Гърция 2019

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Гърция 2019

Мнение от Top Gun Maverick » 31 Авг 2019, 13:35

madafaka_donkele написа:
Top Gun Maverick написа:Аз сериозно мисля за една Снталия догодина или най-късно след още една - Лара или Белек там. Хич не ги харесвам съседите, ама за тия две места в Анталия само хубави неща знам, а и като съм разглеждал хотелите...пълно е с уникални такива. Минусът им е цената. :mhihi: Тия басни, че в Турция е евтино не знам откъде се навъдиха. Сигурно има и такива места, ама не ми се рискува ходенето и да стрелям в тъмното.


Mи като се буташ в най-скъпите курорти в турско, нормално да се чудиш къде е тва евтиното :mhihi: Лара е overrated отвсякъде. Изолиран си от всичко и трябва да киснеш 24/7 в хотела. До началото на самата Анталия са си няколко км., до центъра са доста км. :mhihi: Белек реално си е най-доброто от цяла Анталия и региона, съответно най-скъпо и определено не е за скъсаняци без никой да се обижда. Целия район там е голф игрища и цял свят, не само турците се събират там да поголфят и социализират. Непосредствено зад игрищата на самото море са самите хотели, всичките 5 и нагоре звездни с високи 4 или ниско 5 цифрени цени за едноседмична почивка. Самите хотели също са изолирани и около тях хептен няма нищо та си още по-принуден да висиш в хотела. Казвам висиш, но зависи всъщност и какво си търсиш де. Ако си като мен и търсиш спокойствие, гледаш наистина да си починеш, плаж, спане и ядене ще са ти повече от достатъчни. По Анталия най-добрите плажове със ситен пясък и чиста вода са на Сиде. Чистата вода си е навсякъде де, но по другите места плажа е например чакълест, като например Кемер. Там пък е супер, ако си party animal, щото си имат много яки клубове/дискотеки и в сезон гостуват всякакви звИзди. Алания вече е доста далеч, на 130-140км. от летище Анталия и не предлага нищо по-специално.
Бодрум е следващото малко по-евтино място след Анталия, но хубавите места с хубавите плажове пак са си за тузари. Не е за редови бачкатор.
Горе-долу всичко освен Анталия и Бодрум си е евтинко. Чешме имат много яки плажове, средна скъпотия. Кушадасъ е доста евтино, но в самия град са само 1-2 плажовете, които стават и трябва да се излиза извън града, ако искаш други плажове. Мармарис всички плажове са чакълести, водата е чиста. Пак е party animal дестинация. Също, като в Кемер има много яки дискотеки/клубове и яко рускини. Ако искаш да си отеб*ш - Мармарис или Кемер са твоите места. Айвалък е най-пенсионерско. Най-евтино от всички, почти без пари, никакви клубове/дискотеки. Хубави плажове и чиста вода.

Всяка година поне едното море ми е в Турция. Ако те интересува нещо друго питай, ако знам ще ти кажа. Само за хотели не ме питай, че там една година собственика, цените и експириънса са едни, другата година съвсем други :mhihi:

Тия Вълци, Кушадаси и Мармариси не бих дал пари да ида там, по-скоро в БГ ще кисна. Макар за последното да ме изкушаваха, че щели да ме заведат да плавам сред водни костенурки. :mhihi: За Бодрум ако ще дам пари, то ще ида в Лара по-скоро като преглътна още някой. Тия другите Дидим и т.н. отпадат.
Не знам защо си мисля, че и в Белек и Лара има хубав пясък освен в Сиде. За Алания вече знам, че ми се губи от смисъл, Сиде беше на някакви 70 км. от Анталия, преди няколко години през Емералд бяхме резервирали и парите бяха в на жена ми чантата, но стана едно нещастие и отложихме ходенето. А беше в някакъв Сънсет хотел с едни хубави кули и една от пързалките бе на черно-червено и бяло Кобра, тъкмо го бяха завършили. Ама размина се, после почнаха тия атентати там и така се стече, че все го отлагам плюс национализма ми, ама догодина май ще ходя. Бях се спрял на Сиде понеже тоя хотел ми се струваше също толкова хубав колкото и другите хубави в Лара(там за Долфините се облизвах и един Мирикъл :mhihi: )и Белек, но си много прав, че особено в Белек цените бяха някакви ненормални и е пълно с голф хотели. Лара ми се виждаше по-добре и имаше добри предложения. Не ме бърка да стоя в хотела и да се разхождам около него с две деца поне в някои от вечерите, но при мен го има и плюса, че ще съм с кола и не ми пречи да скоквам от Лара до центъра на Анталия или където има какво да гледам, понеже на самолет не може да ме качи нещо нормално очи ако имам сух път бих отишъл и до Япония с кола по-скоро ако карам аз, отколкото да летя. :mhihi:
Във всеки случай съм ги свел до тия трите в Анталия като Лара ми е най-много на сърце. Аз съм такъв обаче, че ще ида и на трите места за в бъдеще най-вероятно, но Белек мисля ще е като съм готов малко по-мазохистично да отделя още пари. Сиде е компромисния вариант. Искам да видя Турския Ол в пълния му блясък, доколкото съм чувал те са го измислили, а нашите го побългариха. И тука има наистина хубави де, но цените им са като на хубав Ол в Сиде. Понеже мой приятел два пъти ходи на Малдивите за едни пари, искам да видя дори за малко по-малко няма ли да е по-добре за моите разбирания в тези места на Анталия, понеже от снимките и обясненията му не останах очарован от съотношението цена/качество на тия Малдиви. Разбира се там го има плюса с финия пясък и плитки кристални води, но ни храна като храна(за Ол да не говорим)нито има кой знае какво да видиш извън палми и пясък, а и най-лошото е, че сменяш два полета, летиш и с малко самолетче до избрания остров, аз на почивка ли ще ходя или на изпитание. :mhihi: Разбира се моето мнение си е крайно субективно, особено в последните си редове. :mhihi:
Между другото в Белек и Лара също има хотели за простосмъртни, които са с хубави отзиви, снимки и т.н.
Конкуренцията им е голяма и не всички държат да прилапат Американци, Австралийци и разни такива нации, за които не съм предполагал, че при всичките им хиляди мили плажни ивици и безброй океански екзотични острови изобщо знаят къде е Анталия, пък каму ли да ходят там. :shock: :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Гърция 2019

Мнение от Моджо » 31 Авг 2019, 18:07

Мадафака, тоя хотел отзиви ?
https://www.google.com/maps/uv?hl=bg&pb ... CnoECAsQBg

Аз не харесвам огромите хотели дето да идеш от единия край до другия ти треа навигация и ел. тротинетка :))
Колежата ходи два пъти в тоз хотел и каза, че е добре. Къщички са, пясак и т.н. Ама тя е стара мома и на нея много вяра нямам.
Ся като гледам са няколко тархана, ама то те са едно до друго, сигурно е комплекс.
Хм,хм...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Гърция 2019

Мнение от Top Gun Maverick » 01 Сеп 2019, 20:38

Донкеле, какви са цените не бензина сега с тия лири? И водата кога става към 25 градуса, в края на май възможно ли е това или трябва да чакам до юни края? Все пак бая на юг това, Африка си е тия параметри кажи-речи. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Гърция 2019

Мнение от madafaka_donkele » 04 Сеп 2019, 10:09

Top Gun Maverick написа:Донкеле, какви са цените не бензина сега с тия лири? И водата кога става към 25 градуса, в края на май възможно ли е това или трябва да чакам до юни края? Все пак бая на юг това, Африка си е тия параметри кажи-речи. :mhihi:


За най-бързо делиш на 3. Ако е 6 лири бензина, на 3 и получаваш ориентировъчна цена в лева. Края на май съм бил в Бодрум и Сиде. Водата в Бодрум по това време си е чиста проба студена. В Сиде е много по-добре. Не е ледена, не е много студена, охлаждащо студена :mhihi: Не съм я мерил колко градуса е, но определено ставаше за плуване и плицикане :mhihi: Всичко малко или много повече на север от Анталия ще е с доста студена вода. Затва в турецко се ходи втората половина на септември или началото на октомври. Хем не е голяма жега, хем водата е загряла цяло лято.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Гърция 2019

Мнение от Nickelback » 04 Сеп 2019, 14:33

Има ли хубави плажове наблизо около Атина, че се отказахме от Кипър?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Гърция 2019

Мнение от alekangg » 05 Сеп 2019, 11:31

От няколко дни съм в една слабо позната Гърция-Хиос.
Няма нито един викач, мангал или др дразнител по плажовете. Самите плажове са много слабо населени, Има пясъчни и чакълени, жълти и черни.
Водата е кристална навсякъде, няма никакви таралежи в морето, няма комари, оси и др.

Цените са по-ниски от Халкидики това е ясно. На плажа голяма бира е 4 евро, в Халкидики последно малка беше 5 на места 6.
Много е спокойно, времто е спряло. Аз освен гърци друго не съм засичали досега по кръчми и плажове в близост до мен.

Последните днес снимки с цените са от плажни кръчми и са по-високи- все пак ти дават чадъри и шезлонги без пари срещу някаква консумация.

Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Гърция 2019

Мнение от Georgi_G » 05 Сеп 2019, 13:35

alekangg написа:От няколко дни съм в една слабо позната Гърция-Хиос.
Няма нито един викач, мангал или др дразнител по плажовете. Самите плажове са много слабо населени, Има пясъчни и чакълени, жълти и черни.

Е каква гюрултия и викачи, той и сезона си е на приключване и далавеарата умира. Едва ли е останало друго освен пенсионери и социални почиващи. Ако пък си в някое забутано селце или в нищото, спокойствието е гарантирано. Най-много някой мигрант да ти изплува изпод краката :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Наслаждавай се и те така, :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Гърция 2019

Мнение от Моджо » 05 Сеп 2019, 17:29

То това е на майна си райна....викачите къде, къде по-наблизо могат да си обикалят :)
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Гърция 2019

Мнение от alekangg » 05 Сеп 2019, 19:13

Да, отдалечено е. Не смятам, че юли или август е по-различно. Реално няма и хотели, че да има туристи, основно са малки семейни хотелчета и къщи-вили под наем.
Не съм видял имигрант, бях чувал подобни легенди, може да има в най-големия им град, още не съм стигнал до него.
Хубаво е, че има и какво да се види, имат интересни селца-градчета.
Изображение
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Гърция 2019

Мнение от Моджо » 05 Сеп 2019, 19:26

Баси 10 часа ферибот...брр
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гърция 2019

Мнение от alekangg » 05 Сеп 2019, 20:40

Моджо написа:Баси 10 часа ферибот...брр

Аз бях София-Солун 3,5 часа макс с кола и след това 1 час самолет.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: Гърция 2019

Мнение от top » 05 Сеп 2019, 20:50

Супер изглежда! Всеки един километър си заслужава за такова спокойствие...


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Гърция 2019

Мнение от msi200 » 05 Сеп 2019, 21:42

Nickelback написа:Има ли хубави плажове наблизо около Атина, че се отказахме от Кипър?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Има десетки, обаче трябва кола задължително.
I love the sound of V8 in the morning...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Гърция 2019

Мнение от Venelin1111 » 06 Сеп 2019, 5:23

Мисля октомври да направихме 7 дни с жена ми, но ми се иска да взема и кучето си. На 4 месеца е и не е огромен звяр. Препоръчайте дестинация и хотел в който ще ни пуснат с животинчето.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 179
Регистриран на: 28.06.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90
Мечтае да кара: Beechcraft King Air
Детайли за колата: 2005 320d auto

Re: Гърция 2019

Мнение от vixx » 08 Сеп 2019, 9:37

Някой има ли опит със снимки от камера за превишена скорост?
Минах през една с около 50-60кмч над ограничението преди два дни и сега се чудя ще ме закачат ли на границата утре като се прибирам, или по някакъв друг начин ще си плащам глобата?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alx, gromovich

Последни теми
Facebook