какво трябва да се промени за да останат младите в родината?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от ukelichko » 03 Апр 2019, 18:23

Имах и аз такъв период с къща на село, но нашите села на са като на Алекс селото и се отказах в момента, в който чух да свири някаква бесна чалга от телефона на щерката. Добре че отиде да учи в Стара Загора, иначе буквално я бяхме изпуснали с живота на село. Но и до сега се възхищава като види някой трактор 200+ коня :D :D :D Та докато децата са малки е добре, защото пада голяма игра навън, но в един момент като станат в тийнеейджърска възраст липсата на градска среда се усеща. Определено по нашите села в Северозапада не живеят пенсионирани оперни певци, програмисти и преподаватели по старинна английска литература :D :D :D И както съм казавал и преди, един от критериите да те мислят за гей в северозападните села е, когато не слушаш чалга и сръбско. Нещото с което никога не свикнах през живота ми на село и ме отвращава и сега е безсмисленото насилие над животни. Не знам по другите села как е.
Последна промяна ukelichko на 03 Апр 2019, 18:29, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Моджо » 03 Апр 2019, 18:29

Пинтев написа:Аз и моето семейство си взехме къща в близост до голям град,това лято правим ремонт и си отиваме да живеем там :) В момента заплатата ми е средно европеийска,и знам че повече няма да ги взимам когато отидем на село...Но това да видя децата ми как си карат колелото,ритат топката и зимата с шейната това е безценно. :yes:
А за мен казан за ракия :):)
П.С Аз съм на 29,съпругата ми на 27.

Я съм от 10 години селянин. В София само ходя на работа.
Децата си излизат на двора и изобщо не ги мисля ко правят.
Само това си струва, за да живея в къща, на село.
Останалото не го броя, а има още доста работи.
Вярно, че има и минуси /едното от, които е че треа имаш три коли/, но плюсовете са много, много повече.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.04.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: СамУет

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Пинтев » 03 Апр 2019, 18:43

ukelichko написа:Имах и аз такъв период с къща на село, но нашите села на са като на Алекс селото и се отказах в момента, в който чух да свири някаква бесна чалга от телефона на щерката. Добре че отиде да учи в Стара Загора, иначе буквално я бяхме изпуснали с живота на село. Но и до сега се възхищава като види някой трактор 200+ коня :D :D :D Та докато децата са малки е добре, защото пада голяма игра навън, но в един момент като станат в тийнеейджърска възраст липсата на градска среда се усеща. Определено по нашите села в Северозапада не живеят пенсионирани оперни певци, програмисти и преподаватели по старинна английска литература :D :D :D И както съм казавал и преди, един от критериите да те мислят за гей в северозападните села е, когато не слушаш чалга и сръбско. Нещото с което никога не свикнах през живота ми на село и ме отвращава и сега е безсмисленото насилие над животни. Не знам по другите села как е.



Спокойно и ние си имаме къща в Северозапада...и на мен си ми е мило да си ходя там...но за жалост избрахме друг регион където да се задомоим..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 5.01.2005

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от enigma » 03 Апр 2019, 19:26

Знам, че сигурно няма да е популярно за много хора, но нещо такова ако започне да се случва, бих се върнал още на 9тия ден, макар и да не съм в първа младост.
http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.info/pazar/vest.htm

Казвам го като човек, който разработва и продава реални продукти, и цял живот се е борил с корпорации и бюрокрации в няколко държави.
Последна промяна enigma на 03 Апр 2019, 19:30, променена общо 1 път
enigma
ያለ እኩል

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2379
Регистриран на: 24.07.2006
Местоположение: 02..., +3592...
Пол: Мъж
Кара: myCar 5.3. and iCar 3.9.
Мечтае да кара: още по-бавно
Детайли за колата: ...
01" 525d m57
04" X5 m57
06" Liberty 2,8 CRD

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Владо » 03 Апр 2019, 19:26

да се приеме пакетът Мобилност... поне шофьорите ще спрат да "мият чинии"...



цялата патърдия е за собствениците на тези фирми, дето ще им се наложи да работят в конкурентна среда, а не с дъмпинг на цените...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от steeN » 03 Апр 2019, 19:29

enigma написа:Знам, че сигурно няма да популярно за много хора, но нещо такова ако започне да се случва, бих се върнал още на 9тия ден, макар и да не съм в първа младост.
http://oshte-info.de-zorata.de/oshte.info/pazar/vest.htm

Казвам го като човек, който разработва и продава реални продукти, и цял живот се е борил с корпорации и бюрокрации в няколко държави.


охоо... ти си от моята "партия" :)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от hell's angel » 03 Апр 2019, 20:53

Тоя акаунт да не е третия :mhihi: :mrgreen: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от steeN » 03 Апр 2019, 20:56

Точно от теб с тая дата на регистриране не очаквах такава изцепка.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от hell's angel » 03 Апр 2019, 21:39

Нали знаеш лафа, трябва да очакваш неочакваното от най-неочакваните хора. От друга страна - ако очакваш неочакваното, то не става ли неочакваното, очаквано? :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от ръб » 09 Апр 2019, 6:14

Странно е като си от провинцията, и четеш за проблемите на хората в големите градове. Постът на колегата горе за музиката в 1 през нощта, издрания автомобил и т.н., са неща с които никога не съм се сблъсквал вече 30 години :)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1755
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от BMW_POWER » 09 Апр 2019, 6:53

hell's angel написа:Тоя акаунт да не е третия :mhihi: :mrgreen: :ok:


Не е. Но за жокер ще ти кажа, че само двама души във форума пишат, без да използват главни букви. Разгледай профилите и ще видиш интересни съвпадения. Така си играем на доброто и лошото ченге. Ама кой ли ги разбира тия работи :roll:

Младите сега имат избор. От това по-хубаво няма :ok:

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Rotmed » 09 Апр 2019, 6:57

Доста адекватни отговори в темата има по мое мнение. Колкото по-рано осъзнаем, че ние не сме от Великите сили, толкова по-рано ще успеем да намерим начина за пробиване. Единствената причина да има чужди инвестиции тук, това е ниското заплащане, като поискаме тяхното заплащане- те вече нямат причина да го правят тук. Затова е хубаво е да има баланс на умения:заплщане. Другото много важно в икономически план, според мен, е да се облекчи правенето на малък/семеен бизнес. Семейния или малкия бизнес е мотивиран в качеството, с достъпа до европейския и световния пазар е нелош вариант за препитание.
НО, както вече се каза, парите не са всичко. Спасяването по единично не е добър вариант, може аз да съм добре, но като останалите са зле и се краде, всичко е в разруха- няма как да ми е добре само на мен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от hell's angel » 09 Апр 2019, 11:23

Аз го ръчкам щото знам, че вдига гирите и пали лесно. :mrgreen: Иначе ми е все едно кой какво прави и за какво се бори. :mhihi: :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: какво трябва да се промени за да останат младите в родин

Мнение от Jordana » 09 Апр 2019, 12:26

По планът представен по горе , бих допълнил ...ден 29 - настъпва пълната всеобхватна анархия... :yes:
Относно какво трябва за да останат младите .....ами трябва чафка да им е изпила мозъка за да останат :mhihi:
Последна промяна Jordana на 09 Апр 2019, 15:02, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

какво трябва да се промени за да останат младите в родината?

Мнение от steeN » 09 Апр 2019, 14:14

Анархия ще настъпи, но не в такъв смисъл какъвто ти влагаш в думата. В Дивия запад, който се приема за нарицателно за лошо... в същност убийствата са били по-малко от колкото в градове като Чикаго в момента...


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook