеждане си беше готов музей на соца. Плащаш 10 кинта и виждаш как е живяла баба ти. С малко фантазия може да се вкара и екскурзовод. Ето така, да разказва за комити и хайдути. Дори има къде да се види, къде се е крил Левски от турците.
За съжаление е на първия етаж. Така отпада версията за двадесетина девойки, дето са си сплели косите и скочили от балкона, за да не идат в някой харем...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook