Гърция 2019

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Гърция 2019

Мнение от devent » 11 Сеп 2019, 15:27

Върнах се от Закинтос преди няколко дни.. ами какво да ви кажа - уникално е :)
Островът е супер красив, ходихме на много хубави плажове, скали, обикаляхме с лодка из острова, направих уникални подводни видеа.
Пътят е по-дълъг с коли, но се стига със стегнато каране. Тол таксите бяха около 30-35 евро в посока. Фериботът не помня точно, че приятелката плаща докато се редях на опашка.

Наехме си много готина вила няколко месеца преди това - 2000 лева за 7 човека, за 7 нощувки.

Цените на храната също са топ:
- гръцка салата 6-8 евро.
- печени калмари - 11-13 евро
- пържени калмари - 9-11 евро
- риба меч - 14-16 евро
- ципура - 13-15 евро
- лаврак - 13-15 евро
- октопод - 12-14 евро

алкохолите не съм ги гледал, че не пия. 4g-то по забутаните плажове почти го няма. За обслужването няма какво да говоря - един кисел сервитьор/ка не видях.

Еми, нямам работа на БГ черноморието ;) освен някой уикенд с приятели, иначе ще ме хванат за шапката.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Гърция 2019

Мнение от Vasko » 17 Сеп 2019, 12:35

devent написа:Върнах се от Закинтос преди няколко дни.. ами какво да ви кажа - уникално е :)
Островът е супер красив, ходихме на много хубави плажове, скали, обикаляхме с лодка из острова, направих уникални подводни видеа.
Пътят е по-дълъг с коли, но се стига със стегнато каране. Тол таксите бяха около 30-35 евро в посока. Фериботът не помня точно, че приятелката плаща докато се редях на опашка.

Наехме си много готина вила няколко месеца преди това - 2000 лева за 7 човека, за 7 нощувки.




И тъй като стана въпрос за Закинтос, а сега отново идват празници , в момента в
PALAZZO DI ZANTE HOTEL & WATER PARK 4*, който е в район Василико,който е част от националния парк на остров Закинтос на all inclusive за 5 нощувки на човек е 360 лв,а в другия хотел ASTIR PALACE 4*,който е на брега на морето е 420 лв на закуска на човек за 5 нощувки.
Така, че дерзайте стига да не ви писне да пътувате до Закинтос ,защото предчувствам,че още на 20.09. ще е голямото изнасяне .....

Само за сравнение в момента на нашето море в култовия Слънчев Бряг
хотел Виктория Палас за 5 нощувки с включена закуска ще платите 230 лв./човек
другото бижу - РИУ ХЕЛИОС ПАРАДАЙЗ - 350 лв/човек за 5 нощувки и all inclusive
и да не пропуснем и уникалните РИУ ХЕЛИОС ПАРАДАЙЗ И РИУ ПАЛАС 5* , където можете да спите за 5 вечери срещу 600 лв.
Малко по на юг ако слезем към Созопол, в уникалния комплекс от затворен тип ГРИЙН ЛАЙФ БИЙЧ РЕСОРТ 4*, ще наемете студио за 5 нощувки с включена закуска само срещу 300 лв/човек ...
Така, че ..ВИЕ РЕШАВАТЕ ! ГЪРЦИЯ, БЪЛГАРИЯ, ТУРЦИЯ ....
И като стана въпрос за Турция от 20.09. за 7 нощувки в Кушадасъ на all inclusive хотел Пигале фамили за 450 лв/човек с включен транспорт и изхранване... :)))
ТАКА ,ЧЕ ВИЕ СИ РЕШАВАТЕ! ВАЖНО Е ДА Е ВЕСЕЛО !
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ !
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: Гърция 2019

Мнение от skoti79 » 17 Сеп 2019, 13:18

^ Са си разчисти личните, че ще почнат с запитванията и резервациите :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Гърция 2019

Мнение от alekangg » 17 Сеп 2019, 14:02

devent написа:Върнах се от Закинтос преди няколко дни.. ами какво да ви кажа - уникално е :)
Островът е супер красив, ходихме на много хубави плажове, скали, обикаляхме с лодка из острова, направих уникални подводни видеа.
Пътят е по-дълъг с коли, но се стига със стегнато каране. Тол таксите бяха около 30-35 евро в посока. Фериботът не помня точно, че приятелката плаща докато се редях на опашка.

Наехме си много готина вила няколко месеца преди това - 2000 лева за 7 човека, за 7 нощувки.

Цените на храната също са топ:
- гръцка салата 6-8 евро.
- печени калмари - 11-13 евро
- пържени калмари - 9-11 евро
- риба меч - 14-16 евро
- ципура - 13-15 евро
- лаврак - 13-15 евро
- октопод - 12-14 евро

алкохолите не съм ги гледал, че не пия. 4g-то по забутаните плажове почти го няма. За обслужването няма какво да говоря - един кисел сервитьор/ка не видях.

Еми, нямам работа на БГ черноморието ;) освен някой уикенд с приятели, иначе ще ме хванат за шапката.

Има си разлики явно според острова-мястото.
В Хиос цените са:

Салати 5-6 евро, гръцките около 6
Калмари 9-10
Октопод с гарнитура 10
Мусака с патладжани, тиквички, картофи и кайма 7-8
Голяма порция агнешко 10 евро
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Гвоздят на програмата беше е тука

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... lands.html

Оказа се, че нямат менюта, само те питат ядеш ли свинско-месо-риба и започват да носят чинии, общо 9 различни. Дойде по 13 евро на човек накрая с вкл 100мл узо и вода.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Гърция 2019

Мнение от Vasko » 17 Сеп 2019, 17:04

Гвоздят на програмата беше е тука

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... lands.html

Оказа се, че нямат менюта, само те питат ядеш ли свинско-месо-риба и започват да носят чинии, общо 9 различни. Дойде по 13 евро на човек накрая с вкл 100мл узо и вода.[/quote]


Колега, ти като си бил на Хиос, поне видя ли растението Мастиха? Няма нищо общо с напитката 'мастика'-не го бъркайте ,а е свързано с мастиковите дръвчета, от които след това се добиват различни продукти в козметиката.
Да беше отскочил и до Чешме /Турция/ само на 8 км ти е . На един хвърлей място е или пък до ''острова на магаретата'', където има резерват за магарета ,а водата е уникално чиста -все едно сте във филма Синята Лагуна.:)))
Поседна ли на камъка на Омир , видя ли каменните вятърни мелници ?
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: Гърция 2019

Мнение от Vasko » 17 Сеп 2019, 17:08

alekangg написа:
devent написа:Върнах се от Закинтос преди няколко дни.. ами какво да ви кажа - уникално е :)
Островът е супер красив, ходихме на много хубави плажове, скали, обикаляхме с лодка из острова, направих уникални подводни видеа.
Пътят е по-дълъг с коли, но се стига със стегнато каране. Тол таксите бяха около 30-35 евро в посока. Фериботът не помня точно, че приятелката плаща докато се редях на опашка.

Наехме си много готина вила няколко месеца преди това - 2000 лева за 7 човека, за 7 нощувки.


алкохолите не съм ги гледал, че не пия. 4g-то по забутаните плажове почти го няма. За обслужването няма какво да говоря - един кисел сервитьор/ка не видях.

Еми, нямам работа на БГ черноморието ;) освен някой уикенд с приятели, иначе ще ме хванат за шапката.

Има си разлики явно според острова-мястото.
В Хиос цените са:

Салати 5-6 евро, гръцките около 6
Калмари 9-10
Октопод с гарнитура 10
Мусака с патладжани, тиквички, картофи и кайма 7-8
Голяма порция агнешко 10 евро


Гвоздят на програмата беше е тука

https://www.tripadvisor.com/Restaurant_ ... lands.html

Оказа се, че нямат менюта, само те питат ядеш ли свинско-месо-риба и започват да носят чинии, общо 9 различни. Дойде по 13 евро на човек накрая с вкл 100мл узо и вода.


Колега, ти като си бил на Хиос, поне видя ли растението Мастиха? Няма нищо общо с напитката 'мастика'-не го бъркайте ,а е свързано с мастиковите дръвчета, от които след това се добиват различни продукти в козметиката.
Да беше отскочил и до Чешме /Турция/ само на 8 км ти е . На един хвърлей място е или пък до ''острова на магаретата'', където има резерват за магарета ,а водата е уникално чиста -все едно сте във филма Синята Лагуна.:)))
Поседна ли на камъка на Омир , видя ли каменните вятърни мелници ?
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Гърция 2019

Мнение от alekangg » 17 Сеп 2019, 17:12

До Турция не ходих. Видях много дръвчета и музея на мастиката,, да мирише на бор, не на анасон, както и мелниците. Ядох доста неща с мастика включително много дъвки и сладолед. Много хубави плажове намерих.
Снятам да повторим.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Гърция 2019

Мнение от Моджо » 17 Яну 2020, 9:42

Гърция 2020, резервирано и платено капаро. Същото място и време, за пети път ;)
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Гърция 2019

Мнение от alekangg » 17 Яну 2020, 9:50

Не знам къде е, но не ти ли омръзва на едно и също място??

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: Гърция 2019

Мнение от Моджо » 17 Яну 2020, 10:05

Ми...зависи как го погледнеш. Шанса като ида на друго място да не ми е много ок не е малък. Другото е, че за мен "отивам на море" важи буквално. Не отивам на кръчми, не ме интересуват некви туристически обиколки. Интересува ме плажа и морето :)) Мястото ми е ок, хотела ми е ок, плажа ми е ок, морето ми е ок, не на последно място - цената ми е ок...защо да го сменям? Е, лани нали ходихме и на Платамон. Ок, хотел 5 звезди, едене, пиене, луксове некви..да, ама на плажа гъз до гъз до степен, при все че ми влиза в цената шезлонги и чадър, да ходя на платената зона на спокойствие. И на 1.5 м от брега вече сериозно дълбоко . За мен е ок, ама за децата не е .
Иначе на препоръчано място от човек с моите вкусове бих отишъл.
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 356
Регистриран на: 11.09.2010
Местоположение: Кричим
Пол: Мъж

Re: Гърция 2019

Мнение от mfandakov » 17 Яну 2020, 10:14

И ние 4/5 пъти ходим в Ситония най долу и ни харесва.
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Гърция 2019

Мнение от speeder88 » 17 Яну 2020, 15:13

Юни месец мисля 10 дни да се пържа на Закинтос! Приличните къщи с по 2-3 спални гледам, че се връзват по около 2к лева, което е под 100 лева на двойка на спалня. На българското море ше ходя вече единствено ако едни приятели ме поканят за някой уикенд, та да не ме яд, че съм плащал пари за нощувки! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: Гърция 2019

Мнение от devent » 17 Яну 2020, 17:35

speeder88 написа:Юни месец мисля 10 дни да се пържа на Закинтос! Приличните къщи с по 2-3 спални гледам, че се връзват по около 2к лева, което е под 100 лева на двойка на спалня. На българското море ше ходя вече единствено ако едни приятели ме поканят за някой уикенд, та да не ме яд, че съм плащал пари за нощувки! :mhihi: :mhihi: :mhihi:


доволен ще останеш :yes: нагоре съм писал за закинтос, на мен ми е един от любимите острови в Гърция.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook