Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 11:06

Borymeckata написа:купиха апартаменти в София, та като дойде времето "детето" да следва - да не дава пари по квартири. Интересна логика... :dunno: :dunno:

Да се чудим ли защо са високи цените в София тогава или НЕ :mhihi:
Тия кога ще се върнат, нали се сещаш ... за Великден и за Коледа да изтръскат дъртите и бабите :mhihi:

И аз имам познати на познати дето като се ожениха, родителите на единия им купиха апартамент в София.
После като забременя момата другите роители купиха по-голям , а малкия щели под наем да дават ...
Сигурно е частен случай ама като те гледам и ти кво пишеш ... ше се окаже, че не е чак толко частен :mhihi:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 06 Юли 2020, 11:16

Сигурно апартаментът в столицата им се вижда като добра инвестиция, защо не? Нали, "детето" ще се ожени, ще останат "децата" да работят там - идилия... :dunno: :dunno:


TNT написа:
zAcK написа: Ама там има инфраструктура.

Тук е ключа от бараката. ...

Аз, честно казано, не разбирам каква "инфраструктура" очаквате да има в едно село?
Път, водопровод и електроснабдяване има навсякъде - и в селата около София, и в най-забутаното село в северозапада. Интернет и сателитна телевизия също можеш да си хванеш навсякъде... Респективно, канализация и топлоснабдяване няма в нито едно село, независимо къде се намира. С обществения транспорт също не вярвам да има голяма разлика, а и да имаше... какво, ще чакате селския "рейс" с местните бабички ли?
Магазини, училища, детски градини, паркове - едва ли ще намерите на село. Наистина не се сещам, каква "инфраструктура" бихте очаквали... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 11:52

Borymeckata написа:Път, водопровод и електроснабдяване има навсякъде - и в селата около София, и в най-забутаното село в северозапада.
...
Респективно, канализация …

Вероятно за тези иде реч , но в детайлите е проблема ...

Път - иди дойди до всякъде се стига прилично, но улици дето не са достойни на париж-дакар лятото и кален траял зимата са рядкост
водопровод - то че го има е добре, или е с ниско налягане или спира често зарадии - понякога и двете
електро - пак същото - ниско напрежение и аварий

канализация - не че е непреодолим проблем с яма, но си е пак допълнителен разход и ангажимент

та като теглиж чертата има инфраструктура (или останки от такава), но не е ОК, което води до ковпромиси, проблеми и допълнителни разходи

за съжаление в повечето села последните инвестиции в инфраструктура са на повече от 30г
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TNT » 06 Юли 2020, 11:56

Бърз път и доста транспорт. В село Марково до Пловдив мисля бяха на всеки час рейсовете, а селото е на 3км. В гимназията имах съученици от там и реално за 30мин се оправяха до училището. Някои от другите села знам, че имат маршрутки. Билетчетата по 1,50лв мисля бяха (тука информацията е на 5-10 години :mhihi: ). Проблем по селата е интернета - в много села няма читав интернет. Бавен, прекъсва, непостоянно скорост... това е проблем за ИТ-та хоум-офис.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от zAcK » 06 Юли 2020, 12:03

K_Ilkov написа:
Borymeckata написа:Път, водопровод и електроснабдяване има навсякъде - и в селата около София, и в най-забутаното село в северозапада.
...
Респективно, канализация …

Вероятно за тези иде реч , но в детайлите е проблема ...
Път - иди дойди до всякъде се стига прилично, но улици дето не са достойни на париж-дакар лятото и кален траял зимата са рядкост
водопровод - то че го има е добре, или е с ниско налягане или спира често зарадии - понякога и двете
електро - пак същото - ниско напрежение и аварий
канализация - не че е непреодолим проблем с яма, но си е пак допълнителен разход и ангажимент
та като теглиж чертата има инфраструктура (или останки от такава), но не е ОК, което води до ковпромиси, проблеми и допълнителни разходи
за съжаление в повечето села последните инвестиции в инфраструктура са на повече от 30г


До скоро не знаех, но в много от селата няма налягане на водата и спира доста често, защото помпите в голямата част от времето са спрени, за да няма уж много големи загуби :banghead: И това в държава, където има вода колкото си искаш... Та няма какво да говорим повече. Като не можеш да се изкъпеш и рязко не ти се живее на село в Територията... :banghead:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от 3186 » 06 Юли 2020, 12:21

А и водопровода съвсем не е някаква даденост. Понеже търся активно, имам вече някакви наблюдения.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 06 Юли 2020, 12:38

Проблемът с водоснабдяването е най-лесно решим от техническа гледна точка. По принцип в селския двор има кладенец, значи ти трябва само една хидрофорна помпа или евентуално - резервоар някъде на по-високо. Пълниш го през нощта с "евтината" електроенергия и нямаш повече грижи - не ти пука за водопровода, че даже и за електроснабдяването. Може да си направиш и "слънчева" баня с панел или дори само с варел на покрива - ще имаш достатъчно топла вода за къпане през лятото. А през зимата няма да се потиш и баня не ти трябва... :mhihi: :mhihi:

За мен липсата на канализация е по-сериозният проблем, но това е навсякъде по селата. Това с ямата... абе не е толкова просто, с две думи казано.


3186 написа:А и водопровода съвсем не е някаква даденост. Понеже търся активно, имам вече някакви наблюдения.

И какво - попадал си на село без водопровод? Къде това? Трябва да е някоя махала из Балкана... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 182
Регистриран на: 20.10.2015
Пол: Мъж
Кара: мъсквич

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от 3186 » 06 Юли 2020, 12:53

Borymeckata написа:Проблемът с водоснабдяването е най-лесно решим от техническа гледна точка. По принцип в селския двор има кладенец, значи ти трябва само една хидрофорна помпа или евентуално - резервоар някъде на по-високо. Пълниш го през нощта с "евтината" електроенергия и нямаш повече грижи - не ти пука за водопровода, че даже и за електроснабдяването. Може да си направиш и "слънчева" баня с панел или дори само с варел на покрива - ще имаш достатъчно топла вода за къпане през лятото. А през зимата няма да се потиш и баня не ти трябва... :mhihi: :mhihi:

За мен липсата на канализация е по-сериозният проблем, но това е навсякъде по селата. Това с ямата... абе не е толкова просто, с две думи казано.


3186 написа:А и водопровода съвсем не е някаква даденост. Понеже търся активно, имам вече някакви наблюдения.

И какво - попадал си на село без водопровод? Къде това? Трябва да е някоя махала из Балкана... :dunno: :dunno:

БЕЗ никакъв водопровод май не съм виждал, но села с 20-30% водоснабденост - да. По-добре от мен знаеш колко трудно би било присъединяване към мрежата, ако трябва да се заобикалят няколко редици къщи, които нямат желание да го направят.
Сондажа и хидрофора... може да дълбаеш и на 100 метра, за да извадиш нещо, ама няма как да го разбереш преди да купиш имота. Да не говорим колко скъпо излиза и не съм сигурен, че водата ще е годна за пиене.

ПС: Кладенеца също не е даденост. Може би и моето виждане е субективно, защото търся предимно празни парцели и в краен случай някоя съборетина за събаряне ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 06 Юли 2020, 13:03

Ако някога са живели хора в този имот и няма водопровод... трябва да има поне кладенец в него или в КРАЕН случай - чешма наблизо. Просто не виждам друг вариант... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 13:05

Тука става дума за разни ливади и вилни зони явно ...

Е ся, то не може хем до края хем в рая :mhihi:
Тия села и имоти дето нямат вода парцелите следва да са доста евтини - рискуваш и толко ...
Има и такива дето са доста по-ясни нещата с вода, сондажи , нет и тн. на съответната цена на имотите

От село до село разлики не е като да няма ...
Най-важно е да няма малцинствени общности, че е тоя проблем няма решение :ok:

Borymeckata написа:Проблемът с водоснабдяването е най-лесно решим


То всичко е решимо - не винаги е лесно еле пък евтино ...

Водата е ясна - кладенец, сонда - варианти има ... , но спира тока - спира и водата , тоя гравитачен вариант дето предлагаш, не е лош, но зимата не е ОК
То и при слабо налягане праскаш един хидрофор и край

Тока, за да си автономен също може - генератори, солари има ...

Ямата не е проста със сигурност, но не е и такава драма

Дори и да се оборудваш със всичко, за да си бекъпнат за всяка авария остава въпрос, че всички тия системи искат поддръжка ...
не, че е драма, просто не е като да врътнеш крана на чешмата и да цъкнеш копчето на електрото ...

Просто бита е малко предизвикатлество както е било бек ин дъ дейс :mhihi: и не на всеки му се занимава ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 06 Юли 2020, 13:46

С така описаната горе липса на инфраструктура вече съм съгласен. Но ако не беше така, то и къщите по селата на 20-30 минути от Сф щяха да са по 200к€, не по 20-40, както е сега. Реално има нелоши опции, но винаги има съобразяване. И накрая си оставаш в апартамента и си ходиш по екскурзии, вместо да ставаш "независим" от всичките монополи...
И аз съм в период на активно търсене, който мисля да заменя с период на активно бачкане и събиране на €€€, че иначе с 2 деца ще е истинско приключение и целият живот ще е само едно транспортиране напред-назад...
Щото сега го гледам така, какво са 40 мин с кола до работа вместо 20 в момента (както и абсолютната ми свобода да не се качвам на кола, когато съм сам). Но сега голямата вече тръгва 1ви клас и като си представихме как я будим всеки ден с 40-60 мин по-рано, за да я закараме на училище и зехме да дърпаме ръчната на "селската авантюра", в която се бяхме концентрирали последните 2 години...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 14:01

pampo написа:с 2 деца ще е истинско приключение

истината е, че това е по-сериозна спирачка от другите неща, които имат решения макар и скъпи и ангажиращи чат-пат ...

Тук ангажимента е ежедневен, неотменим и тн.

След 15г ще пробваш пак :mhihi:
До тогава варианта е виладжийска схема, ако имаш сили да поддържаш и едното и другото ...
Даже бих посъветвал да се ориентираш щото може да се окаже по-натам, че колкото и да си събирал пари имотите вече да са недостъпни ...
имам едни такива наблюдения спрямо 7г по-рано
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 06 Юли 2020, 14:41

K_Ilkov написа:Даже бих посъветвал да се ориентираш щото може да се окаже по-натам, че колкото и да си събирал пари имотите вече да са недостъпни ...
имам едни такива наблюдения спрямо 7г по-рано

Чакай сега, темата е кога ще има срив на цените, не скок... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 06 Юли 2020, 14:45

E ясно е, че основно срив ще има сред бетонните кутийки, които се строят сега на богато. Къщите в покрайнините обикновенно не са от "спешните резерви за продажба". Те са за спасение ако кафявото удари вентилатора :D
Иначе вилни схеми на 40-50км и имоти тип "всички обичат Реймънд" имаме няколко, за това се бях концентрирал в нещо подобно за чисто лично ползване в Банкя, М. Бучино и подобни, но и там е като в Бояна като цени...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 15:09

Бих мерил нещата във време (достъпност) понеже километрите са относителни - Бистрица, Железница и Плана са до София един вид, но трудно достъпни ...
Други села са с много по-бърз достъп заради бързо трасе до тях. Или същия като време, но с много по-добро съотношение цена/качество.

То хубаво, че имаш, то и ние имахме такава, но на дестинация непригодна според мен за бъдещо ползване и без перспектива за развитие ...
На място без СОТ аз не бих наливал пари например ... Не че е спасение, но ... поне от кокошкари, дето ще ти отварят имота всяка седмица пази си мисля

Borymeckata написа:Чакай сега, темата е кога ще има срив на цените, не скок... :mhihi: :mhihi:

А, да верно, няма проблем, сядаме и чакаме срив на цените на имотите в софийските села :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook