Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 06 Май 2019, 17:24

:OT: Хахаха, профилът на бум-бум ще остане в историята на форума :lol: :lol: :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 06 Май 2019, 19:47

Nukem написа:
Като каза гледка, и аз си се любувам на моята, пия си кафето на терасата и съм прибрал бмв-то в гаража чакам градушката хах и си мисля след месец трябва да се местя в София и ми става едно тегаво на душата :shock:
Изображение


Аз смених града с три пъти по-малък и ме съм съжалил и за секунда.
В бг то сега куцо кьораво и сакато тегли заеми. Утре като вдигнат лихвите с 3-5 процента и пак ще говорим.
Банката никога ме губи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Dextuar » 06 Май 2019, 20:07

BMW_POWER написа:
Nukem написа:
Като каза гледка, и аз си се любувам на моята, пия си кафето на терасата и съм прибрал бмв-то в гаража чакам градушката хах и си мисля след месец трябва да се местя в София и ми става едно тегаво на душата :shock:
Изображение


Аз смених града с три пъти по-малък и ме съм съжалил и за секунда.
В бг то сега куцо кьораво и сакато тегли заеми. Утре като вдигнат лихвите с 3-5 процента и пак ще говорим.
Банката никога ме губи
Аз също гледам да избягвам кредити. Дори сега за жилището си седнах на дъто и няколко години спестявах само и само да не ходя на вариант ипотека. Обаче сега след като го купих, виждам, че за да мога да вляза да живея (ново строителство), ми трябва една не малка сума за довършителни работи и обзавеждане и сериозно се замислям дали да не изтегля един потребителски, че ми се изчака чакалото, докато гледам връстниците ми как чупят кинти по почивки и автомобили...


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 06 Май 2019, 20:11

Dextuar написа:
BMW_POWER написа:
Nukem написа:
Като каза гледка, и аз си се любувам на моята, пия си кафето на терасата и съм прибрал бмв-то в гаража чакам градушката хах и си мисля след месец трябва да се местя в София и ми става едно тегаво на душата :shock:
Изображение


Аз смених града с три пъти по-малък и ме съм съжалил и за секунда.
В бг то сега куцо кьораво и сакато тегли заеми. Утре като вдигнат лихвите с 3-5 процента и пак ще говорим.
Банката никога ме губи
Аз също гледам да избягвам кредити. Дори сега за жилището си седнах на дъто и няколко години спестявах само и само да не ходя на вариант ипотека. Обаче сега след като го купих, виждам, че за да мога да вляза да живея (ново строителство), ми трябва една не малка сума за довършителни работи и обзавеждане и сериозно се замислям дали да не взема един потребителско, че ми се изчака чакалото, докато гледам връстниците ми как чупят кинти по почивки и автомобили.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ти осъзнаваш ли , че си направил нещо голямо , купил си жилище. То дарак на 10-15 г всеки може да купи , но жилище- комплименти. Колко твои връстници купиха “панелка даже” без ипотека? Помисли и сподели. Респект.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Май 2019, 20:32

И мен Канадата ме сложи на показ. :mhihi:

Venelin1111 написа:
Top Gun Maverick написа:По-пренаселено, ама повече пари дават и затова е всичкото. И аз малко си рекох какви са тия 22км. от Лъвов мост, ама викам знам ли кое село са лапнали към града още.


Село си е ама го водят квартал на София та данък сграда е като на Лъвовете, важно е , че е спокойно за живеене. Няма гняс , мяукащи индивиди с претенции и т.н.

Нищо лошо за мястото, даже напротив, ако бях в София сигурно и аз бих избрал нещо възможно по-далеч от лудницата, за кутия в тези новите кашони и дума не може да става.

Декстъре, цял живот ще имаш шанса да пръскаш пари, но щом си запазил ума и парите за жилище, то си е вечно твое и пари от него неможе да загубиш, освен ако не се впуснеш в прекалено скъпи ремонти. Влизай там както може, зарежи тия кредити да хрантутиш разни хора, които на това разчитат. Щом си спестил за жилище, няма да ти е проблем още мъничко изчакване за нещата вътре в него. А колите...колкото по-късно си купиш кола, толкова по-хубава ще бъде тя.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 27.12.2011
Местоположение: Варна
Кара: F11 535 xd, e28 520i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от kokignatov » 10 Май 2019, 10:30

Не мисля , че скоро ще има срив в цените . Дори икономическата обстановка да се влошо, което всички очакват през 2021/2022 мисля , че ценитебпо -скоро ще запазят сегашните си нива и ще замръзнат за определен период ,но не и да паднат драстично. И правилото ,че хубавите имоти си държат цената ще е валидно с пълна сила . Колкото за предстояща икономическа криза през 2021 ( неясно още в какви мащаби ) се чува и в нашия сектор ( Oil and Gas , Северно море ) а всички знаем как цената на петрола е пряко обвързана със световната Икономика .Наблюдавам ,че компаниите с които работим форсирват проектите си за да хванат хубавата цена на петрола .

Изпратено от моят MTK8383 с помощта на Tapatalk

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 10 Май 2019, 14:58

Четох наскоро много интересна статия за проценти суми и т.н. задлъжнялост на световната икономика и разбивка по водещи икономики. Сравняваха 2008 и сега. Беше страшно.
Цените на имотите в бг са много психологически. В големите градове са безумно надути заради търсенето. Падането на цените в Юта изобщо нямат нищо общо с положението във Варна, ама на. Спомнете си какво беше преди 10-20 години. Гръмне нещо и цените на петрола летят. Сега изравниха Сирия със земята и нищо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 10 Май 2019, 15:35

България как е... в дългова спирала ли е :)
Все пак темата е за имотите тук... не по света.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 10 Май 2019, 15:41

steeN написа:България как е... в дългова спирала ли е


бг е топ оф дъ топ в световната икономика :bowdown: :bowdown:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 16 Май 2019, 11:31

А за вас кои са наистина добрите квартали в София? При мен май се изчерпва с Изток, Изгрев (части), Дианабад (части) и може би Иван Вазов и "стария" "долен" Лозенец.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 16 Май 2019, 11:45

Иван Вазов и отделни малки части от останалите "престижни" локации, най-вече в директна близост до парк/гора без централен вход там :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 16 Май 2019, 12:30

Най-добри квартали няма, останали са само някакви малки петна/улички, където що годе става. Останалото е мизерия, кал, разбити тротоари, шум и разбира се - хиляди паркирани автомобили, навсякъде. Особено Иван Вазов ми е най-противен.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 16 Май 2019, 12:31

Ако гледаме цените, най-най-най е Докторска градинка
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 16 Май 2019, 12:35

Bogat-Beden написа:Ако гледаме цените, най-най-най е Докторска градинка

Център ама баш...В близост на “Оборище” си съсед с Лили Иванова...:-))


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1756
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 16 Май 2019, 13:09

Bogat-Beden написа:Ако гледаме цените, най-най-най е Докторска градинка


Изключая прахът, шума, практическата липса на места за паркиране, тоталните идиоти (99% от съседите) и още десетина подобни екстри, е така. Там обаче има една подробност, която никой агент няма да ви каже. Знам за сграда на метри от френското посолство, върху която през войната е падала бомба. Като цяло е килната на една страна. В допълнение един от съседите е избил вътрешни стени и е направил апартамента си на голям салон. По един апартамент на етаж са (над 200м2) и пет човека имат да правят ремонт на покрива, който тече. Цените там са Е60 на м2 .... :shock:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ildivvy

Последни теми
Facebook