Гърция 2019

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Гърция 2019

Мнение от msi200 » 08 Сеп 2019, 12:57

vixx написа:Някой има ли опит със снимки от камера за превишена скорост?
Минах през една с около 50-60кмч над ограничението преди два дни и сега се чудя ще ме закачат ли на границата утре като се прибирам, или по някакъв друг начин ще си плащам глобата?


99% нищо няма да плащаш
I love the sound of V8 in the morning...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.02.2015
Пол: Мъж

Re: Гърция 2019

Мнение от tosco » 08 Сеп 2019, 13:57

А по принцип къде се плащат глобите в Гърция, дали фиш или снимка?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: Гърция 2019

Мнение от Anthony_J » 08 Сеп 2019, 21:59

Снимка няма да имаш. Иначе глобите се плащат в пощата или в банка. А за такова превишение с 60 км, може да ти се стъжни. Ще ти излезе по-скъпо от седмична почивка.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 3.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E92 M3

Re: Гърция 2019

Мнение от SKR-BMW » 09 Сеп 2019, 0:50

Nickelback написа:Има ли хубави плажове наблизо около Атина, че се отказахме от Кипър?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Неа макри или Варкиза ресорт са на час извън Атина

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гърция 2019

Мнение от alekangg » 09 Сеп 2019, 7:42

Много рядко ходя до Гърция, но вчера вечерта беше уникален ужас връщането. В 22 часа беше чудо, около 1 час съм минавал 2-та км преди Симитли посока София.
Прави ми впечатление, че само няколко хитреци минаха през аварийната лента и то с разни кошници, обаче бяха спрени от полицията, един път да има файда от тях.
След това в дефилето плътна колона коли, само 1-2 карача се изсилиха и караха като на рали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Гърция 2019

Мнение от Моджо » 09 Сеп 2019, 7:59

Докладвам.
Хотела, мястото, плажа, всичко перфе.
Минаване граници - добра организация - отиване около 25 минути, връщане нямаше 15.
Алекан, ако на Симитли е било задръстено, да видиш какво беше преди Кресна. 5 км за 1.5 часа. На Симитли се караше бавно , но се караше. Долу обаче беше ужасТ. И въпреки всички "новини" , че има патрули да регулират- дръжки ле. Немаше ни един. Тарикати има само 2-3-ма. Даже една М5-ца си кесеше кротко в задръстването. Мечо трая, трая..ама по едно време стрелката на температурата отиде към първата черта след средата и се наложи да спра климатика. Добре, че вече беше почти накрая на задръстването.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Гърция 2019

Мнение от andy » 09 Сеп 2019, 9:30

vixx написа:Някой има ли опит със снимки от камера за превишена скорост?
Минах през една с около 50-60кмч над ограничението преди два дни и сега се чудя ще ме закачат ли на границата утре като се прибирам, или по някакъв друг начин ще си плащам глобата?


От Гърция нищо не идва. На границата не търсят глоби. Пътувам често и съм сниман многократно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Гърция 2019

Мнение от Nickelback » 10 Сеп 2019, 18:39

msi200 написа:
Nickelback написа:Има ли хубави плажове наблизо около Атина, че се отказахме от Кипър?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Има десетки, обаче трябва кола задължително.


SKR-BMW написа:
Nickelback написа:Има ли хубави плажове наблизо около Атина, че се отказахме от Кипър?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Неа макри или Варкиза ресорт са на час извън Атина


Благодаря, колеги :) За колата потвърждавам, без кола си за наникъде - взехме един C180d от Hertz на летището и обикалянето излезе без пари направо. 30 евро за нафта :mhihi: Малко офтопик, ама адски ми хареса как се маневрира с тоя Мерц, моя камион има сигурно два пъти по-голям радиус на завиване :mhihi:
Не знам как са цените в заведения от Атина на север, но там ми се видя по-скъпо отколкото се коментира тук в темата. Пица 13 евро, талиатели - пак там някъде. Стек блек ангъс - 25 евро. Порция гирос(огромна!) - 8.50 евро. 100гр. сладолед - 1.80. Все цени без ДДС. Всичко навсякъде беше брутално вкусно обаче :)
Отседнахме в Anavisoss, все едно времето е спряло там, никой за нищо не бърза, природата е уникална, страхотни плажове :) Ходихме до храма на Посейдой, уникално красиво място с история и невероятна гледка! Хареса ни много :bchug:
Не успяхме да посетим Акропола в Атина, че нещо се замотахме, но ни казаха, че не било нещо кой знае какво и май не съжаляваме много :dunno:

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Гърция 2019

Мнение от ukelichko » 10 Сеп 2019, 19:48

alekangg написа:Много рядко ходя до Гърция, но вчера вечерта беше уникален ужас връщането. В 22 часа беше чудо, около 1 час съм минавал 2-та км преди Симитли посока София.
Прави ми впечатление, че само няколко хитреци минаха през аварийната лента и то с разни кошници, обаче бяха спрени от полицията, един път да има файда от тях.
След това в дефилето плътна колона коли, само 1-2 карача се изсилиха и караха като на рали.

Хич не се оплаквай. Как ти се струва 9 часа на полусъденител (всъщност бях със 7 степенна DSG кутия) за 6 километра. Ама не да чакам на място, ами колоната се движеше с някаква минимална скорост. Още един час, за да си взема билет за магистралата в Хърватска и на излизане - час и нещо за да си я платя. Докато чакахме през 9-те часа, вече порасналите ми деца разбиха паролата на един туристически автобус до нас, дръпнаха си филм на лаптопа и го изгледаха :D След всичко това чаках час, за да заредя дизел. Познай кой празник намразих най-много и кои негови почитатели, живеещи в Германия?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гърция 2019

Мнение от alekangg » 10 Сеп 2019, 20:40

Не мога да си го представя...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Гърция 2019

Мнение от Exclusive89 » 10 Сеп 2019, 22:01

ukelichko написа:..живеещи в Германия?

На авера само като спомена за онези ''немци'' кореняци и започва да .... :mhihi: на 22ри август мисля, че се прибра от Кушадасъ и точно 13 часа е чакал на границата. :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Гърция 2019

Мнение от Vasko » 10 Сеп 2019, 23:15

Гърция, Турция и киснене по 5 часа на опашки и половината ваканция минала в път и нерви и задръствания .
Защо си го причинявате всичко това?
Онзи ден за празниците 5 часа на опашка на Капитан Андреево в посока Турция ,после на връщане още 3ч. .
Само за сравнение - на другия ден неделя отскочих до нашето море .Сутринта тръгнах ,свърших си работата, направих си плажа и вечерта тръгнах в 20.00ч. от морето и в 22.00ч. си бях в Пловдив -при целия натоварен трафик .
Резултата при едното ходене до Турция с тръгване от - Пловдив -Одрин - Пловдив = 450 км и 100 лв гориво - почти един резервоар/колата работеше на климатик през всичките тези 4 часа стоене на опашката /
При второто ходене до нашето море - Пловдив - Бургас - Слънчев Бряг - Бургас - Приморско - Бургас - Пловдив =780 км не е свършил резервоара и още имам за около 80 км гориво -/заредих 150 лв -напълних до горе/ !!!!
Предполагам положението за Гърция е било същото както и за Турция ,а и Халкидики е на поне 350 км от Пловдив,отделно ако решите да слизате надолу по ръкава или да врътнете някъде другаде. Всеки ръкав е горе - долу по 70 км .... И с тези чакания и задръствания - имам чувството ,че ще си дойда повече изнервен отколкото отпочинал !!!
Та, за какво си го причинявате всичко това? Сега е идеално на нашето море и цените ги свалиха много дори в 4-звездни комплекси , няма навалица, няма гъчканица, всичко си е оки ,а и няма морски таралежи,които са типични за района на Гърция , Халкидики и най-вече на Тасос ...
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4869
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Гърция 2019

Мнение от acho.rs » 11 Сеп 2019, 6:59

Аз тази година за първи път висях в задръстване от 45мин и то защото слушах жената, да тръгнем след плаж. Иначе винаги съм минавал за по 10 минути. То и от Варна или Приморско да тръгнеш за София неделя след обяд, караш 7-8 часа :mhihi:
Таралежи по пясъчни плажове НЯМА. Гадовете са по камъняците

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Гърция 2019

Мнение от alekangg » 11 Сеп 2019, 7:51

Чак се чудя как се сравняват Гърция с България и едва ли не, сега понеже били паднали цените на нашето море и трябва да го продпочитам..
Който не ми се пътува-чака не ходи, лесно е.
На някой и от София може да не му се ходи до морето и да предпочете да си седи в тях.

В Хиос само на един малък плаж шезлонгите се плащаха/чадъра не.
Та на него платихме по цели 2евро за дървен шезлонг, като в тая цена влизаше и по 500м вода.
На същия плаж кану за един човек беше цели 5 евро за 1 час, за двама 7 евро.

Храната няма абсолютно нищо общо с тази по нашите ширини, била тя в 4 звезден хотел, не знам кой може да я сравнява изобщо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 997
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Гърция 2019

Мнение от msi200 » 11 Сеп 2019, 14:17

Nickelback написа:
Не знам как са цените в заведения от Атина на север, но там ми се видя по-скъпо отколкото се коментира тук в темата. Пица 13 евро, талиатели - пак там някъде. Стек блек ангъс - 25 евро. Порция гирос(огромна!) - 8.50 евро. 100гр. сладолед - 1.80. Все цени без ДДС. Всичко навсякъде беше брутално вкусно обаче :)
Отседнахме в Anavisoss, все едно времето е спряло там, никой за нищо не бърза, природата е уникална, страхотни плажове :) Ходихме до храма на Посейдой, уникално красиво място с история и невероятна гледка! Хареса ни много :bchug:
Не успяхме да посетим Акропола в Атина, че нещо се замотахме, но ни казаха, че не било нещо кой знае какво и май не съжаляваме много :dunno:


Добре сте направили, Анависос е спокойствие и плажът на залива отпред е хубав. Относно цените, като гледам сте попаднали на по-туристически заведения, по принцип пиците са по 7-8 евро, пастата 5 до 7 евро, гиросите са 8-9 евро порцията (с ДДС), половинка бяло вино 3-4 евро. И според мен Акропола не си заслужава. Храмът на Посейдон е по-красиво.
I love the sound of V8 in the morning...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: chefoto, mirko0

Последни теми
Facebook