... как ви мина работния ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от barty » 08 Мар 2020, 12:28

Borymeckata написа:
Vasko написа:Ужас е ! Какво поколение възпитахме , хора?
НИЕ СМЕ ВИНОВНИ ! НИЕ ,ЗАЩОТО ИМ ЗАДОВОЛЯВАМЕ ВСИЧКИТЕ ПРИЩЕВКИ , АЙФОНИ, АВТОМОБИЛИ ЗА ЗАВЪРШВАНЕТО , ЕКСКУРЗИИ ...
Хайде сега честно всеки с ръка на сърцето да си каже кога за първи път имаше автомобил -говоря за поколението набор 76-79 ?

Аз като завърших 92-ра година съм мечтал единствено да започна някъде, някаква работа. Но и това се оказа много трудно - почти непостижима мечта...


Аз завърших 96г, няма работа, никой не те иска :banghead: Започнах работа в Народната библиотека като пазач за USD 3 / месец.
После сервитьор та започнах да виждам някакви пари и мечтаех за Жигула за да се прибирам от работа. Молех се на колегата с Трабанта да ме закара до някъде за да хвана такси.
През 2000г заминах за чужбина.
:yes:

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от BMW_POWER » 29 Ное 2020, 21:23

Малко да подритна темата. Ще споделя за петък, защото беше най-шантавият ми ден. Отивам в офиса, събирам си техниката и се изнасям. Около половин час по-късно, започвам да попълвам една информация на андроитчето, с което работя. Правя снимки, всичко е ОК до момента, в който се оказа, че съм забравил да взема батерията за принтера. Хайде всичко отначало, ама на ръка. Мразя бумащината, а тепърва да се връщам до офиса, умряла работа. След няма и час звъни един колега, умрял му акумулатора. Тичам до магазина, купувам едни кабели и при него в центъра. Минах през офиса, взех батерията и продължавам напред. Изпратих на alx един мейл, с възмущение от градските му в Масачузетц и доволно продължавам напред. Мисля си, как ще си бия шута поне два часа по-рано. Имах само да свърша още една визита при едни досадници. Когато бях почти при тях (в източната част на града), нещо странно ме накара да огледам седалката до мен. Няма ми служебния телефон. Аз практически го ползвам като скенер и компютър. По него говоря два-три пъти седмично. Основно псувам спама. Накратко. Тук скапани индийци, пакита и тем подобна гад звънят оттам през местна линия и заплашват, че ви е хакнат сошъл номера или че не сте платили данъци и трябва веднага да се свържете с тях. Аз се свързвам, псувам или затварям. Понякога говоря на български и те затварят. Ма както и да е. Предположих, че е паднал както винаги под седалката. Набирам го от моя телефон. Звъни, ама не го чувам :shock: Упс! Започвам да мисля, къде се е изръсил. Газ обратно, където за последно излизах от колата и работих с него. Звъня, не го чувам. В този момет започва да ми пада батерията на личния телефон. Кошмар. В един момент, някой отговори. Разбрахме се, къде ще ме чака и слава на Бога, получих си телефона обратно. Някой му е прибрал калъфката, ама това не е нищо. В телефона ми има толкова софтуер, че няма накъде. Имам няколко стотин снимки, които ми трябват и ги пазя за явяване в съда. Имам мейли и какво ли още не. Има код и нищо не могат да прочетат (кода не е 1234 или 1111 ;) ), но могат да ми блокират телефона и заминава. После обратно да се върна в оня край на града и свърша каквото трябва. Тръгването ми по-рано пропадна. Свърших, прибирам се към паркинга и точно на входа попадам на два подпряни на една ограда скейтбордове. Като на изложба. Излетях от колата и си ги прибрах. Имаше и още неща, ама не ми трябваха. Всъщност си прибрах и един много хубав куфар. Проверих го в нета, +$300. Явно някой се е изнасял и не са му трябвали повече. Имаше шкафове и сума ти още дреболии. Ще поясня, преди да ме изядете. Тук, когато нещо не ти трябва, просто го подпираш отвън и не е задължително да се слага бележка FREE. Мързи ме да ги снимам, но са два модела. Единият е подобен ба този:

Изображение

Другият е лонгборд

Изображение

Явно е много добро качество. Завъртях му колелетата и те продължиха да се въртят доста дълго време.

И така пак изкарах деня до край. Шантав ден, започал лудо, почти ме докара до инфаркт и завърши щастливо :ok: Ударих вечерта трима пешеходци и се отрязах.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от BMW_POWER » 11 Юни 2021, 5:11

"Работният ми ден" всъщност беше почивен. Една маймуна се прави на болен и вече четири уикенда бачкам заради него. Тази и следващата неделя, после забрави. В почивен ден ще ме забравят. Та днес се разходих до Mississippi River (Ontario). Тествах новия каяк. Акумулаторът е обикновен, но се справи за деня. Предстои закупуването на нов и по-мощен.

Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 11 Юни 2021, 6:59

Това ли е Мисисипи? Че тя по-тясна от Искъро, бе...
Марк Твен как е плавал с кораб по тая бара?
Чак не ми се сравнява с Дунава. :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 11 Юни 2021, 10:23

Е то това е началото на реката , там е колкото перловска река кога вали дъжд :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1754
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от BMW_POWER » 11 Юни 2021, 17:34

Jordana написа:Е то това е началото на реката , там е колкото перловска река кога вали дъжд :mhihi:


Поне да беше отворил гугъл :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Тук съм на около 15км от устието....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Моджо » 11 Юни 2021, 17:41

Тая е друга река. Не е дет си мислите за нея. Не е голямата, хамериканска.
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 11 Юни 2021, 17:56

Аааа...значи ни праща за зелен хайвер . :mrgreen:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от kiko » 11 Юни 2021, 19:11

Borymeckata написа:Това ли е Мисисипи? Че тя по-тясна от Искъро, бе...
Марк Твен как е плавал с кораб по тая бара?
Чак не ми се сравнява с Дунава. :dunno: :dunno:

Ще ми повярваш ли ако ти кажа,че и това е Дунава :mrgreen:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от hell's angel » 11 Юни 2021, 20:25

BMW_POWER написа:
Jordana написа:Е то това е началото на реката , там е колкото перловска река кога вали дъжд :mhihi:


Поне да беше отворил гугъл :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Тук съм на около 15км от устието....

Не е джиткал по транс-канадската :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 19.03.2004
Местоположение: Казанлък
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от turieca » 11 Юни 2021, 21:43

kiko написа:
Borymeckata написа:Това ли е Мисисипи? Че тя по-тясна от Искъро, бе...
Марк Твен как е плавал с кораб по тая бара?
Чак не ми се сравнява с Дунава. :dunno: :dunno:

Ще ми повярваш ли ако ти кажа,че и това е Дунава :mrgreen:
А ето и извора на ДунавИзображение
В град Донауешинген или нещо такова не знам как е правилно.
И ето какво дере се влива от този извор в една голяма река. Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Моджо » 19 Юни 2021, 19:36

Днес не е работен ден, ама ми е прикипело и да се оплача ;))

От къв зор реших да си сменявам сам маслото на бмв-то не знам.
1. Понеже нямам камък 36 бях взел един ключ за развиване на филтри с една метална лента дето се стяга. Развих капачката и успях много добре да си срежа пръста на тъпата ламарина.
2. Тръгнах да стягам болта на пробката и той се скъса. И са как ще му вадя останалото вътре не знам. Колата не може да се движи, че то си тече :(( Утре ще ида до еврото да видя дали има болтове па ша го мъдра.
Да му се и не виделото....
Приемам идеи за вадене на парчето. То е кухо, може би трябва да завра нещо в дупката и да го развия..знам ли.
Хм,хм...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 19 Юни 2021, 20:11

Моджо написа:Приемам идеи за вадене на парчето. То е кухо, може би трябва да завра нещо в дупката и да го развия..знам ли.

Щом е кух болтът, пробвай с екстрактор за скъсани болтове, трябва да стане. Пробката се е скъсала от натягане, не е била запекла, ще се отвие. Завий новата с динамометричен ключ на точния момент, трябва да е около 20 Nm. Успех!
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от shlosera » 19 Юни 2021, 21:13

Късах преди години пробката на 36цата по същия начин, просто се скъса от “умора” не от стягане просто си и дойде времето. Намираш триъгълна пила малка и набиваш леко като е останала само кухата част се отвива без особено усилие. Може да чукнеш по права отвертка под голям ъгъл да опиташ да го отвиеш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Моджо » 20 Юни 2021, 10:34

Успех.
Отидох до Евро то, зех си пробка, не оригинална, естествено. Ся ще си поръчам оригинална.
Имате ли екстрактор?. Да, комплект.
Колко струва? 100 лв.
Отидох в хоум макс и си взех екстрактор комплект за 5 лв.
Отви се парчето и всичко е точно.
Благодаря.
Хм,хм...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook