... как ви мина работния ден?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от dankata » 17 Апр 2019, 14:50

Факт, след 1990 година всеки нормален мъж има една мечта в повече :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от TNT » 24 Апр 2019, 19:59

Ти гледай да не изкара някоя с два големи :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: Тоя АЕЦ... :mhihi: :mhihi: :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 10 Май 2019, 12:17

Моят работен ден (и работната ми седмица, като цяло) приключи малко след като обядвах. Хайде стига толкова... :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Exclusive89 » 10 Май 2019, 12:27

Моята работна седмица започна сряда и приключи четвъртък :) иначе мина малко скучно (дъждовно). Идната седмица повечко ще работим :ok:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 898
Регистриран на: 24.10.2007
Местоположение: София/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: Е34 /Е39 дизел, Е46-автомат,Е60-530
Мечтае да кара: Да се разхожда пеша

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Vasko » 16 Май 2019, 22:08

Като чета тук всички отговори на колегите и тази тема стана като онази със заплатата....
Ами ,че Вие повечето се правите ,че работите, а те се правят ,че Ви плащат. Извинявам се ако някой съм обидил ,но аз с такова впечатление оставям от това,което прочетох и за да не почнете да ме храните ,ще споделя при мен как минават дните и седмиците ...
В момента съм в интернет и оправям сайта, защото през деня бях в движение ....
Вчера бях в Турция и се прибрах в 02 посред нощ. Днес пак не бях в офиса, че уреждах екскурзията за събота и ходих да гледам автобуса дали е наред и кой шофьор да изпратя, че преди известно време единия дойде пиян в събота сутринта ,а трябваше да кара туристи в Турция ... И така днеска се оказа, че изтича техническия преглед, наложи се много бързо да ги уредя нещата, после шофьора ми се оправда ,че не бил погледнал ама като дойде петъка вечерта и ходи на банкомата и си гледа дали има пари в картата ... И така днеска цял ден с тези глупости и се наложи чак след 18.30 ч. да отида в офиса да видя какви са ги свършили и там ,че имаха задачи понеже утре пак ме няма в офиса съм им написал на един лист какви им са задачите.. Утре вечер пак след работно време ще отида да видя какви са ги свършили , след това трябва да лягам,че в събота ще ставам рано - в 03.00ч. , че имам туристи за Турция и пак ще се прибера посред нощите ....
Ще ме попитате ''защо аз ходя ли ''?
Ами веднага Ви отговарям - последния път като изпратих колежката , тя се запиля повече от туристите по Моло-вете и накрая се оказа, че нея трябаваше да чакат и се започват едни мрънкания и т.н. одя
Интересно защо когато ходя аз,всичко е оки и няма проблем ..
Просто задачите вече станаха много за вършене, а сериозните хора все по-малко и аз не мога да огрея навсякъде !
Неделя ще отида на СПА ,защото иначе не се издържа на този ритъм ...
И като се замисля,че досега беше зима и нямаше много работа, а сега започва лятото и хората тръгват по почивки и си започва истинската работа, совалките до Турция, недоспиванията, обиколките по курортите, и най-вече следенето на шофьорите,че и те са едни маймуни - всеки гледа да те прецака -я нафтичка да открадне, я да каже, че уж го спряли ДАИ за повредена гума и т.н. и т.н.
И същевременно и в офиса трябва да хвърляш по едно око, защото иначе и там се почват мохабедите и колективното гледане на ''откраднат живот''.........

И сега се сещам за един случай и ще Ви го напиша.
Миналата година правим курс до Халкидики и аз знам ,че този курс е отиване и връщане към 1000 км ,понеже плащам на км и така съм калкулирал цената на туристите и уж всичко точно и....
По принцип ако е нов маршрута винаги го минавам първо с автомобила за да го засека точно или с GPS .
В един момент по моя излиза 800 -850 км ,а тръгваме с автобус и излизат около 1000..
Абе, как става така - ,а уж аз съм в автобуса, записвам началните км , след това почивките, крайния показател на километража и ...
така, един ,два. пъти - разправии, нерви ....
Споделих с един тираджия и той ми вика''я виж с какъв цолаж са гумите на автобуса и после виж фабрично с какъв трябва да бъдат''.............
Направо ..шах и мат !!!!
Е, това никога не се бях сетил !!!!
Представяте ли си тоя тъпак шофьора за да изкара 100-200 лв как залага живота на хората на карта ,а и какъв риск поема ако някой го хване и разбере ,че кара с цолаж различен от фабричния ..
Тези хора съвсем са изтрещяли в стремежа си да изкарат някой лев !!!!

Та, затова говорим , колеги !!!
Мога още много истории да напиша включително и затова как едната колежка играееш партия с една друга от друга туристическа агенция и се бяха разбрали ако моята им изпраща клиенти на тях онази да и дават процент на нея ... Абе, в един момент аз като съм там има клиенти, идват, после не се връщат да се запишат и в един момент мои познати идват в офиса и тази им казала''ние нямаме тази екскурзия, но я предлагат в другата агенция ''....
Или пък другата кифла, която не записваше туристите по отделно ами изчакваше по няколко да запише наведнъж за да вземе по-голям бонус комисион и по-голяма отстъпка , а на мен ги отчиташе,че ги записва един по един ,не групово и в един момент в края на месеца идва фактура от другата агенция и се получава различна стойност от тази ,която ми е отчетена ,като естествено на мен отчетена по-малката стойност за единични резервации, а там всичко групово и въобще ..........
И още колко много примери могат да се дадат ... И вместо да си напънат мозъчето и да разсъждават малко как да направят така, че да вдигнат оборота, клиентите ,те се чудят каква хитрост да измислят само и само си мислят,че ще прецакат системата или този, който им дава работа ,а всъщност шрецакват самите себе си !!!!
Направо съм казал един ден като се пенсионирам , ще напиша книга ,която ще я ползват всички захващащите се с бизнес като настолна книга !!!!
Яжте, пийте и си носете новите дрехи и си карайте количките ,че животът е крaтък ..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Stoqnov_1979 » 16 Май 2019, 23:01

[quote="Vasko"][/quote]
Хахах. Нали знаеш,че българин като почва работа,първото което го интересува е какво може да изкара скрито или какъв ще му е кяра. Бившия ми началник казваше "Давам ви малки заплати,защото съм ги калкулирал,че ще щипнете още 20%. Който не може,друг ще вземе значи 40% :mhihi:

Иначе работния ми ден днес не мина,щото съм законно безработен :D

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от BMW_POWER » 17 Май 2019, 4:03

Vasko написа:...


Колега, шофьорите ще те клатят, докато не им стъпиш на главите. Не искам да влизам в подробности, но на първо четене, автобусите твои ли са или ги рентваш? Ако са твои, чудно ми е как си пропуснал момента с различните гуми. Това е номер, по-стар от Света. Старите таксидции навремето освен нископрофилни гуми сменяха и пиньон и корона ...
Ако рентваш, няма какво да се занимаваш с глупости. Дистанцията София - Бургас е 380км (примерно) и ти плащаш за толкова. Той ако иска да минава през Видин за по-бързо. Не знам как се оправяш с горивото. Навремето имаше разходни норми и се плащаше според тях. Ако икономиса, шофьора прибираше разликата и така имаше стимул да не гони много. Сещаш се, че така пази и машините и по-малко разходи за ремонти и т.н.

Какъв ДАИ, какви пет лева :shock: Шофьорът се подписва преди курса, че приема машината технически изправна и да се оправя нататък. Минава през бордюри, реже гуми, нека плати, за да знае другия път. Тук навсякъде всичко е с GPS. Аз имам на моята кола запис кога и къде съм бил. С каква скорост съм се движил и дори дали рязко спирам или ускорявам.

Денят? Ми ден като ден. Днес сутринта някакъв дивак сгазил (и уби) велосипедист в центъра и избягал. Целият център беше блокиран до обяд и беше кошмарен трафик.


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Bogat-Beden » 17 Май 2019, 4:32

Vasko написа:..

Колега, според мен обърни внимание на заплащането. Ако е достатъчно високо (но обективно погледнато), значи наистина тези служители не са ок. Ако е под или около екзистенц минимума, няма на кого да се сърдиш..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8323
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от vicho » 17 Май 2019, 9:56

таа седмица се "прекинах" от работа... мисля днес да свърша всичко и да си ходя да пия бирица :oops: :bchug:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от alx » 17 Май 2019, 17:41

аз току що излязох от едно 8- часово заседание което започна в 3ам.... седят китайците под строй на масата в конферентната зала а в ъгъла седи още някакъв и пише нещо на някакъв лаптоп... хората около масата ги знам, този в ъгъла не. за да не е съвсем нагло карам всички да се представят, той не се представя. отсвирвам го. като свърши всичко питам един от пичовете- тоя в ъгъла къв беше?... отговора - не зная. но има пропуск карта и се води, че работи за фирмата. само дето аз не знам.

мистерията на (про)контролирания социализъм.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от ukelichko » 17 Май 2019, 18:50

Тия заседания ли как ги наричате са ми много гадни. Ние им викаме срещи и оперативки. Шефовете много обичат да имат публика, да заседаваме, да си губим времето. Нещо което може да ми го каже по телефона, трябва да се съберем, да изслушам задачите и отчетите на половината отдел, дето не ме касаят и накрая боса да пита всеки от двадесет човека персонално, има ли нещо да каже. Повечето нямат, ама има един двама мазняра, не пропускат да се изтъкнат и да питат нещо глупаво. На мен проблемът ми е, че ми се доспива. Другият ми проблем е, че не съм артист и не мога, като каже нещо шефа, което не ме касае, веднага да сложа очилата и да го запиша в бележника така старателно, все едно че ме зависи живота от него. Тоа аз и моите си задачи не записвам. Помня ги. Ако не, във вътрешната мрежа ги има пуснати като задание. Мразя ги тия събирания.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

... как ви мина работния ден?

Мнение от steeN » 17 Май 2019, 18:59

Ако в следващите седмици изчезне безследно някой директор... начи е ясно кой е :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Е30 Fanatic
Аватар
Мнения: 3946
Регистриран на: 8.12.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ford Ranger 2019
Мечтае да кара: corvette c7 zr1

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от N.Mihaylovski » 19 Май 2019, 16:45

Vasko написа:!!!!

+1
Търси управител да делегираш права иначе съвсем скоро ще полудееш, не питай от къде го знам :D
Пол Роше: „Мощността най-вероятно бе около 1400 к.с., но ние не знаехме точното число, защото динамометърът не можеше да измери повече от 1280 кс”. - BMW 87г. //М3

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Borymeckata » 19 Май 2019, 22:23

Миналия петък стоях до два часа (14:00) на работа... :shock: :shock:
Даже се замислих - абе дали не ставам работохолик? :kuku: :kuku:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: ... как ви мина работния ден?

Мнение от Jordana » 20 Май 2019, 0:15

Аз не разбирам защо се изтезавате така ....стойте си в къщи , поне ще свършите някаква работа :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook