Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

За или против "доверен сервиз" сте?

Анкетата свършва на 17 Апр 2019, 18:37

1.Да
14
70%
2.Не
3
15%
3.Нямам мнение
3
15%
 
Общо гласове : 20
кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от Venelin1111 » 18 Мар 2019, 18:37

При избор на доверен сервиз от застрахователя " Булстрад " ме питаха къде живея и къде ще е удобно да представя колата. Днес прегледах в нета , че има 3-4 сервиза почти до адреса където живея ,а в офиса на застрахователя ми посочиха 2 които са близо до мен ,ама не съвсем....Не е проблем къде ще оставя колата , така или иначе нямам наблюдения към никой от сервизите от списъка им. Защо не ми дадоха целия списък с доверените им сервизи? Имам още една кола която е застрахована при тях и е на експертна оценка и там греда не е имало.Щета ,отивам при майдтор бояджия приятел и я правя , после парите идват по сметката ми. Сега се чудя дали не трябваше и новата кола да я бях застраховал по "експертна оценка" ? Уж на принципа оставяш колата в доверен сервиз и си свиркаш ама...Има и някакво не съответствие от страна на експертите при застрахователя и сега ще се чака да донатаманят нещата /писали са по-ниска степен тенекеджииски услуги/ ,от сервиза искат смяна на детайл.. Мисля си по експертна оценка пишат щети , дават едни пари и дали са точни или е едно към гьотере? До сега повече от 4 години ползвам услугите на горепосочения застраховател и е било ок ,с изключение пари за челно стъкло , но това е др тема. Дано и сега нещата станат както трябва.

За или против "доверен сервиз" сте?
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от acho.rs » 19 Мар 2019, 8:01

Според дилемата трявба да е между доверен сервиз и официален сервиз на дилъра. Не мисля, че реално някой би избрал "експертна оценка" още повече че ако си избрал доверен сервиз може просто да си занесеш фактурите и да осребряват на око. За челното стъкло и аз пих студена вода и взех 1/3 от парите които дадох.

Потребител
Аватар
Мнения: 46
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: sandanski

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от ilkata » 19 Мар 2019, 8:29

Стъклата ги плащат китайски в доверен сервиз пак ще ти сложат китайско стъкло

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от (h)aman » 19 Мар 2019, 9:35

ilkata написа:Стъклата ги плащат китайски в доверен сервиз пак ще ти сложат китайско стъкло


Зависи. На мен ми сложиха Pilkington. Добре е в доверения сервиз да имаш и твой доверен човек, иначе въртиш колелото на късмета и каквото се падне. :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1707
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10 535xi, MHD stage 2, xHP stage 3
Мечтае да кара: без да се ядосва

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от drago9205 » 19 Мар 2019, 10:01

Зависи много от щетата и от това с какво време разполагаш в дадения момент.
Аз лично до сега само експертна оценка ползвам, защото за дреболии предпочитам да си държа колата в движение, а не да стои с дни в доверен сервиз и да не мога да я ползвам. След това когато имам време - аз преценявам кога и при кого да си я оправя (било и с известно самоучастие).
Бих казал, че са ми плащали сравнително адекватно експерната оценка, само за последната ме ощетиха със 100-тина лева. Иначе до сега общо са ми изплатили към 3000 лева по експертна оценка (1/3 от себестойността на колата си е добре) без да имам доверени лица/познати при застрахователя.

Все пак ако имам 2 коли винаги бих предпочел да я оставя в доверен сервиз (особено за козметичните щети) и да не се занимавам. Също така, както спомена в твоя случай, сервизите се договарят със застрахователя ако нещо излезне повече като труд/пари.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от Venelin1111 » 19 Мар 2019, 12:17

ilkata написа:Стъклата ги плащат китайски в доверен сервиз пак ще ти сложат китайско стъкло


Точно и ясно си го казал колега. Само , че аз си доплатих за Pinkelton защото “китайчетата” са криви и сензор дъжд е магия ако тръгне. Имам познат в “Кобра” София и от него знам, че даже и турските не са ОК.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от Boyadjiev » 19 Мар 2019, 22:25

Това с доверения серивиз си е майтап. Аз оставям служебната така и ме е яд винаги после. Кофти цвят, не добре свършена работа, винаги има нещо из*рано не както трябва..... По-добре в твои сервиз и да седиш на главата :banghead:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от Venelin1111 » 19 Мар 2019, 22:32

А ако не ти хареса примерно как е боядисана имаш ли право на рекламация на място или не. С не качествени материали работят? Щото щом на теб служебната не ти харесва как са я направили , направо ме срази. Мислех , че качеството е една идея по-добро от кватралните гаражчета...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от c04 » 21 Мар 2019, 0:11

На един приятел скоро минавахве щета в доверен сервиз (в Овча купел май беше :dunno:). Боя задна броня(черен мат)+ десен стоп, остави я за 2 дена си я взе оправена без главоболия. Аз съм за доверения сервиз :mhihi: Иначе наскоро бях доволен и от една експретна оценка, една 36-ца ми събра десния калник :mhihi:, платиха ми почти х3 ремонта, но пък и приятел я прави, та цената беше под стандартната и все пак.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от Boyadjiev » 21 Мар 2019, 1:38

Venelin1111 написа:А ако не ти хареса примерно как е боядисана имаш ли право на рекламация на място или не. С не качествени материали работят? Щото щом на теб служебната не ти харесва как са я направили , направо ме срази. Мислех , че качеството е една идея по-добро от кватралните гаражчета...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не ми приеха рекламацията, тъй като реално на доверения плащат за алтернативни части = менте части и за тях услугата си е добра. Може би с експертна оценка от каското отново може и да стане, но като знам че чаках 5 седмици за предна броня + фар, нямах желание за нищо повече.... Майтап работа е по тия места, никога не бих си оставил колата ако имам друг избор (дори и служебната) :confused:
Може би проблема е че повечето хора им е все тая, нали ги вози. Не се вглеждат чак в детайли, не гледат как са монтирали капака и калника, че има разлика във фугата. Не им пречат алтернативни част или нюанса на боята, че е по-различен, стига им да не е счупено... Просто това се търси, а те това предлагат :dunno:
Не-ентусиастите изобщо не гледат за такива неща... От 10 човека ползващи коли във фирмата по 40-50 000 на година, никой не знае нищо за колата освен къде се налива нафта и течност за чистачки. И са доволни от всичко. Според мен това е основния проблем на тия серивизи - обслужват масовия потребител на служебна кола и от там всичко заминава като качество :conf:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от host » 21 Мар 2019, 9:37

Това за тях не е проблем ... а е предимство

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Авто каско + доверен сервиз към застрахователя

Мнение от Venelin1111 » 07 Апр 2019, 21:33

Доволен съм , смениха цял детайл вместо да го чукат , китват и т н От към боя не знам , нямам око за това. Добре е , доволен съм.
:-))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook