Бягство от ПТП

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 9.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E46 318 CI

Бягство от ПТП

Мнение от bar0na » 12 Мар 2019, 18:34

Здравейте колеги, днес брат ми беше засечен от друга кола, докато я изпреварва. Много неприятна ситуация, той кара Мерцедес Е класа купе, която му беше мечта отдавна и за която доста време спестяваше пари. Сега от дясно е намачкана и надрана, а виновникът избяга от ПТП-то, което най-много ме дразни. В момента на изпреварването по бул. България другата кола се престрои наляво без мигач, точно докато бяха кола до кола и го удари от страни, след което избяга. Явно другият не е разбрал че го изпреварват, но не беше редно да бяга. Аз карах малко зад него и видях случилото се, брат ми успя да снима колата, която го удари. Въпросът ми към по-запознатите е дали сега виновника ще си получи заслуженото или трябва да се подава някаква жалба срещу него? От кат не споменаха нищо, номера на колата е записан в описа на ПТП-то, но застрахователите казаха, че трябва да се ходи в кат и да се пусне жалба, иначе виновникът ще се размине.Някой знае ли как е редно да се процедира в този случай?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Бягство от ПТП

Мнение от Don_Diego » 12 Мар 2019, 18:45

КАТ ще ви пратят призовка за даване на допълнителни обяснения, ако номера на колата съвпада с модела ще видят кой е собственик и също ще му пратят призовка (на която едва ли ще се яви). Ако се яви ще му връчат акт и след това ще му вземат книжката за 6 месеца + глоба.
За щетите ако сте по каско и сте представили всички необходими документи ще ви платят, ако сте по гражданска на другата кола - ще платят след влязло в сила наказание на виновния/избягалия шофьор
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Бягство от ПТП

Мнение от Stuttgy » 12 Мар 2019, 18:55

Как "ако се яви",значи ако се направи на тарикат,няма наказателно постановление,няма и глоба или последствия?

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Бягство от ПТП

Мнение от Don_Diego » 12 Мар 2019, 19:01

Stuttgy написа:Как "ако се яви",значи ако се направи на тарикат,няма наказателно постановление,няма и глоба или последствия?

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk


Реално няма как да се измъкне, но си понася последствията по-късно и ако чакаш пари от Гаранционен фонд може и да не ги дочакаш (срока е 2 или 3 години и за едно подобно птп аз не ги дочаках - в този срок виновника не се яви в кат за връчване на наказанието :banghead: ). Това е поредното малоумие на родния КАТ - търсят те вкъщи за висока скорост, ако претрепаш човек и си заминеш - не :kuku:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 16.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е39 530DA/ E34 520i 24V
Мечтае да кара: S65 AMG

Re: Бягство от ПТП

Мнение от W140_S600_V12 » 12 Мар 2019, 20:11

Моя приятелка я удариха челно в София преди около година и половина, виновника избяга, записаха му номера, имаше свидетели, оказа се че няма сключена гражданска. Жалби, ходения до районни и т.н. и нищо.... купи си частите и си оправи колата. Органите нищо не предприеха въпреки, свидетелските показания. Ако му имате номера, намери си някой познат от системата да ти даде адреса където е регистрирана колата и си се оправете сами, иначе ще има разходки до районното.
Преди около 7 години мен ме забърса един псевдо гъзар с измислен джип британско производство. Викнах си полиция, дадох им номера и добре че беше каското да си ми платят бронята.
Преди година мой приятел го удари един пишльо с 46-ца РВ номер и избяга. Дали се е уплашил от колата му не знам (черна есовица доста новичка) даде номера на полицията.... и каското си му оправи бронята.
Дано имате повече късмет от мен и приятелите ми.....

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Бягство от ПТП

Мнение от Top Gun Maverick » 12 Мар 2019, 20:12

Всичко е така с тази разлика, че ще му вземат книжката от 1 до 6 месеца, а не фисирано 6. Тоест може и да му я вземат за само 1, особено ако звънне на който трябва, шефа на КАТ решава лично какво да е. Обикновено ако няма манипулиране гледат какви други наказания има и му дават според тях, а понякога ако е нов шеф на КАт и гледа да се доказва си думка максимума.
Явно сте пропуснали моите обясннения по суъщия казус преди година и половина. Баща ми си кара в еднопосочна улица, отгоре идва засилен и го удря пиян, без книжка(с отнета за алкохол)без преглед и без застраховка. Понеже отпред имаше една бременна и баща ми докато обърне внимание на нея дали и има нещо, онзи слиза от колата и хуква да бяга като я зарязва просто(това за да не го хванат, че е пак пиян)и после се почна големия филм. Оказа се, че колата дори не е негова, а на негов познат, който каза, че му я е дал, но и той беше толкова мат първоначално, че полицаите не можаха да го разпитат както трябва. По закон трябваше и тоя червей да го отнесе защото ако дадеш кола на човек без книжка значи те рисуват и теб. :ranting: Но нищо не му направиха защото съдейства там да намерят уж тоя. Той обаче все бягаше, та организирахме как да го намерят и по закон излиза, че като го търсят на адрес и той е вътре, спокойно може да излезе някой и да каже, че го няма, а той дори да е зад вратата и полицаите да ГО ВИЖДАТ, че е самия той, нямат право да влезнат и да го нарисуват, нито имат право на нищо всъщност. Та в крайна сметка му написаха акт след няколко дена и то само защото се имахме с полицая и той ходеше да го търси по усилено, но по закон самия полицаи има интерес защото се води на него това ПТП като неразкрито иначе. Та и в твоя случай полицая явил се на мястото ще търси този. Но след това от гаранционния фонд вдигат рамене и казват, че трябва да излезе наказателно постановление и някой да му го връчи! Дотогава не плащат абсолютно нищо тия гадове! Аз не мога да разбера каква е тая свинщина след като е установен дебила, който е избягал да трябва да го чакаш да му влезе в сила наказателното. Пиян, без книжка, в насрешното, без застрахова и без преглед те удря, бяга и после ТИ духаш супата! Така и стана, още никой не се е обадил от гаранционния фонд, а и нашия се отказа да ходи да ги пита защото единия път казаха, че трябвали още доказателства(какви доказателства бе, ние да не сме детективи :banghead: )а след това казаха, че обикновен тия случаи с избягалите завършвали не в полза на ударения, понеже никой не разписвал наказателните и не са връчени. :banghead: :banghead: :banghead: Един вид като си е избягал от ПТП той няма намарение да се показва в КАТ някога, ще си пляска така години и толкова. А уж спират и гледат еди какво си, къде ще го спреш, той без книжка си кара и просто си лети по пътя, я го хванат, я не. Иначе дойде ли време за гражданска и ти пращат заплашителни писма да еба и арогантните, алчни застрахователи и тия от гаранционния фонд също! Пращаше брат си дори тоя да преговаря с нас и да огледа щетите, като чу 1000 лв. и каза, че нямал толкова и дотам беше всичко, брат му ми се оправдава няколко пъти, дори го заплашвах подобаващо, но той дори не живее в града и вдигаше рамене как брат му реално е алкохолик, не знае какво прави много пъти и не чува и как той не носел отговорност за него, някой ден ще го оформя, ама дотогава един среден за нас.
Броня, носач, джанта, спукан фар иоще някакви неща плюс няколко дни да не работи колата, абе майната му засега. Парадоксът както и в моя случай с коня беше, че ако баща ми не бе реагирал и да спре максимално вдясно(защото буквално спира и онзи го удря летейки в ляво)сигурно щеше да има някой ударен в колата и тогава държавата да го съди копелето и лесно да се вземат пари, но щом няма ударени и си предотвратил нещо повече, то те оставят да се оправяш сам, а системата винаги работи в полза на виновния! :banghead:

Дано успееш да вземеш пари колега, но върви в КАТ там и го намирай тоя и НЯМА да го жалиш! В нашия случай кофти бе, че никой нямаше време да се разправя и да търси до последно, но ако имаш тая възможност го прави или брат ти. И не вярвайте на разни, че не бил усетил защото и такива ще се чуят.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Бягство от ПТП

Мнение от stony1 » 12 Мар 2019, 21:22

Нека КАТ си задвижи процедурата, за да е регистрирано ПТПто, а Вие си заведете един съдебен иск. Така няма да се наложи да чакате някакви срокове и държавни институции да си свършат работата, както и няма да чакате виновникът да се яви в полицията за даване снемане на обяснения. В съда обаче, няма как да не се яви, защото ако не го направи, ще го закарат принудително.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Бягство от ПТП

Мнение от Grozdanoff » 12 Мар 2019, 21:27

Същата случка имам, сега ще разкажа за моя случей... Блъснаха ме отзад, за щастие му запомних номера, отидох на място в КАТ и обясних всичко. След 2 седмици от КАТ ми звъннаха и казаха да отида сега, аз отидох след 3-4часа(не можех по-рано), а виновния са го спряли на пътя за проверка и директно го изпратили в КАТ, така че той ме чакаше там и стои като насран :mhihi: Първоначално като отидеш в КАТ пишеш обяснение, после като намерят виновния само ти дават твоят протокол за пред застрахователите и това е цялата схема...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 119
Регистриран на: 5.12.2016
Местоположение: Deutschland
Кара: e61 535d

Re: Бягство от ПТП

Мнение от Stuttgy » 12 Мар 2019, 22:27

С две думи ако беглеца живее в България има минимален шанс за възмездие,но ако е в чужбина едва ли.
И все пак дано се стекат така обстоятелства,че момчето да си покрие разходите по ремонта!

Изпратено от моят VTR-L09 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Бягство от ПТП

Мнение от TNT » 12 Мар 2019, 22:54

Не съм чел всички мнения, но близки приятелки преди 4-5 години в Пловдив ги блъсна бакшиш на оживен булевард. Завъртя ги, едната си беше ударила главата, но нищо страшно. Достатъчно добре били, че веднага да му запишат фирмата, номера на колата и номера на таксито. Само дето не са го догонили, да го питат как се казва. Два месеца го търсиха :clap: :kuku: :wave: Успех, дано има успешно и бързо развитие.
Изображение

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook