какво трябва да се промени за да останат младите в родината?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Jordana » 09 Апр 2019, 14:59

То затова всеки е ходил опасан с пищови в ония времена , щото е било безопасно и силно законово уредено всичко . Но пък е имало малко убийства ....вероятно е имало и точна статистика ??!! То само от името - дивия запад - требва ти прещрака некое реле че филмите не са тва което са :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

какво трябва да се промени за да останат младите в родината?

Мнение от steeN » 09 Апр 2019, 16:41

Вероятно може да си представиш, че убийството не е престъпление от вчера и че статистка има за неща много по-отдавна от преди 150 години. В същност във филмите се представя като много по-зле от колкото е било...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Моджо » 09 Апр 2019, 17:42

Тия по Дивия Запад дуелите не са ги броели за убийства. Па индианците никой ги не е питал и ги нема в статистиката.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от steeN » 09 Апр 2019, 18:02

Индианците са много по-рано. А дуелите... много филми си гледал :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Моджо » 09 Апр 2019, 18:34

Е добре де, убийство по правила, айде. Вадиш ми патлака в кръчмата, аз те гръмвам - не е убийство.
Свидетели, законна самоотбрана - такива работи.
Последна промяна Моджо на 09 Апр 2019, 18:38, променена общо 1 път
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от enigma » 09 Апр 2019, 18:35

Не знам... аз уважавам мнението на всекиго, и не съм от най-крайните (мисля че трябва да има някакъв вид надзор над стратегически отрасли, които касаят суверенитета на нацията).
Но мен лично анархия не ме плаши.
Това, което ме плаши е държавен чиновник, който с натискане на едно копче може да обърне цялата държавна машина срещу тебе.
С отмятане на един чекбокс да ти съсипе бизнеса, живота, и да те пече на бавен огън години наред. Понеже гледам натам вървят нещата в световен план.
Даже ако се изпълнят едни други роудмапс, "държавният чиновник" няма да е човек, а алгоритъм :) .

Въоръженият бандит поне като ти тегли куршума всичко приключва бързо :D .
enigma
ያለ እኩል

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 24.08.2008
Местоположение: Мездра
Пол: Мъж

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от KUM4o » 09 Апр 2019, 22:16

За да останат младите трябва доста неща да се променят или подобрят. Първото трябва държавата да се справи или да започне да се справя с демографския проблем. Раждаемостта е в голям минус и все повече семейства предпочитат емиграция дори като ниско платени работници, заради социалните + за отглеждане на дете. Моето виждане за справяне донякъде с демографския проблем, е лекарствата за деца и тинейджъри да бъдат абсолютно безплатни, защото понякога едно качествено лечение е непосилно за родителя. Пример с моето лапенце януари педиатърката за малко да го изпусне и да стигнем до бронхоплевмония, на собствена отговорност го заведохме при друг специалист на частно си платихме ренгенова снимка на гърдите, за да докажем, че не е добре и на снимката се видяха петна в дробовете, от ренгена директно си го заведохме в Токуда и там беше едно цоцане на пари и общо лечението ни стъпи над 500лв. Построяване на още детски градини, законови промени за работещи родители. Не може да има 100 вида подпомагане за мързеливи и безработни родители, а за работещите да няма дори едно улеснение за отглеждане на децата. Какви промени според мен са добре дошли: Допълнителен платен отпуск за родители с деца до 3 годишна възраст и протекции от уволнение от страна на работодател, когато става въпрос за здравете на детето, защото не всички имаме по 5 баби готови по всяко време да гледат внучето. Държавата трябва да създаде механизми и да накара фирмите да плащат справедливо както на млади така и на по-стари работници. Както и трябва да накара фирмите да не плащат винаги на минимума, което е масова практика. Трябва да се създаде един климат, който да даде шанс един млад човек с тукощо взета диплома да се докаже, защото в повечето случаи дипломата не струва нищо ако няма 5г стаж, но как да го натрупа като не му се дава шанс в общия случаи. За мен България не е по-лоша от никоя друга страна просто тук някои неща се постигат с доста повече пот на челото.
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от BMW_POWER » 10 Апр 2019, 0:03

hell's angel написа:Аз го ръчкам щото знам, че вдига гирите и пали лесно. :mrgreen: Иначе ми е все едно кой какво прави и за какво се бори. :mhihi: :ok:



Прав си! 100 пъти съм ги питал "и двамата", дали не са един и същи човек. И двамата отричат като комунисти на разпит :mhihi: Регистрирани с около 6 месеца разлика. "Лошото ченге" е на всяка манджа мерудия, готов всеки да изяде с парцалите. "Доброто ченге" никога не влиза в спорове. Политически, исторически или каквито и да е. 100% дипломатичен и пази дистанция. И двамата никой никога не е виждал. Само двамата пишат без да ползват главни букви. Имат еднакви интереси и познания, НО практически никога не комуникират помежду си в темите. Двама души в друга държава и не пишат в една и съща тема .... Странно :paranoid: Единия до параноя повтаря "От Б съм", "Понеже съм от Б" и т.н. веселба. Въпрос на личен избор все пак.

Какво трябва да се промени? Ми да се мине всичко с напалм, да се докара хумос, разтителност, хора с различен манталитет ... В положителна насока естествено. Трябва да им се даде някакъв шанс и възможност за развитие. Да се оценява труда, а не човека. Но това са утопии, а съжаление. Всеки един ден в това място е безвъзвратно загубен. Виждам къде са тук тези, които са дошли 15-20 години преди мен. Срещу мен да тичат, в следващите 20 години няма да ги настигна. Имам клиенти българи (млади, в рамките на 25-35г). Завършили образование и работещи тук. Не виждам как ще ги накарат да се върнат. Колега на Боримечката работи за Canadian Nuclear Safety Commission. С едногодишната си брутна заплата може да си позволи практически всяко ново БМВ в магазина. И то седи на бюро в центъра, не във фургон на строежа. Друго българче е на много висока позиция в Canada Revenue Agency. Говоря за млад човек, не за някой над 38-40г. С какво ще ги задържат? 800лв "млад специалист"???
Приказките на Тиквонии съм ги слушал преди 30 години. Нищо не се промени. Всеки има глава на раменете си и да мисли.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook