Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 03 Ное 2019, 19:06

Скъпичко е, но ми се чини добра инвестиция, ако имах половин милион излишен :lol:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BaDxBoY » 03 Ное 2019, 22:06

Bogat-Beden написа:Скъпичко е, но ми се чини добра инвестиция, ако имах половин милион излишен :lol:


За тия пари определено бих си взел апартамент на запад.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от RageBg » 03 Ное 2019, 22:38

BaDxBoY написа:
Bogat-Beden написа:Скъпичко е, но ми се чини добра инвестиция, ако имах половин милион излишен :lol:


За тия пари определено бих си взел апартамент на запад.


https://www.olx.bg/ad/kascha-v-germaniya-CID368-ID7Zs4k.html#4ef757ca53
:dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bum_bum » 03 Ное 2019, 22:58

380кв, гредоред от миналия век в някакъв град с размерите на Троян.. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 04 Ное 2019, 9:10

Състои се от 10 реновирани апартамента и 3, които могат да бъдат оправени.

Елементарната математика показва по по-малко от 30м2 на апартамент. Изглежда като общежитие.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 04 Ное 2019, 10:33

Такива обяви са капан , целта обикновено е да се докопат до наивници с налични 300 000 евра както в случая . И после да ги светнат на невероятни далавери за бързо забогатяване с имотен гешефт в Германия. 300 000 евра няма как да получите от немска банка ако не сте германец с добър кредитен рейтинг . Ще се наложи да разпорите дюшека с кешовицата , и нещата ще си дойдат по местата :mhihi: А въпросната сграда от обявата е 100 годишен хамбар направен на общежитие на това отгоре с наематели и вероятно тежести върху имота . Неясен статут и купища подводни камъни и допълнителни разходи . Имам един агент който мина преди години по подобна схема , след дзамбата разговорите за имоти му причиняваха нервен срив за минути .
Но все пак има шанс и да попаднете на читав българин продавач на щастие в Германия , така че всеки има право да преследва мечтаното немско жилище . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от RageBg » 04 Ное 2019, 11:15

Не знам как разбра, че конкретния имот е подводен камък , аз от обявата не можах да разбера, просто като сравнение я пуснах , не тръгнах да ви я продавам, споко. :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 04 Ное 2019, 12:03

RageBg написа:Не знам как разбра, че конкретния имот е подводен камък , аз от обявата не можах да разбера, просто като сравнение я пуснах , не тръгнах да ви я продавам, споко. :D

Предполагам че е такава по информацията в обявата , това си е лично предположение . Казах всеки е свободен да си направи собствена оценка . Изминава си целия път по сделката с адвокатите и институциите в Германия и си преценява за конкретния имот . За мен лично си е такава каквото написах тая работа . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от E34 » 04 Ное 2019, 14:08

Bogat-Beden написа:Скъпичко е, но ми се чини добра инвестиция, ако имах половин милион излишен :lol:


Тва прилича на имот от ЧСИ. Тея сладури чак контактите са си изкурубили. А па и агенцията предварителни протоколи ше подписва майкооооооо, мъка мъка!
Иначе преди като си търсех имот из Европата в Германия имаше много много добри попадения. Не ми се вярва горната обява да е измама, там положението с продажбата и отдаването под наем на имоти си е много сериозно законно подплатено. Абсолютно нормална обява си е според мен.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 04 Ное 2019, 16:37

Някой замислял ли се е какви пари плащаме за “общи площи” :
Стълбища
Асансьори
Коридори в един 8- етажен блок примерно. Гледам по “канал3” в момента как се формират цените на апартаментите и разбирам , че около 20-30% от цената на новото стройтелство е калкулирана цена общи площи от инвеститора.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 04 Ное 2019, 16:46

Не виждам нищо странно, кой трябва да плати тези площи?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 04 Ное 2019, 16:47

pampo написа:Не виждам нищо странно, кой трябва да плати тези площи?

Просто никога не съм се замислял.
А казаха , че цените
на панелките при соца не са се формирали така .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от bum_bum » 04 Ное 2019, 17:08

Апартамент от соца по нот. акт 64кв беше ако не по-голям, то в никой случай от сегашен 109. Та като гледам общите площи може и на 40% да отиват :mhihi:

Повечето спални на новото строителство са такива, че като отвориш гардероба да трябва да седнеш на леглото, щото няма място. За височина на тавани, особено след някакви изгъзици с картон пък да не говорим. Не стаи, а килии.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от streetz » 04 Ное 2019, 17:34

64 панел е хол 20-22 кв.м , спалня 13-14 кв.м и кухня 8-9 кв.м., баня и евентуално килер, което няма как да е еквивалент на ново 109 с общите части. По-скоро тристаен маломерен 90 кв.м. (чисто 70-75). Другото е, че на старото терасите не влизат в площта по нот. акт. Изобщо тия сравнения са безмислени за мен при положение, че площите са смятани по различни правила през годините.
Не виждам какво ме бъркат общите части или цената на квадратен метър - купува се жилището на дадена цена и толкова. Това, че счетоводителя е направил разбивка за всеки сантиметър кой ще го плаща е все тая, важното е какво получаваш накрая и в какво реално ще живееш.
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 04 Ное 2019, 17:38

streetz написа:Това, че счетоводителя е направил разбивка за всеки сантиметър кой ще го плаща е все тая, важното е какво получаваш накрая и в какво реално ще живееш.
Клиента плаща всичко. И да , нормативните документи са се изменили във времето. Интересно мие , чета тук , че новото строителство е с ниски тавани. Няма ли стандарт 2.00+ метра?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook