Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от c04 » 11 Мар 2019, 0:30

Според мен застрахователката не знае къде се намира или иска да те изклати :dunno: Пък да не бъркам и тия да са променили нещата...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от ildivvy » 11 Мар 2019, 9:19

Дори не е необходимо да ходиш някъде! От компютъра вкъщи отваряш страницата на 'сди' или '24инс',сравняваш,избираш си фирма и си пускаш застраховка.След 3 дена Спийди ти я носи у вас и си готов! Дори,много често, цените са по-хубави от тези в офисите...
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

ентусиаст
Аватар
Мнения: 903
Регистриран на: 30.01.2009
Пол: Мъж
Кара: F32 //M sport

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от (h)aman » 11 Мар 2019, 9:29

ildivvy написа:Дори не е необходимо да ходиш някъде! От компютъра вкъщи отваряш страницата на 'сди' или '24инс',сравняваш,избираш си фирма и си пускаш застраховка.След 3 дена Спийди ти я носи у вас и си готов! Дори,много често, цените са по-хубави от тези в офисите...


Цените са еднакви навсякъде и се определят от застрахователните компании, а не от брокерите.

Чичо Митко
Аватар
Мнения: 2303
Регистриран на: 12.01.2007
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Х5 и W209
Мечтае да кара: DDT на море :)

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от Митко Стоянов » 11 Мар 2019, 9:42

Ако автомобилът няма валидна гражданска отговорност повече от 1 или 2 месеца, се дерегистрира. След сключването на застраховка, ако искаш да я караш веднага, отиваш в КАТ с полицата и ти я пускат в движение. Другия вариант е в 15 дневен срок от сключването на застраховката, гаранционен срок подава инаформация, че имаш гражданска отговорност и възстановяването става по служебен път. Аз го играх този филм миналата година, като 2 месеца след сключване на застраховката, колата си беше дерегистрирана, звънях 100 пъти в гаранционен фонд, били подали инфо към КАТ, но не беше оправена. Понеже не беше на мое име колата, се наложи да отида при шефа на КАТ и там се оправиха нещата. Та моят съвет е да си направиш застраховката и да я занесеш в КАТ, за да ти я пуснат веднага. Надявам се да съм помогнал :yes:
Изображение

Женската жестокост край няма. Аз и подарих милиони животи.... а тя ги изплю :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от Venko » 11 Мар 2019, 10:51

Право думате, колеги.
Обади се застрахователката, че е намерила начин да пусне гражданската, та ще я имам днес.
Не мисля, че ще карам колата близките месец-2, защото има много работа по нея.

Благодарен съм за дадения акъл. :bchug:

EDIT: Вземах си застраховката като застрахователката ми каза, че колата ми не била отписана по някаква причина... Нищо не разбирам от тази държава.
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от Mitko_320 » 11 Мар 2019, 23:21

Моята миналата зима не я бях подновил няколко месеца, получих си писмото и всичкото както си му е редът. Сглобих колата, платих си ГО все едно не е било и си бръмчах. Имаш ли си документ за ГО, няма какво да те притеснява. Синхронизацията между ГФ и КАТ ставала през няколко дни, та в най-лошия случай няколко дни няма да си в ГФ, но си имаш валидна гражданска, което е важното.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от don_gori » 24 Окт 2019, 9:39

Колеги има ли някой информация какво става с МПС-то, когато известно време не е имало ГО. Последно колата имаше ГО до около Февруари тази година, след това не е плащана понеже не се кара.
Като си плащах застраховката на другата кола питах брокера какво се случва, каза че пращали някакви писма и т.н. само че отдавна не живея на адреса по ЛК и нямам такова писмо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от ~Мишо~ » 24 Окт 2019, 9:58

Нищо. Правиш си гражданска когато ти потрябва колата, и караш.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Подновяване на гражданска след 4г прекъсване

Мнение от TheDriver » 24 Окт 2019, 10:08

Вече втора година колата няма гражданска за по 6 месеца(поне). Писмо не съм получавал никога.

Пускам си полица без никакъв проблем всеки път. Първата година момичето имаше някакъв проблем със системата, но като й казах, че колата не е имала гражданска 6 месеца се усети какво да направи и от тогава всичко е наред.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook