Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2019, 5:01

steeN написа:
alekangg написа:
steeN написа:Разбира се, нека се радват... но правенето на инфраструктура отнема доста време като няма пари. Всеки нов квартал е изглеждал така и постепенно ще се облагородява. Все пак пазара отразява бъдещите очаквания.

След като всичко е засрано и застроено няма как да се оправи вече.
Точно в чужбина първо се прави инфраструктурата и след това се строят блокове.


На теб май не ти е ясно как се прави инфраструктура. Не можеш да строиш нищо преди да има устройствен план, където всичко е зонирано и разпределено.
Улиците (и всякакъв вид инфраструктура) са планирирани още преди някой да направи първата копка на каквото и да е било на нивата. Това, че е чакъл не значи, че няма предвидено място за тях и че не може да се направи.
И както написа колегата отгоре, инфраструктурата е дъжавна собственост и се строи и поддържа само от държавата (изключение са затворените комплекси само, където цялата земя е частна).
Или ако на някой му писне и реши да я ремонтира сам, но трябва да иска разрешение първо и това, което прави си остава собственост на държавата.

Та преди да обяснявате как инвеститорите не правели улици малко се запознайте как работят нещата. Една дупка да отидеш да запълниш и общината може да те глоби за самоуправство.


Какъв устройствен план те гони? Ти за бг ли говориш или по принцип?

https://www.google.ca/maps/@42.6583847, ... 312!8i6656

https://www.google.ca/maps/@42.664157,2 ... 312!8i6656

Aко тук има градоустройствен план, явно ти си го разписвал :mhihi: :mhihi: :mhihi: Имаш петно, получаваш право на строеж и всичко е шест.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nukem » 05 Май 2019, 9:49

Измененията на общият устроиствен план се гласува от Общинските съвети, така че мисля че е ясно на всеки един общински съвет състава от какви индивиди е и как и защо гласуват.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 05 Май 2019, 12:55

BMW_POWER написа:...


Не ти ли писна да демонстрираш, че идея си нямаш от реалния свят?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2019, 16:17

steeN написа:
BMW_POWER написа:...


Не ти ли писна да демонстрираш, че идея си нямаш от реалния свят?


Taka e. И линковете ми са от фотошоп :mhihi: :mhihi: :mhihi: Всеки, който живее в северно от Гоце Делчев или Борово може да ти каже, как няма проблем с паркирането, има прекрасна гледка към Витоша и диша чист планински въздух :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Или как първо раздадоха разрешителни за строеж и после от над 20 години умуват продължението на Тодор Каблешков посока Черни връх и Симеоновско шосе ... Обезщетението на новопостоените билдинги им идвало скъпо ...

Хайде, анонимни форумен всезнайко, обясни ни И познанията си по градска архитектура и урбанистика. Разясни на простолюдието (и мен включително), как София е един прекрасен град и как всичко в него съобразено с мисълта за жителите му :ok: Любопитно ми е да видя, дали тук ще има и един недоволен от ставащото там.

Докато словоблудстваш, другите могат да си припомнят:

https://www.investor.bg/na-pyt/349/a/so ... ot-278724/

https://www.dnevnik.bg/sviat/2017/03/14 ... a_stolica/

Който иска, може да чете и

https://www.google.ca/search?ei=1-7OXND ... PiGoaVsqmc

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 05 Май 2019, 18:20

Нищо няма да ти разяснявам. Пазара ще то разясни, щото числата нямат пристрастия. Никой не ти е виновен, че си си продал апартамента на дъното на пазара, понеже си голям разбира, че сега да се обясняваш.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 05 Май 2019, 18:48

Пинтев написа:
cod-cdbp написа:
BMW_POWER написа:
streetz написа:
BMW_POWER написа:Чакаме да видим кога ще падне първия панелен блок. За сега падат само балкони, но е въпрос на време. Това ще раздвижи пазара като цяло.

Панелките няма да паднат още доста години, на тях не може да се разчита да съборят пазара.

Чукай на дърво. В Ямбол Хотел Рай го събориха отдавна. Не помня в Свобода или в Надежда имаше един блок "полегнал" на една страна. Един да падне и гледай с цените на другите какво ще стане.



В Толстой е блока. И е полегнал, защото почвата отдолу е блатиста (има река в съседство). В съседство дълги години стоя един наводнен строеж - сега е търговски център.
Считам че проблема не е в панелката там, а в почвата отдолу. :winky:


Панелките си имат определен живот,който вече изтича..и реално стават опасни..сега дали ще паднат или не е само божа работа.София вече не става за живот!!!!


Да Ви кажа , че това съм го прозрял преди 15 години ,купих парцел в регулация в краен квартал на София на около 22 км от центъра /Лъвов мост/ построих къща и сега със семейството живеем далеч от “лудницата” и близо за работа. Израснал съм на “ Димитър Петков” , панелката там е дадена под наем, щото на “пазара Д.Петкив”вече не е за живот. София се пука по шевовете, пренасели се. Сега като има поредица почивни дни се радвам ... в София се шофира леко , няма задръствания, и е ОК. Панелките рано или късно са аут, имат някакъв експлоатационен срок , а и с оглед , че са строени от “ Стрийтелни войски”-кеч ..мани бегай. Не случайно преди 3 г в Германия източен Берлин започна обстойно проучване и рехабилитация на панелките от ГДР соца.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Последна промяна Venelin1111 на 06 Май 2019, 8:57, променена общо 1 път
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 05 Май 2019, 22:21

не знаех, че София е станала над 40км диаметър! :bowdown: :bchug: европейски столици с няколко милиона ряпа да ядат

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 05 Май 2019, 22:34

Колкото по пренаселено става толкова повече се вдига цената на земята и строителството става само високо . В момента масовото строителство е общежития по 7-8 етажа . След 10-15 години с тия темпове панелните квартали ще Ви се струват като слабо застроени с ниски сгради зони за отдих :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Top Gun Maverick » 05 Май 2019, 22:37

Ти му викаш общежития, а хората там затворени комплекси и заради тая работа плащат едни бая пари отгоре. :mhihi:
По-пренаселено, ама повече пари дават и затова е всичкото. И аз малко си рекох какви са тия 22км. от Лъвов мост, ама викам знам ли кое село са лапнали към града още. :mhihi:
Иначе я гледайте как се прави:
Собственици разкопаха столична улица в знак на протест

https://fakti.bg/imoti/378631-sobstveni ... =firstpage
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от sobiss » 05 Май 2019, 23:01

Панела има още бая хляб да изяде докато отпадне от общото класиране, още повече като знам какво е масовото ново и не чак до там ново строителство. Панела с едно качествено саниране си удължава значително експлатационният период.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1745
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 05 Май 2019, 23:09

steeN написа:Нищо няма да ти разяснявам. Пазара ще то разясни, щото числата нямат пристрастия. Никой не ти е виновен, че си си продал апартамента на дъното на пазара, понеже си голям разбира, че сега да се обясняваш.


Защото не можеш, не знаеш, нямаш идея и си абсолютна нула :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз си продадох апартамента в София (където не бих се върнал за нищо на Света) и си изплатих голяма част от моргиджа тук. Валиото на къщата ми след елементарни подобрения плюс вдигането на цените на пазара за последните две години нарастна с над 20%. Опитай да потърсиш информация в Гугъл за пазара в Отава.

Изображение

Живея в парк и ти пожелавам някога да имаш подобна гледка. Къде в София можеш да си пуснеш детето пред блока да играе свободно? Къде можеш да си отвориш прозореца и после да не ти се налага да чистиш прах с часове? Пазара? Хаха, това, че се сбъдна мечтата на много хора да станат софиянци си е за тяхна сметка. Набиваш десетки и стотици хиляди евро в панемка или "нов строеж" със съмнително качество и се имаш за нещо голямо??? В САЩ има достатъчно много празни градове. Пък и не само там. Аз познавам много хора, които избягаха от София.
"Въпрос на вкус!" - казало кучето и си облизало гъза :dunno:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 06 Май 2019, 8:34

Top Gun Maverick написа:По-пренаселено, ама повече пари дават и затова е всичкото. И аз малко си рекох какви са тия 22км. от Лъвов мост, ама викам знам ли кое село са лапнали към града още.


Село си е ама го водят квартал на София та данък сграда е като на Лъвовете, важно е , че е спокойно за живеене. Няма гняс , мяукащи индивиди с претенции и т.н.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 06 Май 2019, 15:10

Малко тишина моля ....чувате ли сега тоя натрапчив шум ? Няма начин да не го чувате ....как кое , шумът от сриването цените на имотите бре :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 06 Май 2019, 15:13

И още агресивни реклами , е Вие бихте ли живели тук ? На тази цена ?

Изображение


http://sofbuild.com/?gclid=EAIaIQobChMI ... gKKf_D_BwE


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nukem » 06 Май 2019, 17:18

BMW_POWER написа:
steeN написа:Нищо няма да ти разяснявам. Пазара ще то разясни, щото числата нямат пристрастия. Никой не ти е виновен, че си си продал апартамента на дъното на пазара, понеже си голям разбира, че сега да се обясняваш.


Защото не можеш, не знаеш, нямаш идея и си абсолютна нула :mhihi: :mhihi: :mhihi: Аз си продадох апартамента в София (където не бих се върнал за нищо на Света) и си изплатих голяма част от моргиджа тук. Валиото на къщата ми след елементарни подобрения плюс вдигането на цените на пазара за последните две години нарастна с над 20%. Опитай да потърсиш информация в Гугъл за пазара в Отава.

Изображение

Живея в парк и ти пожелавам някога да имаш подобна гледка. Къде в София можеш да си пуснеш детето пред блока да играе свободно? Къде можеш да си отвориш прозореца и после да не ти се налага да чистиш прах с часове? Пазара? Хаха, това, че се сбъдна мечтата на много хора да станат софиянци си е за тяхна сметка. Набиваш десетки и стотици хиляди евро в панемка или "нов строеж" със съмнително качество и се имаш за нещо голямо??? В САЩ има достатъчно много празни градове. Пък и не само там. Аз познавам много хора, които избягаха от София.
"Въпрос на вкус!" - казало кучето и си облизало гъза :dunno:


Като каза гледка, и аз си се любувам на моята, пия си кафето на терасата и съм прибрал бмв-то в гаража чакам градушката хах и си мисля след месец трябва да се местя в София и ми става едно тегаво на душата :shock:
Изображение
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook