Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115
младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 29 Май 2019, 13:05

Е ако говорим за цена на метър, ето ти две оферти, но не е само това критерият...
Не че е лоша къщата, но не е за "простосмърни"

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... lz1np&f1=1

https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5 ... lz216&f1=1

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Rainbow » 29 Май 2019, 13:21

Съгласявам се на 100% с Бай Илия!

Кредитите, кредитните карти, потребителските и т.н. са финансови инструменти, които можеш да имаш голям бонус при правилна употреба.

Ако си с финансова култура на идиот - тогава ще те заробят и са най-лошото нещо на света - набивано в главите ни, от нашите родители още от ранна възраст, както и че най-важното е да имаш собствено жилище. Но същите хора са живели във времена, където родителя е длъжен да купи и помогне с жилище на децата си, те на техните деца и т.н с цената да си като роб и да не гледаш себе си, а да има все за децата. Докато последните не ги продадат, изпият/изшмъркат и приключи филма :mhihi:

Отделно ако се чака перфектният момент за жилище бих казал, че при класическият ипотечен кредит в Европа и САЩ (30-35 години), ще преминете поне през 1 криза, ако не и през 2 :mhihi:
Отделно ако въведем еврото и според мен цените ще скочат още...

Тези дни бях във Виена, най-добрият град за живеене в света според някакви статистики... Еми висока средна нетна заплата е около 3000-3500 евро. Цените са като в София, но в Евро, добро 100 квадратно 3-стайно апартаментче, на хубаво място е около милион. Та така, не мисля че е много по-евтино или оферта от тук в момента и със сигурност в София с 3000 лева нето си по-добре от там с 3000 евро ;)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 29 Май 2019, 14:25

Venelin1111 написа:
Но виж просто за каква цена м2 става реч, още повече, че е почти в София.
Селото е “супер”, лично наблюдение.А хората там...мале бегай


Sent from my iPhone Х using Tapatalk

Те къде са ОК хората, по този показател не трябва имот да си купуваш, освен ако няма никой в радиус 50+ км :lol: И селцето си е перфе, не много далеч, но все пак извън града, добра връзка, чист въздух, високо ..
Не знам какво повече може да се иска, особено за такава цена.. :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nukem » 29 Май 2019, 15:11

Rainbow написа:


Ти Верно ли сравни Виена със София и Бг територията с Австрия? Не знам колко дена си бил там и какви цени на имоти си гледал, но няколко мой прятели си купиха апартаменти там и цените са смежду 30-40% по високи от София, но наемите са над 12 евро на квадрат, така че чисто с инвестиционна цел е по изгодно там, даже му се чудя на Цветанката защо си купува из София 6-7-8 ап. а не си вземе през една офшорка 10-на в Австрия и да си ги пуска под наем :mhihi: . Не знам като приемем еврото кое ще скочи както казваш, но ще е интересно да си говорим пак какво/къде скача като удари следващата криза.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Jordana » 29 Май 2019, 15:20

Цецко има три цветанки , изобщо не му е лесно със зестрата и прави грешни ходове от време на време . Но него не го мислете , ако си изтръска ръкава ще паднат още два мезонета където си пожелае . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Rainbow » 29 Май 2019, 15:24

Като въведем еврото и дойдат чуждите инвестиционни фондове и изкупят имотите, никой няма да те пита или да се интересува дали ти имаш пари и възможност да си позволиш жилище, или не ;)

В Лондон подобно нещо стана като се замогнаха руснаците, араби и китайци, и в момента англичанин там ако не е наследник, ще си купи, ама друг път.

Виена мен не ме впечатли особено, а това с евтините жилища го знам - мерси. Не знам къде са твоите приятели, аз гледах цени по агенциите за недвижимите имоти по улиците.

Виж за инвестицията съм съгласен с теб :yes: А какво ще стане - никой не знае, освен че нормалните хора винаги ще са прецакани - от кризите винаги богатите стават по-богати, бедните - по-бедни :)
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 29 Май 2019, 15:32

Rainbow написа:Като въведем еврото и дойдат чуждите инвестиционни фондове и изкупят имотите,


при сега съществуващия иконо-политически климат това няма да стане. родината в момента не е интересна.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 613
Регистриран на: 12.06.2013
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от M-coupe » 29 Май 2019, 15:48

alx написа:
Rainbow написа:Като въведем еврото и дойдат чуждите инвестиционни фондове и изкупят имотите,


при сега съществуващия иконо-политически климат това няма да стане. родината в момента не е интересна.

те щото сега руснаците не са изкупили половината Черноморие...
..Bayerische Motoren Werke..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Nukem » 29 Май 2019, 15:49

Rainbow написа:


И аз съм съгласен с теб за боатите и бедните, даже по-напред в темата го писах, средностатистическата средна класа като я удари кризата и да паднат имотите дори и с 40% пак няма да може да си позволи жилище, нищо че са по евтини, просто полвината хора ще са без работа. За изкупуването на жилища следя го сега филма в Берлин, но според мен тук няма как да се приложи, просто при нас е много голям процента на собствени жилища.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Моджо » 29 Май 2019, 16:17

Petrolhead написа:с уговорката, че ти трябват 1000-1500 лева месечно за ток и отопление, отделно всякакви дребни и не чак толкова дребни ремонти по къща и двор. живеенето в голяма къща си е скъпо удоволствие, личен опит :) (трябва да сменям интериорните врати при мен, не знам даже колко са, но са повече от 15. по 200-300 лева едната, забавление)


Сметките силно зависят. Ако грееш цялата къща 1000 лв съм съгласен. Ама ако грееш един етаж или само две три стаи ? Зависи колко хора живеете. Мойта сметка за топло е около 300 лв на месец за 1 етаж без да се гаси парното и за секунда. Относно ремонти..ми пак си е според човека. Аз па ремонти не съм правил в близките 15 години , ако не броим боядисване на стени, смяната на един джам и слагането на ламинат в 1 стая.. Вратите ми са на 30+ години, дървени. Сигурно са старомодни ма си работят, що да ги сменям :)) Та е според както си го направиш. Иначе е по-скъпо в къща, съгласен съм. Ама да си пусна децата на двора и да не ги мисля е безценно. Да не говорим за още колко плюсове има. Пък и това е примерно, ако сте 1 семейство си търсите по-малка къща. Ма да се буташ у София ако може на село треа си луд. А Лозен си се води София-град. Има и градски транспорт :) Мисля, че и газ имат, та не е задължително да си на пелети.
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 29 Май 2019, 16:24

В какви филми се вкарвате за сметки? 60 кв апартамент парно ТЕЦ +топла вода 6 месеца ( отопл сезон) = около 1200 лева .Аз в къща 200 кв на два етажа парно на дърва камина с водна риза и комбиниран бойлер 15 кубика дърв за сезон около 1200-1300 лева. И кой как е? Вярно , че аз нова къща построих и двора + ограда и парко място е допълнителен разход. Прави се веднъж и толкоз. Няма как да се сравнява къща с двор и апартамент.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от alx » 29 Май 2019, 16:33

Моджо написа:
Petrolhead написа:с уговорката, че ти трябват 1000-1500 лева месечно за ток и отопление, отделно всякакви дребни и не чак толкова дребни ремонти по къща и двор. живеенето в голяма къща си е скъпо удоволствие, личен опит :) (трябва да сменям интериорните врати при мен, не знам даже колко са, но са повече от 15. по 200-300 лева едната, забавление)


Сметките силно зависят. Ако грееш цялата къща 1000 лв съм съгласен. Ама ако грееш един етаж или само две три стаи ? Зависи колко хора живеете. Мойта сметка за топло е около 300 лв на месец за 1 етаж без да се гаси парното и за секунда. Относно ремонти..ми пак си е според човека. Аз па ремонти не съм правил в близките 15 години , ако не броим боядисване на стени, смяната на един джам и слагането на ламинат в 1 стая.. Вратите ми са на 30+ години, дървени. Сигурно са старомодни ма си работят, що да ги сменям :)) Та е според както си го направиш. Иначе е по-скъпо в къща, съгласен съм. Ама да си пусна децата на двора и да не ги мисля е безценно. Да не говорим за още колко плюсове има. Пък и това е примерно, ако сте 1 семейство си търсите по-малка къща. Ма да се буташ у София ако може на село треа си луд. А Лозен си се води София-град. Има и градски транспорт :) Мисля, че и газ имат, та не е задължително да си на пелети.


ето това.

аз само като видя разни хубави по 150-200 квадрата апартаменти с "отлична гледка" и тн.. и ме хваща клаустрофобията- и вътре и като погледна през прозореца. хем съм градско чедо и съм израстнал в малък апартамент... но сега не мога да си представя да живея в апартамент.

къщата е малко повече труд- да, но преимуществата са несъизмерими.
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от BMW_POWER » 29 Май 2019, 16:51

500м2 къща, за чик уй? Затваряш се в мазето (лятната кухня) и другото седи затворено за гости...
Или имаш три деца, та на всяко по етаж. Ама това са и три коли и ...

Слезте на земята. Не се купува къща, купуват се съседи. Пътя до село, транспорт, училища..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 29 Май 2019, 17:01

Rainbow написа:Като въведем еврото и дойдат чуждите инвестиционни фондове и изкупят имотите, никой няма да те пита или да се интересува дали ти имаш пари и възможност да си позволиш жилище, или не ;)


Ние вече сме въвели еврото. Единственото, което ще въведем ако приемем еврото е да предадем контрола на ЕЦБ.

Иначе ако имаше интерес отдавна да са изкупили... но няма какво да купуват. Като не можеш да осъдиш един наемател за какво да се набутват с глупости?
Това, което чуждите инвеститори строят са офис сгради и там бума е огромен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Venelin1111 » 29 Май 2019, 17:07

Точно така , съседите са важни и то мнооого, иначе не вървят нещата . Мой приятел преди 15 г строи в с Лозен и понеже водопровода е частен нищо , че сметки се плащат в “Софийска вода” не му дадоха да се закачи за водопровода.... Добре , че имаше кладенец в двора па изследваха водата в ХЕИ , че е годна и чак после му дадоха разрешително да строи и после акт 16 иначе к*р ... убавци са в Лозен. Купувайки имот в такива селца и квартали винаги сме пришълци , и никога няма да се омешаме с месните. Знам от опит.


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alozavar, Leon

Последни теми
Facebook