Камери за винетка!

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 26.01.2008
Местоположение: СA
Пол: Мъж

Re: Камери за винетка!

Мнение от Superexstatic » 02 Апр 2019, 15:44

Демек да се знае къде може да се окраде най-много
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Камери за винетка!

Мнение от dpopov » 02 Апр 2019, 16:40

Съвсем случайно попаднах на това:

https://trafficnews.bg/komentari/ideia- ... hi-133777/
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Камери за винетка!

Мнение от speedhokk » 02 Апр 2019, 17:59

Това няма как да стане, както и се отказаха да слагат камери за средна скорост заедно с монтирането на камерите, които ще следят за тол системата.
Простата причина за мен - наистина ще намалеят катастрофите и смъртта по пътя, но и един друг огромен проблем ще се появи. Драстично ще падне бройката на глобите.
Кой мазохист ще кара като ненормален, знаейки че на входа или изхода на всеки град ще го снима камера за скорост, а пък измежду градовете да го дебнат триноги. За капак и цялата магистрала ако нацъкат с камери съвсем. Реално няма да има къде почти да се кара с превишена скорост. Какво правим тогава?
Е днеска чета една статия - на пътя между Хасково и Димитровград засичали по един нарушител на всеки 2 минути. Кой ще засекат така? Фантазията ми е бедна колко пари влизат всеки месец от глоби. Това кранче ще секне. Както и ако сложат камери за бус лентата или пък сложат такива датчици по кръстовищата и снимат за минаване на червено.

Ама друго си е да говорим само за проблемите на пътя, да наемаме нормални полицаи, тол полицаи, не знам си какви полицаи, да създадем някаква организация пълна с олигофрени да се бори със смъртта на пътя и накрая на едните никой не им спира, а другите пък като те хванат в нарушение в 4 от 10 случая ти бъркат по нещо в акта и после ако ти се занимава ще го обориш в съда.

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Камери за винетка!

Мнение от alx » 02 Апр 2019, 18:05

жокер- като влезе тол системата камерите ще са на определени растояния (където ще са кпп-тата)... снимат те с една, после с друга после с трета и тн. растоянията между камерите се знаят. оставям ви сами да си измислите как ще пишат (автоматично) глобите.
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 26.01.2009
Пол: Мъж

Re: Камери за винетка!

Мнение от speedhokk » 02 Апр 2019, 18:28

alx написа:жокер- като влезе тол системата камерите ще са на определени растояния (където ще са кпп-тата)... снимат те с една, после с друга после с трета и тн. растоянията между камерите се знаят. оставям ви сами да си измислите как ще пишат (автоматично) глобите.


Ами дано си прав, защото имаше една статия преди 8-10 месеца, че засега се отказват от този план и дори мисля, че от Здравей България искаха да канят представител да обясни мотивите им какви са, но така и не видях да има продължение тази тема.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Камери за винетка!

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Апр 2019, 18:41

andy написа:Дано, аз друго инфо имам .
Един софт им трябва и са готови за винетки.

И аз доколкото знам това им трябва, но дали и кога ще го въведат е друг въпрос. Засега е сигурно, че не те снимат защото това щеше законова да е упоменато в сайта на МВР или АПИ. Но ония толаджиите като ги питах лъжат като цигани, че брояча снимал, а те спирали рутинно. :mhihi: Рутинно пък пишат актове. Тол системата като я въведат спокойно може да ги качат на тях, но може и да не го направят.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Камери за винетка!

Мнение от Venelin1111 » 02 Апр 2019, 20:22

Да споделя тук да не правя др тема. Днес пътувах до Видин , толкова патрулки с камери за скорост скоро не бях виждал. Направи ми впечатление , че единият полицай гледаше през бинокъл, не от всяка патрулка де.И това бе през целия път до Ботевград включително. Над 10 патрулки бяха по трасето.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3602
Регистриран на: 10.09.2008
Местоположение: Смолян
Кара: E39 530D

Re: Камери за винетка!

Мнение от Ivo_Borisov » 02 Апр 2019, 20:59

Имат акция за скорост.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 461
Регистриран на: 5.07.2010
Пол: Мъж
Кара: Каквото си иска
Детайли за колата: Обикновенно много бърза

Re: Камери за винетка!

Мнение от lyu_records » 02 Апр 2019, 21:57

Да и аз така разбрах но в София днес не видях нито една! А вече оглеждам, че са ми пресни едни 800лв. от ел. фишове. :banghead:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Камери за винетка!

Мнение от hell's angel » 02 Апр 2019, 23:08

alx написа:жокер- като влезе тол системата камерите ще са на определени растояния (където ще са кпп-тата)... снимат те с една, после с друга после с трета и тн. растоянията между камерите се знаят. оставям ви сами да си измислите как ще пишат (автоматично) глобите.

Тоя жокер, за моментното състояние на обстоятелствата, к'во общо има с винетките, тол системата и раСтоянията ? :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Камери за винетка!

Мнение от don_gori » 05 Апр 2019, 9:24

Колеги има ли някой информация какъв тип и за какво са камерите в новите джипове Great Wall ? Монтирани са по средата на таблото под предния прозорец и са с кръгла форма , четох някъде че сканират само рег.номера на автомобилите но незнам до колко е вярно :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Камери за винетка!

Мнение от Е.Димитров » 08 Апр 2019, 16:42

Мисля, че някаква част от тези камери, дето преброяват вече са преработени в нещо по-модерно.
Гледам на няколко места вече са поставени съвсем различни камери и според мен това са за следене за винетките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Камери за винетка!

Мнение от Venelin1111 » 10 Апр 2019, 14:35

Няма вече BMW

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook