Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TNT » 07 Юли 2020, 11:38

ivanski_2 написа: а и Смолян не е чак толкова далеч....

Където пък имат недостиг на анестезиолози :mhihi: Без анестезиолози какви операции, каква реанимация ? За медицина София, Пловдив, Варна, Бургас. Не че няма и в останалите градове добри доктори, ама да кажем, че няма "пълен пакет" :mhihi: Ако има добър очен, не значи, че ще намериш и добър гастроентеролог примерно.

Аз съм съгласен напълно с Моджо. Ако човек има здравословни проблеми, нека търси жилище близко до болница. Но за останалите хора, читави доктори в рамките на 30-60мин е напълно достатъчно. По този повод се сетих за обсъждания по-назад в темата апартамент в Младост, на ъгъла на два булеварда, дишайки всичкият прахоляк и сажди. За здраве, ама нали си близко до болница.

Имотите, за които се сещам без минуси за мен... струват по няколко милиона. Жилище в града си има плюсове, жилище извън града си има плюсове. Скоро в Петрич ми трябваше една малка плоска батерийка и трябваше да обиколя 15 магазина (да, 15), докато намеря :kuku: Това в голям град няма как да стане. Ако няма в първият, има във вторият. Вече свикнал с удобствата на големият град е трудно да се върнеш "назад".
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 07 Юли 2020, 11:38

Тез дето не им трябва винетка да ходят до София да не се вживяват как живеят на село, ще ви замоля само :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 07 Юли 2020, 11:43

ТНТ, те местните си знаят къде има :)) Кат заживееш там ще научиш бързо кое къде е.
Хм,хм...


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 07 Юли 2020, 11:45

TNT написа: За медицина София
По-скоро така.
Два три пъти звъня за консултация и като ме чуят шопските медици, че живея в село Шумен и ми казват или "няма да коментирам колегите" или " не правете нищо там" :lol: :help:
П.С. Наистина си имаме и тука добри доктори, но са малцинство :)
Аз за Софията си държа на моята песен за Ярлово ( ама да не работиш 'секи ден у СФ, че бавничко се стига..)
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 07 Юли 2020, 11:51

Е ти какво искаш да ти кажат :)) Нали треа да дойдеш да те опушкат. Еле па в частните.
За съжаление "реформата" в здравеопазването му разказа играта. Ама това е дълга и болна тема.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от zAcK » 07 Юли 2020, 13:09

Имам колега, дето идва всеки ден от Дупница на работа в София :bchug: Имам и такъв, дето идва с влака от Перник и после с метро и накрая с парашутка, а вечер обратно :bowdown: От години. Имам и от Пловдив, който идва по няколко пъти на седмица. Та какво да кажа. Много хора не ги кефи София, освен за работа :idea: И не можеш да ги накараш да живеят тука. А преди това като младежи са живели тук. И имат и деца, да не каже някой нещо :idea: Този от Дупница си го кефи да си пие ракията на двора и децата му да живеят в спокойно място. Имам и познати, дето децата им в села с по 400-500 човека са станали много повече хора, от много от великите софиянци и на по 25 години са на мениджърски позиции в международни компаниии, а училище са завършили в местната гимназия, която не е специализирана в нищо :mhihi: И те така.

Да не давам за пример всички познати с много средства, чиито деца са учили в най-подбраните училища и 99% са пълни лайна и лекенца, дето не могат сами да си вържат обувките. Що все тъй става? Родителите с възможности, децата уж учат на най-якото място, всякакви занимания и накрая - лайно. Ама те през живота си не са видели какво е да създадеш нещо. Техните нямат време за тях, щото нали бизнес, срещи, работа, кариера и т.н. И накрая що така стана :mhihi: Щото семейството за тях не е нищо, а работата е пълна тъпотия :bchug: И те така.
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 07 Юли 2020, 13:31

"Чувал съм за някакви хора, които не живеят в София и обясняват колко е добре, но аз живея в София от 20 години понеже съм изключително последователен в разсъжденията си" :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 11 Юли 2020, 19:48

Малко да са посмейти Изображение

В интерес на истината, сега живея на центъра на село Шумен и хората тук са осезаемо по-прости и невъзпитани от гетото Дружба.. (живял съм там малко) :oops:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bai_ILIA » 12 Юли 2020, 8:47

Bogat-Beden написа:Малко да са посмейти Изображение

В интерес на истината, сега живея на центъра на село Шумен и хората тук са осезаемо по-прости и невъзпитани от гетото Дружба.. (живял съм там малко) :oops:


Ти се смееш ама онзи ден маникюристката на жена ми я убеждавала да се махаме от Лозенец. Вика Дружба е супер вие луди ли сте какви сте?. Имаме супермаркети големи всякакви, всичко. На Вас даже и Билата ви е смешна. Продавай на скъпото, че и парЕ ще останат после :mhihi: Верно Билата е "смешна" ама е на 150 метра :ok: И целия този женски разговор в контекста на това, че няма откъде да си купиш хубави плодове или зеленчуци освен Била... Смятяй къде ме пратиха за домати...
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Dextuar » 12 Юли 2020, 13:37

bai_ILIA написа:
Bogat-Beden написа:Малко да са посмейти Изображение

В интерес на истината, сега живея на центъра на село Шумен и хората тук са осезаемо по-прости и невъзпитани от гетото Дружба.. (живял съм там малко) :oops:


Ти се смееш ама онзи ден маникюристката на жена ми я убеждавала да се махаме от Лозенец. Вика Дружба е супер вие луди ли сте какви сте?. Имаме супермаркети големи всякакви, всичко. На Вас даже и Билата ви е смешна. Продавай на скъпото, че и парЕ ще останат после :mhihi: Верно Билата е "смешна" ама е на 150 метра :ok: И целия този женски разговор в контекста на това, че няма откъде да си купиш хубави плодове или зеленчуци освен Била... Смятяй къде ме пратиха за домати...
Онзи ден пред едно заведение в Лозенец тафиха на един приятел 4 бр тасове между 19 и 22ч, дотук с премиум кварталите в Столицата...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 12 Юли 2020, 13:48

И в Лозенец съм живял, до Семинарията.
Нищо общо няма с гетото като локация, зеленина, инфраструктура, спор няма. Но не спрях да се дивя как всеки един от около 20на живущи в блока (малка кооперацийка) блъска входната врата. Независимо дали е рано сутрин или късно вечер, не съм видял един да я затвори нормално, като човек :shock: Сякаш някой е поставил традицията и е дал тон и другите следват :lol: :help: :dunno:
Най-евтиното жилище сигурно е 80-100 хи'й евра, по-големите сигурно са 2-3 пъти по-скъпи. Предполага се, че живеят състоятелни хора. Е стълбите на входа бяха на парченца, месеци наред никой нищо.. Колко струва тоя ремонт, ще ги бутне ли финансово, не знам..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 12 Юли 2020, 17:34

Общите части да са мега зле е традиция в България, никой нищо не го интересува и ако може да не плаща. Няма вход, в който да няма няколко екземпляра, които не плащат смешната месечна такса или влачат с по една година закъснение и не говорим да нямат пари, просто не им се плаща и това е.
Всеки гледа вътре да му е лъскаво, ама стълбите че са пред разпад и кочина не се забелязва дори.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 14 Юли 2020, 12:33

Значи панелката, дето я купих преди няколко години в "атомната столица", ще се окаже изключение... Входът е чист и се поддържа изрядно, а миналата година смениха дограмата и направиха топлоизолация на стълбището. Комшиите даже изглеждат разбрани хора - сериозна "екстра" във влашкото село..,. :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TheDriver » 14 Юли 2020, 13:55

Колеги при мен преместването извън София се случи наскоро.

Припокри се с "пандемията" за добро или лошо... по-скоро за лошо тъй като забави целия процес.

120км от София с малко дете....през магистрала.

Както по-назад се спомена борбата с инфраструктурата я има. Отне ми половин година да реша проблеми с водоснабдяване, ел. енергия, интернет и телевизия. В момента имам връзка и към водопреносната мрежа и към кладенец в двора + хидрофор и резервоар. Интернет на местен доставчик + мобилен на бисквитка(върши ми страшно много работа).
Нова ел. инсталация, ремонти стягане на имота и т.н.

Т.е. трябва си сериозна подготовка и не е като да смениш апартаменти в София.

Апратамента в София си остава и няма да се дава под наем - от една страна и двамата трябва да отскачаме от време на време до офиса от друга е здравеопазването*.

*Зарадите детето, а и заради нас се пътува до София за лекар/болница. Там ни е педиатъра дори. Тук на местно ниво има болница и някакви специалисти, но тях ги ползваме по спешност и за "по-леки" неща.
Заформили сме малка група приятелски/познати семейства с деца на сходна възраст т.е. в детската градина ще е със себеподобни "светлозелени" :bowdown:

Мисля че до края на началното училище сме си вързали нещата след това ще мислим как да процедираме.
Образованието е голям проблем, ако успеем да направим среда от "познати", "добри деца" и в училище, както и да намерим добри педагози или по-скоро ги пренаредим както искаме(дълга тема и не е за тук) нещата ще се наредят. В противен случай обратното преместване към София е гарантирано.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 14 Юли 2020, 14:33

kadei sanamira селото, както се казва :D
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook