ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Grozdanoff » 23 Юни 2019, 20:51

BMW_POWER написа:Потвърждавам мнението на alx. Въпрос на собствен избор е, дали ще работиш и кал ще сихарчиш парите. Бездомниците правят между 100 и 300 кинта на ден. Плюс социални помощи и безплатно спане в солвейшъм армито, изобщо не са за оплакване.
Как ще си харчиш парите също е въпрос на избор. Четете темата за средната класа.


Колега в първият ти пост каза, че тестваш някаква процедура за емиграция в Канада, ще споделиш ли нещо повече за това.
Иначе аз съм се замислил отдавна за Канада имам и покана за работа в Торонто като ship designer, каквото работя и във БГ. Знам и че поканата ми важи в дългосрочен план, тъй като имам приятел във фирмата с добра позиция, само още малко решителност ми трябва и съм там. :mhihi:
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 24 Юни 2019, 1:07

Големият ми син в момента кара процедура за емиграция насам с помощта на адвокат Евгени Козлов.

https://www.kozlovlaw.com/

Мисля, че това беше програмата.

https://www.ontario.ca/page/oinp-expres ... s-interest

Не съм сигурен, не е на линия в момента. Ще го напиша допълнително.

Просто чаках, за да кажа дали всичко е ОК. Плати му общо $6000CAD и вътре са включени всички разходи, такси и разноски. Препоръчаха го много хора. Можеш и сам да си подадеш документите, синковецът предпочете така.


Тази сума може да изглежда внушително, но тук ще си ги избиете за два-три месеца.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alx » 24 Юни 2019, 21:57

За САЩ адвокатските услуги са може би 1/3 нагоре... но процесите станаха много сложни, с много документи, връщания, разправии с имиграционните ... а и таксите скочиха едно 300% за подаване на всякакви документи... и времената за обслужване са вече безкрайни...
алекс
трабант 601с
разни други возила

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от BMW_POWER » 25 Юни 2019, 0:54

Програмата се казва Express entry skilled worker. Може сами да си попълвате и изпращате документите, може и с нечия помощ. Синковецът каза, че иска да си плати и някой да му свърши всичко. Говорил е с адвоката и те са се разбирали кое, как и колко.

Пак казвам. Този адвокат беше похвален много в една ФБ-група и оттам го намерих. Адвокати по емиграционно право тук бол. Не му правя реклама, само споделям хубосникът с кого работи.

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 24.07.2002

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Mini » 04 Фев 2020, 3:56

Jordana написа:Жалко е че няма българи емигранти които качват качествено съдържание в мрежата . Вероятно има доста какво да се види .


Как да няма? Това му е канала в тубата. Enjoy. :ok:

https://www.youtube.com/user/VDalaverata

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Guberkov » 26 Фев 2020, 14:07

Mini написа:
Jordana написа:Жалко е че няма българи емигранти които качват качествено съдържание в мрежата . Вероятно има доста какво да се види .


Как да няма? Това му е канала в тубата. Enjoy. :ok:

https://www.youtube.com/user/VDalaverata


Този е ебати саможивия човек, на всичкото отгоре е и скучен, че и местата на които ходи са скучни.
Няма дети,няма коти ни жена - американски талигар живеещ в кабината на камиона си за да изкара някой лев и да си почине за 2 месеца в годината на фона на мизерията и скотския живот,който води през останалото време докато работи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Vasko » 29 Фев 2020, 1:43

Ей, Васко - Далаверата и тук ли го коментирате и неговия канал?
То това е мода вече ...
Освен него има още няколко тираджии ,които качват клипове от шофьорското им ежедневие ...
Той Васко сега е в Израел - последно оттам качва клипове ...:))
Иначе другия е Иво - той качва от Европа :))
Та такива ми ти работи ....
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Bogat-Beden » 06 Мар 2020, 11:08

Гледам датска телевизия, днес докладват случай на нелегален украинец във ферма там.
Плащано му е по 2000 крони на месец (около 500 лв..), ама за над 37 часа на седмица, с доста допълнителна работа :shock: Ега отиде в затвора "началнико"..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Сондьора » 06 Мар 2020, 22:21

Ми в Кувейт едно 1млн индийци египтяни работят за по 5+800лв..и е почти робско.
За тва сега пищят у нас , в Индия заплата, ако намери,е 15$ на месец, а има няма 200млн безработни..само им кажи, че мед сестра ще взима 500лв и ще има баня и кенеф...и нали ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alekangg » 07 Мар 2020, 8:46

Сондьора написа:, в Индия заплата, ако намери,е 15$ на месец, а има няма 200млн безработни..само им кажи, че мед сестра ще взима 500лв и ще има баня и кенеф...и нали ;)


Това кой то го каза?? :mhihi: Даже в Куба взимат х2

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Сондьора » 07 Мар 2020, 11:34

Индийците в Кувейт :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alekangg » 07 Мар 2020, 12:04

Явно са те излъгали.
Иначе и у нас, вероятно все ще има някой някъде да работи за 250 или 300лв, без договор или на 4 часа или казано под минималната заплата, ама това са изключения, а не правило.
Та, ако не са те излъгали, може да са от тези изключения.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Сондьора » 07 Мар 2020, 13:12

Какво да ме лъжат, като ми се разписва за 100кд (560лв) на месец, работи 3месеца с 1месец почивка...с договор и работна виза.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от alekangg » 07 Мар 2020, 16:14

И това значи, че взимат 15 долара на месец в Индия ли??
Хайде, че не живеем 80-те години, когато всеки можеше да си говори каквото иска и хората зяпаха с отворени уста.
Елементарна справка за 10 сек в гугъл показа, колко е минималната заплата в Индия и тя е в пъти над това което ти цитираш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: ЕМИГРАЦИЯ - къде, какво и как

Мнение от Сондьора » 07 Мар 2020, 22:56

Виж пичага прави си справки в гугъл колкото искаш, факт е че са 200 млн безработни...живеят родата в стая 12 човека..в Индия предлагат работа 15$… ако искаш, ако не намираш пътя. Тва съм живял с тия хора и знам кво им костват тия 560лв...само и само да има работа.
А ти си пиши колкото искаш...и се радвай, щото има хора дето живеят в евем ти и мизерията ;)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook