Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Мар 2020, 19:08

TNT написа:Най-рано зимата.

Викаш да почнат първо огледите.. :lol:
има логика
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 28 Мар 2020, 19:09

Аз следя къщи в периферията на Сф и след извънредното положение излязоха 2 добри къщи на прилична цена, и двете изчезнаха за няколко дни...
Очаквам сериозни промоции след 3-4 години.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 28 Мар 2020, 19:14

pampo написа: къщи в периферията на Сф .
Това ще бъде новата тенденция, сега с вируса нещата само ще се ускорят.
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 271
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TNT » 28 Мар 2020, 19:23

Bogat-Beden написа:
TNT написа:Най-рано зимата.

Викаш да почнат първо огледите.. :lol:
има логика

Тепърва ще фалират бизнеси и хора. 2 седмици сме в карантина, не 6 месеца.

Аз също мисля, че за в бъдеще хората ще търсят повече жилища извън града. За себе си съм убеден, че при покупка ще гледам направо на къща да скоча. Ще видим дали желанието ще съвпадне с възможностите :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 28 Мар 2020, 20:40

pampo написа:Аз следя къщи в периферията на Сф и след извънредното положение излязоха 2 добри къщи на прилична цена, и двете изчезнаха за няколко дни...
Очаквам сериозни промоции след 3-4 години.


Месеци? И т.е. сега все още няма проблем да се изповяда сделката и т.н.?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 28 Мар 2020, 22:16

Не ми се е налагало да ходя при нотариус, може и двете да са само на предварителен договор.
Иначе тенденцията може да е извън града, но аз си търся нещо свястно от известно време и всички съборетини си стоят с години на безумни цени, когато исзскочи нещо адекватно - изчезва за под седмица.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от b_u_b_o » 28 Мар 2020, 23:21

Не искам да ви разочаровам, но при предната криза цените на къщите около софия не мръднаха особено. Съмнява ме този път да е различно, ама ще видим. Особено ако наистина хората се насочат натам и спрат да се врът в кутийки...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 28 Мар 2020, 23:47

Много зависи дали заради кредитния бум в момента има къщи купени с ипотеки. Предната криза нямаше толкова голям дял на имоти купени с ипотеки... сега обаче нещата са много по-различни.

Според мен първоначално всички панелки и производни такива ще ги отнесе цунами, но по-скъпите неща няма да има голямо движение. Просто панелките стигнаха нереални цени, при условие че са сгради с още 20-30 години живот МАКС. Дори не е ясно дали ще ги има след като изтече периода на ипотеката :kuku:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 29 Мар 2020, 0:16

Имам познат който иска 100к евро за епк за ремонт в Дружна, това са луди хора.
Панелки има за 100к също леко оправени, не съм оригиналните плочки и тапети
Падането ще е сериозно

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 29 Мар 2020, 10:15

b_u_b_o написа:Не искам да ви разочаровам, но при предната криза цените на къщите около софия не мръднаха особено. Съмнява ме този път да е различно, ама ще видим. Особено ако наистина хората се насочат натам и спрат да се врът в кутийки...

Това не е вярно, гледам активно от 2-3 години в Банкя и цените са скандални. Зарибих се за там преди 5-6 години, когато още нямах възможност за покупка и започнах да гледам обявите. Тогава имаше къщи във вилната зона над общината за по 50-60к €, сега напълно аналогични съборетини са по 120-150к€. В момента като вляза в сайта, къщите, които започват да приличат на нещо започват от 200к€, пълен абсурд. Според мен, който иска да продаде, ще е принуден да пусне на цена за продаване, иначе ще "продава" 5+ години. И аз мога да пусна е46цата си за 20 бона и да казвам, ето продавам идеална кола за 20к, същото е и с бараките в имот.бг в момента. Директен пример давам за 130к€. Очаквам предположения кога точно някой ще купи тая "къща" за 130к€
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... cxyka&f1=3
Ето и още една "топ оферта" в същия ценови диапазон
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... cxyka&f1=3

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bum_bum » 29 Мар 2020, 10:44

Това в случая са цени на парцелите в по-голямата част, отколкото на сградите в тях.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nukem » 29 Мар 2020, 10:47

Аз също бях скандализиран миналата година се наканих, трябваше ми студио 35-40кв.м, гледах Манастирски, Витоша, Студентски, Младост4 еми то под 45к. евра няма, тези хора имат ли идея как се изкарват толкова пари, баси. Сега ще ги почакаме 2-3 години да видим какви ще са цените.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 29 Мар 2020, 11:28

bum_bum написа:Това в случая са цени на парцелите в по-голямата част, отколкото на сградите в тях.

Така е, но и парцелите се продават десетки години и хората си вярват, че един декар там струва 150к€. Пожелавам им успех в продажбата, вярвам, че скоро ще има и нормални оферти. Аз лично изпуснах 2 добри, но явно още не съм бил готов психически и финансово за живот на двор тогава. Едното беше къща с 1дка двор зад кортовете в центъра за 90к€, която беше стара и с кофти архитектура, но здрава и позволяваща осъвременяване.
Другото беше парцел над общината за 50€/м2, и двете бяха актуални към 2017 някъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 29 Мар 2020, 11:33

Банките дават ли кредити за такъв тип имоти? Никога не съм се интересувал. Това е важно за това как ще реагират цените.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bum_bum » 29 Мар 2020, 11:35

Нямам представа как вървят цените на парцелите честно казано. Но още преди 4-5 години в Бистрица искаха 60-150 евра, според зависи къде се намира. На тоя северен склон се замислих, че не бих искал да живея. Както и в Банкя в центъра. Зимата е не по-малко мръсно, отколкото в София. Ако искаш чист въздух или на 7-8км встрани от къщите с минимално съседи в близост или не става.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook