Гладят ли жените ви?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Гладят ли жените ви?

Мнение от Empty_Head » 01 Апр 2019, 20:53

След дискусия с приятели установихме, че нито една от жените ни не глади дрехите след пране. Прабабите ни са гладели, бабите ни, майките ни, но жените не. Та по-скоро се чудехме какво и как се промени за едно поколение, че стана така като дрехите са си все същите!? :mhihi: :dunno:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Venelin1111 » 01 Апр 2019, 20:55

Хахахаха , рекламации а?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от alx » 01 Апр 2019, 21:39

по принцип- не. това дето трябва да се глади (костюми, ризи) се носи на химическо и там ги гладят така или иначе.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от drago_pavlov » 01 Апр 2019, 21:41

Venelin1111 написа:Хахахаха , рекламации а?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Писа, че жена ти глади по цял ден.
Тя видя, загря ти врата и сега си коригира мнението :mhihi:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Venelin1111 » 01 Апр 2019, 21:46

drago_pavlov написа:
Venelin1111 написа:Хахахаха , рекламации а?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Писа, че жена ти глади по цял ден.
Тя видя, загря ти врата и сега си коригира мнението :mhihi:

Да защото прецених , че е тъпо да се хвалиш или оплакваш дали глади или не...иначе е така както си забелязал ,а на мен не ми пука дали ще е или не изгладено. В ежедневието съм спортно облечен , костюм (химическото ги глади) само при поводи....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от bum_bum » 01 Апр 2019, 22:28

Аз си гладя нещата сам, щото до сега жена, дето майка й да я е научила да глади като хората не съм виждал. Като изключим анцузите си гладя всичко- дънки, тениски, чорапите даже :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от steeN » 01 Апр 2019, 23:34

Мразя изгладени неща, а и сушилните вадят всичко практически изгладено.
Нищо освен костюм, което ми се случва да нося практически никога не давам да види ютия.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 18.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: T-72 само направо и с пълна газ

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от gromovich » 02 Апр 2019, 6:51

Аз също си гладя сам нещата и до сега не съм видял жена да глади по добре от мен. Работата ми е такава, че всеки ден ходя с костюм на работа и всеки ден хвърлям минимум по една риза за пране, понякога две и това от 17 години насам. Доскоро гладих с обикновена ютия, от тия старите тежките руските и се справяше много добре, но се предаде и не подлежи на ремонт. Сега си купих парен генератор и съм много доволен в моя случай при такова натоварване. Общо взето на жените им е трудно да гладят дрехи с мъжка кройка и не знаят на какво да обърнат внимание. Женските дрехи са по лесни за гладене. Общо взето като видя двойния ръб на ръкава на някой колега веднага познавам, че ризата му е била гладена от жена му. В моя случай доста често си мечтая за работа, където спокойно мога да отида на работа с пуловер, тениска или нещо друго по неглиже.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от drago9205 » 02 Апр 2019, 6:56

В моето семейство никога не се е гладело непосредствено след пране (нито приятелката, нито майка ми, нито баба ми), все пак говорим за работещи жени, а не домакини, та си имат предоволно количество други задачи (включително домакински).
Ризи/панталони/сака се гладят непосредствено преди да се наложи да се носят. Доста често нося и неизгладени ризи, забелязал съм, че след 1 час носене изгладените се намачкват, а неизгладените се поизправят :lalala:
Аз лично обикновено натоварвам приятелката с тази задача (така или иначе рядко се случва). Рядко е перфектно, но като за без пари - толкова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от barty » 02 Апр 2019, 7:58

Вкъщи аз гладя, не ми пречи тъй като нося ризи постоянно. Не гладя костюми, давам ги на химическо.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 18.11.2011
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.2i CSL '03

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Дидо85 » 02 Апр 2019, 8:37

Рядко, но се случва и то почти винаги в последният момент преди да тръгнем някъде, а не когато прибира дрехите в шкафа. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от ивчо » 02 Апр 2019, 11:27

steeN написа: а и сушилните вадят всичко практически изгладено

:conf: :conf: :conf: Ко рече, ко ?
Аз вярно че само през два модела съм минал, ама след 800-1000 оборота и после в сушилня излизат всякак, но не и изгладени .
По темата - и аз си гладя всичко сам . Включително и на дребния нещата .
И жената съм я виждал два-три пъти да ги глади нейни си неща .
Татко едно време с униформата - и той си я гладеше , Случвало се е и майка де, ама след предварителна инструкция че да няма двойни ръбове и подобни неща .
Иначе старите СССР-ски ютии си тежат мъжката и не се налага толкова пара да е ползва . Новите са си лекички, и там почти не ползвам без пара .. :mhihi:
Деееба, ся като си чета нещата, и като се замисля ко още правя дом се чудя дали не са се обърнали нещата ... генерално :paranoid:
Щото и пералнята аз си зареждам ( че жената ги нахвърля вътре как и падне, и после почне да ходи из коридора и си отваря сама вратите), после и сушилнята .. И съдимиялната пак си я редя аз, че някак не мога да разбера не се ли усеща че едно в друго и няма как да се измият, и засъхнало кафе пак не може да измие :nono:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 375
Регистриран на: 24.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от pampo » 02 Апр 2019, 11:58

какво беше тва гладенето??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Сондьора » 02 Апр 2019, 13:26

Глади, само някои неща, като риза примерно...другото си има няква тактика, от пералнята веднага на сушилника и няма нужда от гладене. Ако ги е забравила в пералнята, пак ги пуска.
На децата обаче докато бяха до към 1г им гладеше всичко, незнам що.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 16.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: W164/453

Re: Гладят ли жените ви?

Мнение от Комбина » 02 Апр 2019, 13:36

Несериозно е да видиш мъж или жена с измачкана дреха, било то и тениска. Винаги си личи дали не е минала ютията или просто дрехата се е поизпънала сама на простора. Да не говорим за следите от щипки.
Аз/ние гладим всичко преди да бъде прибрано в гардероба, за мен всичко останало е мърлявщина. Но, свят шарен и вкусове всякакви :wave:

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook