Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 17 Май 2019, 15:01

Не е скъпа къщата, скъпа е земята. Обявяват блока за опасен и се оказваш собственик на въздух. Къщи бол. Дори да я бутнеш, избор голям. Солидни, сглобяеми, от контейнери дори...
Аз лично чакам (не мога да кажа "с нетърпение") следващото земетресение като Вранчанското отпреди 40 години. Колко петна за строеж ще се отворят, не е истина...

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 17 Май 2019, 15:13

Dextuar написа:Не отчиташ един друг факт - става нещо в тоя имот, което прави пребиваването невъзможно, нямаш и възможност да го продадеш освен на голяма загуба, тогава к’во правим?


това мислене да си го изкорениш, ама бързо... говоря ти генерално- житейски ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от acho.rs » 17 Май 2019, 16:25

Dextuar написа:
acho.rs написа:
Dextuar написа:
pampo написа:
Dextuar написа:
b_u_b_o написа:Колкото до цените, миналата година като я купувах няколко човека ми казаха че съм луд да пазарувам в пика на пазара. Сигурно е така ако купувам с цел печалба. Аз купувам с цел следващите 30-40 години, живот и здраве и повече, да живея там. Все ми е тая в момента колко струва или след 3 години. Сега съм я харесал и съм решил че това е моето място, сега съм я взел. Да не говорим, че нещата както цяло се случват бавно, сигурно ще ми трябват 5 години да си направя всичко както го искам по къща, двор, барбекю, гараж да си построя... Еми искам да ги отметна тия неща докато още съм млад не да чакам изгодни цени :D

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk


От тези 30-40г евентуален живот там колко време ще ти трябва, за да стане твоя?

Колкото и да отнеме, ще е по-малко отколкото наетата да стане твоя...
Не отчиташ един друг факт - става нещо в тоя имот, което прави пребиваването невъзможно, нямаш и възможност да го продадеш освен на голяма загуба, тогава к’во правим? Ако си под наем, стягаш си куфара и дим да те няма...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Ако стане нещо продаваш имота а прихващане на кредита и си готов. Вече ако си се финансирал с измислени схеми които уж си на 80% от цената ама всъщност си на 130%, става сложно.
Много ми е странно когато млади двойки живеят до 45г при мама и тати, та да може когато децата им станат абитуриенти да си вземат имот със събираните 18 години пари.

Дълга тема, а и на теб не ти е ясна. Даже преди години, когато и аз като тебе не бях в час бях пуснал тема за ипотеките.

ПС: изумявам се как някои, хора не получават инфаркт от безкрайно злобеене по всички възможни теми :kuku:
Аз по-горе го написах, че вече съм си купил апартамент без ипотека и в момента дори го обзавеждам и по принцип съм доста против живот под наем. Ааа и съм още бая далеч от 40-те ;)

Говоря за примери като да не случиш на съседи, да изникни ромска махала до вас, ей такива неща.

ПС: изумявам се как някои хора са компетентни по всички възможни теми :kuku:

Sent from my iPhone using Tapatalk


Честито за покупката, ама ние не сме ловени в гората и знаем пределно добре кои са вариантите за купуване на жилище в София от млад човек с пари в брой - тъй, че не се прай че си спестявал и САМ от спестеното си си купил нещо. Това е възможно само и единствено ако си бачкал в чужбина, живял си като куче 5-10 години и си се върнал. За Другият вариант за успешен дходоносен бизнес - знаем че не си част от него.... Както и аз де.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Dextuar » 17 Май 2019, 16:42

acho.rs написа:Честито за покупката, ама ние не сме ловени в гората и знаем пределно добре кои са вариантите за купуване на жилище в София от млад човек с пари в брой - тъй, че не се прай че си спестявал и САМ от спестеното си си купил нещо. Това е възможно само и единствено ако си бачкал в чужбина, живял си като куче 5-10 години и си се върнал. За Другият вариант за успешен дходоносен бизнес - знаем че не си част от него.... Както и аз де.

Трудно ти е да го повярваш, но е факт. Имам и други познати, които са го правили. Но не са ходили всяка седмица на чалготека и да са мятали сълветки по 40 кинта пакета, а са бачкали яко и са се ограничавали с 1 почивка в годината и стара 10 годишна кола, въпреки че заплатите са им позволявали да си купят и нова 5-ца на лизинг. На това аз му казвам приоритети. А и аз не съм си купил палат за 200к евро, че да ми е трябвало да спестявам 10г за него, нито съм взел нещо в някой мега вип престижен затворен комплекс, а напълно нормално двустайно апартаментче в непретенциозен квартал. Като се видим някой път на живо да разходите джага и ф10-ката, ще ти покажа ексела с кое и колко, пък да видим после дали падаш по гръб ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Фидел Кастро » 17 Май 2019, 16:49

acho.rs написа: За Другият вариант за успешен дходоносен бизнес - знаем че не си част от него.... Както и аз де.

Ачка, там първо трябва да си поръчаш надгробна плоча, а след това да купуваш жилище! :mhihi:
По сравнително законен и безопасен начин бързи пари можеха да се направят от 1990 до 2000 г. После едни чичаци от "службите" решиха, че така не може и толкоз. :roll:
Аз във форума горе-долу съм засачал няколко такива себеподобни колеги. :yes:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 17 Май 2019, 19:24

Club BMW написа:Това което е показал Е34, "Къща в дълбоката испанска провинция Валенсия", си е точно коптор, както той се изразява и аз не бих се загледал по такава дупка :mhihi:

Страшна мизерия ти казвам

"дупка" 1
"дупка" 2
3...

И т.н..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nukem » 17 Май 2019, 19:28

таз първата и 3-тата дупка, направо ако доживея до пенсия продавам всичко и с радост ще препичам старите кокали хах :D :D :D
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 17 Май 2019, 19:45

Колко е данъка на тези на година?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alekangg » 17 Май 2019, 20:45

1000-1500-2000, зависи от общината, но в тоя порядък.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bai_ILIA » 17 Май 2019, 20:50

Dextuar написа:Като се видим някой път на живо да разходите джага и ф10-ката


Джага съм го карал и е много яка кола :driving: Не мога да разбера какво против имате кредитите като цяло? Взимал съм сигурно 6-7 потребителски общо 6 цифрена сума и съм ги връщал винаги предсрочно. Вноската те прави финансово дисциплиниран. Друго си е да почнеш месеца с 2к вноска вместо да се мислиш за бизнесмен :mhihi: И накрая пак всичко профукано...Последния потребителски ми го дадоха на 5.75% Къси лихви, лесно, удобно. Хубаво е да се пести ама как пестите 6 цифрени суми направо незнам. Мани го този ексел, има си приложения за телефона за приходи и разходи :yes:

Ако днес ми трябваше жилище директно тегля ипотека и влизам с 30% собствени средства да речем. Даже на по-високи цени от преди няколко години, късите лихви правят покупката изгодна и после се чудите защо всичко е в космоса. Проблемът е, когато хора теглят 100% ипотека и после играят потребителски кредит за обзавеждането...При следваща криза тази група хора прави друга група по-богати като банките им продават имотите евтино...Ако вноската ти не е голяма част от приходите се ядва. По-добре вноска на банката от колкото на някоя леля мазен наем...

Криза на имотите скоро няма да има колкото и да им се ще на някои хора. Да, може би цените ще се укротят, но големи спадове или нещо подобно е абсурдно да се очаква в краткосрочен план...

БМВ от магазина се взима много лесно. Вноската как да е, но аз не мога да преживея обезценяването на нещо, което си платил 150к и на 5-тата година е 55к. Това прави разликата между тези, които могат да си позволят вноската и тези, които наистина купуват такива коли. Аз съм от първите...

Лелее ПИБ дават потребителски на 4.49 % :mhihi:
Декстъра знае как отгворът ми винаги е: НЯМАМ ПАРИ :mhihi: С пари всеки може...
"Чемодан, вокзал, Москва"


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Май 2019, 9:39

Доста добре като цена и параметри като цяло, поне на прима виста!
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 29 Май 2019, 9:52

Бива! Къде къде е по-добре да си купиш нещо такова, отколкото за същите пари 80м2 в Сан Стефано плаза примерно.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 26
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Petrolhead » 29 Май 2019, 10:37

z
Последна промяна Petrolhead на 11 Юни 2020, 8:47, променена общо 1 път


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Май 2019, 10:55

Petrolhead написа:с уговорката, че ти трябват 1000-1500 лева месечно за ток и отопление, отделно всякакви дребни и не чак толкова дребни ремонти по къща и двор. живеенето в голяма къща си е скъпо удоволствие, личен опит :) (трябва да сменям интериорните врати при мен, не знам даже колко са, но са повече от 15. по 200-300 лева едната, забавление)
Е , сигурно ,то няма пълно щастие..
А и над половин декар РЗП, колко да е отоплението? :lol: :dunno:
Но виж просто за каква цена м2 става реч, още повече, че е почти в София..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 29 Май 2019, 10:57

Bogat-Beden написа:
Petrolhead написа::lol: :dunno:
Но виж просто за каква цена м2 става реч, още повече, че е почти в София..

Селото е “супер”, лично наблюдение.А хората там...мале бегай


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: nero_

Последни теми
Facebook