Гладят ли жените ви?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Top Gun Maverick » 02 Апр 2019, 18:52

Моята жена всичко глади, ама и това е завършила де - дизайн на облеклото. Та там са имали доооста часове практика докато ги научат да гладят както трябва и ни двойни ръбове има, нито нищо такова. С точно тия Руските ютии са ги учили. Глади и то доста, а на децата дрехите ги глади първо за дезинфекция, после за вид, особено когато бяха доста малки всяко едно чорапче, което дори не може да се глади го е минавала. Аз също съм правил това няколко пъти, ама все нямам време за повече. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от memorex » 02 Апр 2019, 19:21

Комбина написа:Несериозно е да видиш мъж или жена с измачкана дреха, било то и тениска. Винаги си личи дали не е минала ютията или просто дрехата се е поизпънала сама на простора. Да не говорим за следите от щипки.
Аз/ние гладим всичко преди да бъде прибрано в гардероба, за мен всичко останало е мърлявщина. Но, свят шарен и вкусове всякакви :wave:

Напълно съм съгласен.Мързела е заразна болест .Другото което не понасям е синдрома на "мръсните ръце" :no:
П.С.Двете често са свързани.
Симптоми - чистота батерия кухненска мивка.Предполага ползване. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от TNT » 02 Апр 2019, 20:06

Моята приятелка я прибавям към леко некадърните в гладенето :mhihi: Ако ще ми глади ризи, гледам да не съм в стаята да виждам какви ги върши :lol: Обичам всичко да ми е изгладено (без бельото :mhihi: , чак толкова не се вманиачавам), но си признавам, че не винаги имам време за всичко. Тениски/дънки често обличам неизгладени. Костюм и ризи обаче не съм си позволявал досега. Абсолютно несериозно е неизгладен костюм/риза. Иначе от писалите в темата, че костюми само на химическо - сигурен съм, че само алх ги облича повече от 2 пъти годишно :ok: Налагало ми се е всеки ден да съм с костюм и финансово просто не го виждам как през ден да давам по 10-15лв. Като започна да нося костюми на стойност няколко хиляди - тогава.

Всичко свързано с домакинство като гладене/пране/чистене има някаква граница, която не бива да се прескача. Мания на тема пране и чистене не е красива гледка. Трябва да се спазват норми, за да се различаваме от мърлящината, но да кажем, че често се сблъсквам и с другата крайност :mhihi: Живял съм с пълен мърляк, ама знам какво е и с човек с по 3 (да, три) перални на ден. И двете опции са много зле.
Изображение

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от K_Ilkov » 02 Апр 2019, 20:15

Тая тема дано не я изтрият ... Важна ми се види.
Не е като некоя за Ел. Инсталация на МПС ...

www.bmwpenkeler-bg.net

:banghead:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 374
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от pampo » 02 Апр 2019, 21:16

Ма такава не е имало никога, а електричар са обсъждали преди 8-10 години, друго си е...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от b_u_b_o » 02 Апр 2019, 22:37

Мале мале значи да си знам, че съм мърльо щом не си гладя чорапите според някой :lol: Хубаво кефете си се да се правите на американска домакиня от 50те, ама не квалифицирайте тея дето са избрали да си прекарват по-приятно/пълноценно времето, вместо да търкат дрехи с нагорещено желязо :kuku:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 675
Регистриран на: 25.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F15

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от theraven_nz » 02 Апр 2019, 23:10

У нас е златната среда... тениски и дънкии няма шанс да минат през ютия, но де що се налага сакенце или ризка, без да я карам, изсъхнат ли и умълчи ли се жената в другата стая, значи търка с ютията 8) Колкото и да съм станал кюфте напоследък и да няма нужда да се гладят ризите, тя се чувства длъжна, без да я карам, което ме радва. Виж майка и и чаршафите жули с желязото, което ми е малко в повече, но дотам не сме стигнали. Явно е въпрос на съвпадение в разбиранията.
---

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от c04 » 02 Апр 2019, 23:33

Аз съм правил опити в гладенето, колко се справям е друг въпрос, но като цяло не гладя аз:mhihi: Иначе всичко освен чорапите и дънки,анцунзи обичам да ми е изгладено, а дали е и колко често реално е изгладено е друг въпрос :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Jordana » 03 Апр 2019, 5:23

С парогенератор нещата са много много по лесни и гладенето включително . Има си чалъм и ризите стават за секунди . А класическата ютия е безценна за хора които харесват ръб като бръснач на панталона и ризите, няма друг начин как да стане освен по класичесия начин :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши СПАМ ентусиаст
Аватар
Мнения: 2264
Регистриран на: 8.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30 чат-пат
Мечтае да кара: варел
Детайли за колата: ...
е46 m52b20
е46 m54b30
е83 m54b30
e30 m20b25
е30 m10b18
е46 m54b25
e92 s65b40

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от K_Ilkov » 04 Апр 2019, 21:38

pampo написа:Ма такава не е имало никога, а електричар са обсъждали преди 8-10 години, друго си е...

Точно така :yes:

Логиката е железна, и правилата са си правила :ok:
Изображение

Цените са такива, че ако имаш хубава не си струва да я продаваш, а ако търсиш хубава не си струва да я купуваш.

...

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от randity » 06 Апр 2019, 15:52

За мен също е странно да видя някой с неизгладена дреха. Както колегата по-горе каза, винаги си личи кога е минала ютия и кога не. Не говориме разбира се за слипове и чорапи, но дънки, тениски, блузи, панталони, ризи и т.н. да бъдат облечени неизгладени, за мен лично не е ОК. Аз си гладя всичко (като изключим ризите, там ми е мъка и приятелката ми ги глади :mhihi: ) и неизгладен дори вкъщи не седя :dunno:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 3.11.2009
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: 525 TDS '97

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от mmc » 08 Апр 2019, 15:09

Наличието на подобна тема в общопризнатия форум на "лошите момчета на пътя" определено предизвиква повдигнати вежди, поне :)

Но шегата настрана, може ли някой да сподели мотивацията да си гладиш чорапите и гащите? Като се разхождате вкъщи по гащи, ви притеснява, че половинката ви ще ви гледа и ще си мисли "Баси мърляча" ако не са изгладени? :) или може би пък обратното - ще си мисли "Баси класния пич си имам" ако им се вижда ръба ? :) Или кодексът на "транспортера" повелява? :)

За да не съм тотално офтопик - аз лично съм класическо скучен - гладя си само ризи, панталони и сака.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от E.5KOV » 09 Апр 2019, 9:44

Като изключим чорапите, долното бельо и анцузите, всичко се глади от жена ми преди да влезе в гардеробното. Не ми е приятна гледка като видя някой/я със смачкана тениска, блуза еле пък риза...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от alekangg » 09 Апр 2019, 10:19

Важно е да се пояснява дали жената работи!
Едно е да работи на 8 часа, друго да си седи в къщи, все пак в България сме първенци по това, майчинство по 2 години, 2 деца и отидоха 5 години. Друг фактор е и как е научена, ако майката на жената или на мъжа е гладела всичко и те ще гладят.
За това и в чужбина работещите хора си взимат помощници, инак няма как да сварят с всичко, ако искат да гладят, чистят и т.н. редовно и всичко.

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от randity » 10 Апр 2019, 21:39

alekangg написа:Важно е да се пояснява дали жената работи!
Едно е да работи на 8 часа, друго да си седи в къщи, все пак в България сме първенци по това, майчинство по 2 години, 2 деца и отидоха 5 години. Друг фактор е и как е научена, ако майката на жената или на мъжа е гладела всичко и те ще гладят.
За това и в чужбина работещите хора си взимат помощници, инак няма как да сварят с всичко, ако искат да гладят, чистят и т.н. редовно и всичко.

Стига бе човек. Моята приятелка и работи, и чисти, и готви, и глади и нея и мене. Т'ва с помощниците са чисти лигавщини за мен.
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook