Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

годината на голямата резачка

2020
35
30%
2021
32
28%
2022
14
12%
2023
3
3%
2024
4
3%
2025
3
3%
2026+
24
21%
 
Общо гласове : 115

Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Bogat-Beden » 01 Юли 2020, 16:47

msi200 написа:
Имам един познат строител, та той разправя, че българинът иска имот на шумно и прашно място. Първоначално не му вярвах, но наистина е така.
Да го види светът къде и какво си е купил, а и той свят да види :lol:
За голям или малък град донякъде разбирам, особено в малък град - по- бива.. Но пък голяма къща с голям двор - на натоварен и шумен път, това за мен е вече кощунство :lol: :help:

По темата нещо интересно
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от zAcK » 05 Юли 2020, 22:46

Днес обикалях доста из София с колата - яко Под наем навсякъде по нови и стари, големи офис сгради :mhihi:
Интересно какво ще стане с цените на другите имоти след още някой година. Ама не вярвам да се качат :mhihi:
Следващата криза тука направо ще ни помете :mhihi: :mrgreen: А като гледам още колко сгради строят.

По Цариградско не са роднина, милиционер, роднина, милиционер :mhihi:
Там са строяща се сграда, готова под наем, строяща се сграда, готова под наем :mrgreen: :kuku: И на околомръсното има доста!
Ще е интересно следващите години. И стия мутренски истории, не вярвам много бизнеси да се засилят да инвестират :mrgreen:

P.S. Време е положението яко да се смаже :mrgreen: :ok:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 05 Юли 2020, 22:57

Тия неща не се случват за един ден. Плюс, че смесваш commercial с residential real estate.
Двете ги движат доста различни динамики.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от zAcK » 05 Юли 2020, 23:06

steeN написа:Тия неща не се случват за един ден. Плюс, че смесваш commercial с residential real estate.
Двете ги движат доста различни динамики.



Aко няма хора да напълнят офис сградите, много ми е интересно кой ще пълни другите. Или викаш, процентът на свободните жилища ще расте и няма проблеми :dunno: Още по-интересно ми е, че в момента има много компании, които са преминали на хоум офис до края на годината. Айтитата са ясни, ама има и други. Та затова ще се опразнят още офис сгради. Те и за тия няколко месеца се опразниха. Харесва им да пестят разходи. Те с години се чудеха от какво да режат, ама ги беше страх от хоумофиса, ама сега страхът да не ги затвори някой НОЩ им помогна да осъзнаят някой неща :mhihi:
Та като разберат тия хора де са от вкъщи, че може и да не се налага да купуват коптор в Малинова, това също ще се отрази на продажбите на гнусни подобия на жилища в София. Ама това си е мое мнение. Ще видим дали съм прав :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от steeN » 06 Юли 2020, 6:02

Хората, които могат да работят от вкъщи са много малък процент (особено ако разглеждаш семейства, а не отделни хора). Не се подвеждай по твоето обкръжение. Плюс, че София не е само работа.
Не казвам, че няма да се отрази, но няма да е това движещата сила изобщо при имотите за живеене, а масова безработица ако/като се случи.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ентусиаст
Аватар
Мнения: 871
Регистриран на: 9.10.2006
Местоположение: София
Кара: е85 M54B30

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от sub_eleven » 06 Юли 2020, 8:34

На жилищните имоти за покупка, въобще не се отразиха тези три месеца. Дори са нагоре цените в момента. Имотите и кварталите, които следя... Само нагоре. Вчера преглеждах Лозенец за да намеря една позната да видя за колко си е продала апартамента. Не го намерих, но се втрещих от цените. Ми там 70-80хил. евро за кофти двустаен тотал щета за ремонт. 120хил. евро примерно читавите вече, ама за какво са му на някой за тези пари. По-добре под наем.

Цените на търговските имоти май падат, защото наемите там се сринаха като цяло. Особено малките квадратури от край време. Интересна е ситуацията, но няма нужда да се напрягаме с прогнози... Ден за ден

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 8:40

Аз наскоро се замислих за връзката хоум офис и цени на имоти.

Смятате ли, че ще има ефект върху търсене на по-големи жилища? Щото аз така смятам :mhihi:
Отделно има доста интерес към къщи/имоти около София ... и те така ...
Ако няма нещо, което да срине осезаемо доходите, както Стийн написа, просто ще се преструктурира търсенето, цените не ги виждам да падат нещо ...
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от zAcK » 06 Юли 2020, 9:19

K_Ilkov написа:Аз наскоро се замислих за връзката хоум офис и цени на имоти.
Смятате ли, че ще има ефект върху търсене на по-големи жилища? Щото аз така смятам :mhihi:
Отделно има доста интерес към къщи/имоти около София ... и те така ...


В цяла Европа хората с добри доходи живеят на по 50 км. от големите градове. Ама там има инфраструктура.
А тука дори в центъра на София е като Лагос :idea: За новите квартали дори няма да споменавам.
Но кривнеш ли от булевардите и главните улици всичко е тотал щета. Като се почне от фасадите,
щото няма кой да ги кара да ги оправят и стигнеш до тротоарите, които са тотално разбити и в кал :idea:

Та никой не може да прогнозира с точност. То тука всичко е сбъркано. Но на мен ми се струва,
че точно апартаментите в София няма да растат до безкрайност. Те и сега празните са много.
А хората в България си намаляват със страшни темпове и емиграцията си продължава :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от TNT » 06 Юли 2020, 9:26

zAcK написа: Ама там има инфраструктура.

Тук е ключа от бараката. Ако имаше бързи пътни връзки, доста хора щяха да живеят на разстояние. Мен примерно не ме интересува колко далече съм, а колко бързо стигам и евентуално колко ми струва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от pampo » 06 Юли 2020, 9:33

Със сигурност къщи и крайградски имоти ще се котират все повече. Аз не вярвам да има срив в цените ако няма срив в доходите. Но с тези затваряния и мерки никой не знае :dunno:

Колкото до инфраструктурата, в разрез с всеобщото мнение намирам инфраструктурата в околностите на Сф за сравнително добра.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 06 Юли 2020, 9:37

steeN написа:... Плюс, че София не е само работа.

А за какво друго е? Щото като туристическа дестинация или като вилна зона не струва, определено... :dunno: :dunno:
За два шопинг-тура на година също никой няма да си купи апартамент, та... освен да бачкаш за повече пари там, не се сещам за какво друго да живееш в София.
Excellent! Steven is my name!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от zAcK » 06 Юли 2020, 9:39

TNT написа:
zAcK написа: Ама там има инфраструктура.

Тук е ключа от бараката. Ако имаше бързи пътни връзки, доста хора щяха да живеят на разстояние. Мен примерно не ме интересува колко далече съм, а колко бързо стигам и евентуално колко ми струва.


В югоизточната част отвъд околомръсното вече започнаха интересни строежи :bchug: Ама сега като го завършат ще е доста по-удобно там. Вероятно и мазалото по Цариградско сутрин и вечер ще намалее. Да видим.

Като го завършат я останат 10% незавършени от цялото околомръсно, я не. Лошото е, че цените на парцелите извън София са брутални, а както вече казахме, инфраструктура няма. Дори има антиинфраструктура :mhihi: :mhihi: :mhihi: Поради тая причина доста познати вместо тук си накупиха направо имоти в Гърция. Хем цените са по-ниски от село пълно с орки до София, хем моренце, хем като завършат тая измъчена магистрала и ни приемат в Шенген :paranoid: някой ден :conf: :mhihi: ще се стига до там по-бързо от Бетономорието. Все пак са около 280 км. до Егейско срещу 400 км. до Бетонно море :mhihi:

pampo написа:Колкото до инфраструктурата, в разрез с всеобщото мнение намирам инфраструктурата в околностите на Сф за сравнително добра.


Повечето според мен нямат. Ти кое визираш?
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от K_Ilkov » 06 Юли 2020, 9:50

Borymeckata написа:
steeN написа:... Плюс, че София не е само работа.

А за какво друго е? Щото като туристическа дестинация или като вилна зона не струва, определено... :dunno: :dunno:
За два шопинг-тура на година също никой няма да си купи апартамент, та... освен да бачкаш за повече пари там, не се сещам за какво друго да живееш в София.


Точно, така - и мен в София ме държи работата :yes:

Единствено ако е имал предвид образованието , щото и то е фактор , училища и университети няма на село ...
Даже и в по-големи градове, няма ... общо взето младите се концентрират около тези възможонсти за развитие и после остават
- среда, приятели ... малко са тези, които се връщат, не че има и за какво ...

zAcK написа:апартаментите в София няма да растат до безкрайност

Достатъчно са порастнали , не виждам на къде ... :dunno:
по-скоро визирам заглавието - "срив на цените" - не го виждам ...
или поне ако се стиген до него цените на имотите ще са ни най-малкия проблем
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Borymeckata » 06 Юли 2020, 10:47

Да, и аз се сетих за образованието... Заради следването изкарах 5 години в столицата, но после си хванах пътя.
Не се знае как биха се развили нещата, ако тогава (лятото на 1992-ра) си бях намерил работа по специалността в София. Може би сега и аз щях да псувам селяндурите, дето напълнили София и заради тях няма къде да паркирам... :mhihi: :mhihi:

То образованието си е пак вид работа... Имам познати (от провинцията, разбира се), които купиха апартаменти в София, та като дойде времето "детето" да следва - да не дава пари по квартири. Интересна логика... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Кога ще е следващия срив в цените на имотите?

Мнение от Dextuar » 06 Юли 2020, 10:53

TNT написа:
zAcK написа: Ама там има инфраструктура.

Тук е ключа от бараката. Ако имаше бързи пътни връзки, доста хора щяха да живеят на разстояние. Мен примерно не ме интересува колко далече съм, а колко бързо стигам и евентуално колко ми струва.
Защото още нямаш деца ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook