Продажба на автомобил извън БГ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Зайо-Байо
Аватар
Мнения: 3048
Регистриран на: 23.03.2008
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Пръскан кенеф
Мечтае да кара: Мка комби
Детайли за колата: Некво шарено и некво хамелеоново..

Продажба на автомобил извън БГ

Мнение от uricatoli » 14 Мар 2019, 22:38

Здравейте.. Казуса е следният.. Имаме автомобил, който един грък има желание да купи.. Автомобила е с БГ номера и ще си остава в ЕС, като Малаката иска да си го регистрира с техните си табели.. Чета от 2 дни в нета и всичко до което стигнах е, че от 27 дек. 2017та година има промяна в закона, че не можело да се изнесе кола с БГ номера.. Как трябва да се действа в случая? :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Продажба на автомобил извън БГ

Мнение от madafaka_donkele » 15 Мар 2019, 8:42

Най-чистия вариант според мен е да си направите нормална покупко-продажба при нотариус тук в България, след което той да си я закара на ход/платформа и регистрира в гръцко, както правим ние с колите от Германия например.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Продажба на автомобил извън БГ

Мнение от georgivar » 15 Мар 2019, 9:37

Аз доколкото разбрах от проучването ми миналата седмица, трябва да се сключи договор при нотариус тук. След това или на платформа до Гърция, или транзитни номера от КАТ да си вади купувача и с тях да си кара.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Продажба на автомобил извън БГ

Мнение от ogata » 17 Мар 2019, 23:12

Според мен, според теб ... е едно. Според закона е друго.

Нормалният договор за покупко-продажба работи само с лица, които имат българско гражданство.
Процедурата е следната. Взимаш парите, отиваш в кат, връщаш номерата, свалят колата от отчет, дупчат талона, връщат ти го, даваш му го и заминава. Като тука вече са два варианта - може да си вземе транзитки за да се прибере на ход ИЛИ без номера на платформа.
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook